فیس بوک با محققان اینستاگرام در حال مطالعه الگوریتم سایت عکس است

2021-08-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 برنامه رسانه های اجتماعی فیس بوک

جیمز مارتین/CNET

AlgorithmWatch ، یک گروه تحقیقاتی و حمایتی آلمانی ، پروژه نظارت بر اینستاگرام خود را پس از آنچه می گوید “تهدید نازک” از سوی فیس بوک بود ، تعطیل کرد. اما این شبکه اجتماعی می گوید که چنین تهدیدی نداشته است و پروژه گروه از خط مشی های فیس بوک پیرامون جمع آوری اطلاعات جلوگیری کرده است. ارتباط اجتماعی “و پروژه آن نشان داد که اینستاگرام پستهایی را که افراد” دارای لباس اندک “هستند در اولویت قرار می دهد و پستهای سیاستمداران هنگامی که افراد به جای متن چهره یک سیاستمدار را نشان می دهند ، توسط افراد بیشتری دیده می شود.

در یک پست وبلاگ در روز جمعه ، محققان گفتند که پروژه اینستاگرام را در ۱۳ ژوئیه ، پس از دیدار ماه مه با فیس بوک ، که مالک اینستاگرام است ، تعطیل کردند. آنها گفتند که در آن جلسه ، فیس بوک به AlgorithmWatch گفت که شرایط خدمات فیس بوک را نقض کرده است ، که جمع آوری خودکار داده ها را ممنوع می کند. به گفته این گروه ، فیس بوک اعلام کرده است که اگر مسئله حل نشود ، [e] به سمت مشارکت رسمی تر حرکت می کند ، که محققان آن را تهدید به اقدام قانونی کردند.

فیس بوک می گوید هیچ گونه اقدام قانونی علیه AlgorithmWatch را تهدید نکرده است و می خواهد با سازمان همکاری کند تا راهی برای ادامه تحقیقات پیدا کند.

سخنگوی فیس بوک در ایمیلی در روز جمعه گفت: “ما نگرانی هایی در مورد شیوه های آنها داشتیم ،” به همین دلیل ما چندین بار با آنها تماس گرفتیم تا آنها بتوانند با شرایط ما مطابقت داشته باشند و تحقیقات خود را ادامه دهند ، همانطور که ما به طور معمول با سایر افراد انجام می دهیم. گروه های تحقیقاتی وقتی نگرانی های مشابهی را تشخیص می دهیم. “

به عنوان بخشی از پروژه اینستاگرام ، AlgorithmWatch افزونه ای را ایجاد کرد که خبرهای اینستاگرام داوطلبان را حذف کرد تا مطالعه کند که چگونه شبکه های اجتماعی” اولویت بندی تصاویر و فیلم ها در جدول زمانی کاربر است. ” محققان ادعا می کنند که کاربران افزونه داده های خوراک خود را برای پروژه داوطلب کرده اند و از زمان راه اندازی پروژه ، در مارس ۲۰۲۰ ، حدود ۱۵۰۰ داوطلب این افزونه را نصب کرده اند.

در اوایل این ماه ، فیس بوک یک برنامه یک پروژه تحقیقاتی مشابه در دانشگاه نیویورک ، که می گوید شرایط شبکه اجتماعی در مورد جمع آوری داده ها را نقض می کند. رصدخانه تبلیغاتی NYU از افزونه ای برای جمع آوری داده های مربوط به تبلیغات سیاسی در فید فیس بوک کاربر استفاده کرد.

اخبار مربوط به تعطیلی AlgorithmWatch به دلیل بررسی گردیدید شبکه های اجتماعی ارائه می شود ، اطلاعات غلط در مورد آنها و تأثیر آنها بر افراد و جامعه.

از سوی دیگر ، فیس بوک باید مراقب نحوه مدیریت داده های کاربران خود باگردید ، به ویژه پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا در سال ۲۰۱۸ ، که در آن یک شرکت خارجی برداشت کرد. اطلاعات ۵۰ میلیون حساب فیس بوک بدون اجازه آنها این رسوایی باعث گردید مارک زاکربرگ ، مدیرعامل فیس بوک ، در کنگره فراخوانده شود تا درباره سیاست های حفظ حریم خصوصی داده های شبکه اجتماعی شهادت دهد. و در فیس بوک موافقت گردید که در سال ۲۰۱۹ ، ۵ میلیارد دلار جریمه به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده به دلیل نقض حریم خصوصی پرداخت کند. بر اساس این توافق ، فیس بوک باید تأیید کند که اقداماتی را برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران انجام می دهد.

سخنگوی فیس بوک روز جمعه گفت که این شرکت به همکاری با محققان اهمیت می دهد. “ما با صدها گروه تحقیقاتی همکاری می کنیم تا امکان مطالعه موضوعات مهم را فراهم آوریم ، از جمله با ارائه مجموعه داده ها و دسترسی به API ، و اطلاعات منتشر گردیده اخیر که نحوه عملکرد سیستم های ما را توضیح می دهد و اینکه چرا شما آنچه را در پلت فرم ما مشاهده می کنید توضیح می دهد.”

از سوی دیگر ، AlgorithmWatch فیس بوک را متهم به “تسلیح کردن” شرایط خدمات خود کرد. این گروه در پست وبلاگ خود می گوید: “با توجه به اینکه شرایط خدمات فیس بوک می تواند به تشخیص خود (با اطلاع ۳۰ روز) به روز شود ، این شرکت می تواند از هرگونه تجزیه و تحلیل مداوم که هدف آن افزایش شفافیت است ، صرفاً با تغییر شرایط آن ، جلوگیری کند.” ۱۹۶۵۹۰۱۶]

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت