آیا ایورمکتین درمانی برای COVID-19 است؟ آنچه باید در مورد این داروی بحث برانگیز بدانید

2021-08-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 در مورد ایورمکتین سوالات و استدلال های زیادی وجود دارد

در مورد ایورمکتین سوالات زیادی وجود دارد.


گتی ایماژ

از همان ابتدا ، بیماری همه گیر COVID-19 پزشکان را در تلاش برای درمان قرار داد. برخی از متخصصان پزشکی داروهای موجود را بررسی کردند تا ببینند آیا می توانند به عنوان یک درمان م usedثر استفاده شوند یا خیر. Ivermectin ، یک ضد انگل ، در برخی از بیماران در سراسر جهان با اثرات ظاهری مثبت تجویز گردید. با این حال ، مطالعات بیشتر نشان می دهد که در مورد درمان COVID-19 هیچ تاثیری ندارد.

در یک طرف ، پزشکانی هستند که می گویند ایورمکتین در صورت استفاده جهانی می تواند به پایان همه گیری کمک کند. از سوی دیگر ، مقامات بهداشت عمومی هستند که داده ها را بررسی کرده اند و می گویند که اثر دارو در برابر COVID-19 قطعی نیست. تحویل سه شنبه و جمعه.

در اینجا همه آنچه شما باید در مورد ایورمکتین و استفاده از آن برای COVID-19 بدانید آورده گردیده است.

ایورمکتین چیست؟

ایورمکتین یک داروی ضد انگلی است “که با تغییر کانال های سلولی کار می کند” ، دکتر سومی ایچمپاتی ، مدیرعامل Cleared4 و استاد سابق جراحی و بهداشت عمومی در کالج پزشکی ویل کرنل گفت. این دارو برخی از ویروس ها را از آلوده گردیدن سلول ها باز می دارد ، بنابراین از گسترش ویروس جلوگیری می کند. به گفته Eachempati ، ایورمکتین معمولاً برای درمان عفونت های انگلی مانند شپش و Strongyloides تجویز می شود.

دانشمندان غول داروسازی مرک در سال ۱۹۷۵ ایورمکتین را کشف کردند و شروع به استفاده از آن برای درمان گال ، کوری رودخانه و سایر بیماری های انگلی که توسط کرم ها و شپش ها منتقل می گردید ، در سال ۱۹۸۱ کردند. این در لیست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی برای سلامت اولیه قرار دارد. سیستم مراقبت سالانه بیش از ۲۵۰ میلیون نفر از این دارو در سراسر جهان استفاده می کنند و این دارو برای حیوانات نیز م effectiveثر است.

این دارو در صورت مصرف در دوزهای مناسب بی خطر تلقی می شود. عوارض جانبی ایورمکتین بسته به اینکه از طریق خوراکی برای درمان عفونت های روده ای یا موضعی برای عفونت های پوستی مصرف می شود ، متفاوت است. قرص های خوراکی می توانند باعث خواب آلودگی ، تهوع ، استفراغ و در موارد بسیار نادر ، افزایش ضربان قلب و تشنج شوند. عوارض جانبی ایورمکتین موضعی می تواند شامل بثورات پوستی و سوزش باگردید ، در حالی که خشکی پوست و درد سوزش گردیدید و نادر است.

آیا می توان از ایورمکتین برای درمان COVID-19 استفاده کرد؟

اینجاست که همه چیز پیچیده می شود. آژانس های بهداشت عمومی ، از جمله اداره فدرال دارو ، موسسه ملی بهداشت و سازمان بهداشت جهانی ، استفاده از ایورمکتین را برای درمان COVID-19 پیشنهاد نمی کنند. آنها به فقدان داده ها از آزمایشات بزرگ و تصادفی تأیید می کنند که اثر دارو را در درمان بیماری تأیید می کند.

پزشکانی که به مطالعات متعدد کوچکتر و تجربه دست اول استناد کردند ، خلاف این را می گویند. آنها ادعا می کنند که ایورمکتین برای جلوگیری از بروز علائم COVID-19 در افراد م workثر است و می تواند زمان بهبودی برای افرادی که قبلاً آلوده گردیده اند را کوتاه کند.

آژانس های بهداشت عمومی در مورد استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19 چه می گویند؟

FDA در مارس اعلام کرد که استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19 را تأیید نکرده است. این سازمان هگردیدار داد که دوزهای زیاد این دارو “خطرناک است و می تواند صدمات جدی ایجاد کند.” این آژانس همچنین از استفاده انسان از ایورمکتین تولید گردیده برای حیوانات مانند گاو و اسب خودداری کرد ، زیرا دوزها یکسان نیستند و می توانند حاوی موادی باشند که فقط برای حیوانات در نظر گرفته گردیده است.

تعداد فزاینده ای از افرادی که ivermectin را برای حیوانات مصرف می کنند ، افزایش یافته است زیرا در رسانه های اجتماعی درباره احتمال آن صحبت می شود. برای درمان COVID-19 استفاده کنید. این باعث گردیده است که برخی از افراد پس از مصرف دوز نادرست از مراکز دولتی سم تماس بگیرند زیرا دارو برای حیوانات در نظر گرفته گردیده است. آیا مجوز استفاده اضطراری داده است

NIH در فوریه اعلام کرد که اطلاعات کافی برای “توصیه یا مخالف استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19” وجود ندارد. در آزمایشات آزمایشگاهی مشخص گردید که این دارو تولید مثل ویروس SARS-CoV-2 را که باعث ایجاد این بیماری می شود ، متوقف کرده است. با این حال ، برای م effectiveثر بودن ، دوزها باید “۱۰۰ برابر بیشتر از مواردی باگردید که برای استفاده در انسان تأیید گردیده است.”

در حالی که برخی از مطالعات بالینی نشان می دهد که ایورمکتین هیچ فایده ای ندارد ، NIH گفت که دیگران میزان مرگ و میر کمتری را در بین بیماران مشاهده می کنند. با این حال ، طبق مطالعات NIH ، این مطالعات ناقص بودند یا محدودیت های روش شناختی مانند اندازه نمونه کوچک یا بیمارانی که به همراه ایورمکتین داروی اضافی دریافت می کردند ، محدود بودند.

WHO در ماه مارس گفت شواهد فعلی در مورد استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19 “بی نتیجه” است.

چه کسی می گوید ایورمکتین یک درمان است و آنها چه اطلاعاتی دارند؟

استفاده احتمالی ایورمکتین به عنوان یک درمان COVID-19 در دسامبر گذشته در جلسه کمیته امنیت داخلی مجلس سنا با نام تمرکز بر درمان زودهنگام COVID-19 پیشرفت کرد. دکتر پیر کوری ، متخصص ریه و مراقبت های ویژه ، در مورد استفاده از این دارو برای درمان بیماری شهادت داد.

کوری در جلسه سنا گفت: “ایورمکتین بسیار ایمن است ، به طور گسترده ای در دسترس است و کم هزینه است.” “ما در حال حاضر داده های بیش از ۲۰ مطالعه بالینی خوب طراحی گردیده ، ۱۰ مورد از آنها کارآزمایی های تصادفی و کنترل گردیده را داریم ، و در هر مطالعه به طور مداوم بزرگی و مزایای آماری قابل توجهی در کاهش میزان انتقال ، کوتاه گردیدن زمان بهبود ، کاهش بستری گردیدن یا کاهش زیاد مرگ و میر گزارش گردیده است. این داده ها نشان می دهد که ایورمکتین به طور موثر یک “داروی معجزه آسا” در برابر COVID-19 است. ”

در طول شهادت خود ، کوری به مقاله ای که تألیف کرده بود اشاره کرد-مروری بر شواهد در حال ظهور که م theثر بودن ایورمکتین در پیشگیری و درمان COVID-19 را نشان می دهد-که در ویرایش ماه مه در مجله American of Therapeutics منتشر گردید. به

این مقاله همچنین در ژانویه در مجله Frontiers of Pharmacology گنجانده گردید ، اما سپس در مارس حذف گردید. دکتر فردریک فنتر ، مدیر اجرایی مجله ، گفت که مقاله به دلیل “ادعاهای قوی و بدون پشتوانه بر اساس مطالعات با اهمیت آماری ناکافی و در برخی مواقع ، بدون استفاده از گروه های کنترل” حذف گردید. فندر همچنین گفت نویسندگان درمان اختصاصی خود بر اساس ایورمکتین را تبلیغ کردند ، که برخلاف سیاست های ویرایشی است.

یک مطالعه فهرست گردیده در مقاله کوری شامل دادن ایورمکتین به ۲۳۴ کارگر مراقبت بهداشتی غیر آلوده در آرژانتین بود و مشخص گردید افرادی که این دارو را دریافت کرده اند به مراتب کمتر مبتلا به COVID هستند. برای بیماران مبتلا به بیماری خفیف ، یک مطالعه در عراق زمان بهبود سریعتر را مشاهده کرد.

همچنین مطالعاتی وجود دارد که خلاف آن را نشان می دهد. یک کارآزمایی بالینی بر روی ۴۷۶ بیمار نشان داد که ایورمکتین زمان بهبودی را در بیمارانی که مبتلا به COVID-19 بودند ، بهبود نمی بخگردید. مرور ۱۰ کارآزمایی بالینی تصادفی ، با بیش از ۱۰۰۰ شرکت کننده ، همچنین بهبودی با ایورمکتین پیدا نکرد. یک مطالعه مصری ادعا کرد که نتایج مثبتی را نشان می دهد ، اما از آن پس به دلیل نگرانی های اخلاقی مورد تجدید نظر قرار گرفته است. مطالعه دیگری روی ۱۵۰۰ بیمار نشان داد که ایورمکتین “هیچ تاثیری ندارد.” مطالعات پیش بالینی “و” هیچ شواهد معنی داری برای فعالیت بالینی یا کارآیی بالینی در بیماران مبتلا به بیماری کووید -۱۹ “. همچنین به فقدان داده های ایمنی در مطالعات عمده اشاره کرد.

چرا در مورد ایورمکتین بحث و جدل وجود دارد؟

بحث در مورد استفاده از ایورمکتین برای درمان COVID-19 از بیمارستان به رسانه های اجتماعی رفته است و گفتمان و همچنین ویتریول را تگردیدید می کند. در حالی که به نظر می رسد کسانی که از این دارو حمایت می کنند پایان همه گیری را می خواهند ، استدلال آنها در حمایت از ایورمکتین به عنوان علوفه ای برای ضد واکسرها و نظریه پردازان توطئه تبدیل گردیده است.

گروه هایی که در سراسر بیماری همه گیر اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 منتشر کرده اند ، پس از شهادت کوری در سنای آمریکا ، از مصرف ایورمکتین استفاده کردند. گروههای ضد واکس در تلگرام اطلاعات نادرست را در مورد واکسن به اشتراک می گذارند در حالی که می پرسند از کجا می توانند این دارو را خریداری کنند. Rumble ، یک پلت فرم ویدئویی جایگزین برای YouTube ، دارای صفحاتی از ویدئوها است که به دروغ می گویند واکسن ها بی اثر هستند در حالی که به مردم توصیه می شود ایورمکتین نیز مصرف کنند.

 جعبه ایورمکتین

یک مطالعه در مورد اثربخشی ایورمکتین در مرکز مطالعات بیماریهای عفونی کودکان در کالی ، کلمبیا انجام گردید.


لوئیس روبایو/AFP از طریق گتی ایماژ

پستها و فیلمهای ضد واکس را می توان در یوتیوب ، فیس بوک و توییتر نیز یافت ، اگرچه شرکتها در تلاش هستند این پستها را حذف کرده یا پیدا کردن آنها را دشوارتر کنند.

کوری مهمان پادکست Dark Horse بود که توسط برت واینستاین ، استاد سابق کالج ایالتی سبز ، در ۱ ژوئن میزبانی گردید تا در مورد ایورمکتین صحبت کند. آن ویدئو سرانجام در یوتیوب عوام زدایی گردید و کانال واینستین اعتصابی دریافت کرد که مانع از ارسال محتوا به مدت یک هفته گردید و در صورت دریافت دو اخطار دیگر در مدت ۹۰ روز ، می تواند منجر به حذف آن شود.

یوتیوب می گوید اقداماتش در مورد فیلم های واینستین بخشی از سیاست های آن بوده است.

“در حالی که ما بر اساس راهنمایی های CDC ، FDA و دیگر مقامات بهداشتی محلی از بحث های باز در مورد درمان های بالقوه و آزمایشات بالینی مربوط به COVID-19 در YouTube استقبال می کنیم ، در حال حاضر به محتوایی که ایورمکتین را به عنوان یک م effectiveثر توصیه می کند ، اجازه نمی دهیم. آیوی چوی ، سخنگوی YouTube گفت: روش درمان یا پیشگیری از این ویروس. ” “ما سیاست های خود را برای جلوگیری از خطر آسیب های جدی در دنیای واقعی تدوین می کنیم و با تکامل راهنمای رسمی آنها را به روز می کنیم. ما استثنائاتی در سیاست خود در مورد ایورمکتین ، از جمله محتویاتی که به بینندگان زمینه کامل موقعیت فعلی FDA را نیز به بینندگان می دهد ، اجازه می دهیم.”

به دلیل تصمیم YouTube ، جنجال بر سر ایورمکتین افزایش یافت و با آنچه برخی ادعا می کنند “سانسور بزرگ فناوری” است گره خورد.

برای تایید ایورمکتین برای درمان COVID-19 چه چیزی لازم است؟

برای آژانس های بهداشت عمومی ، به نتایج مطالعات بالینی بزرگی که در سراسر جهان انجام می شود می رسد.

“در انگلستان اعلام گردید که ایورمکتین به Principle Trial اضافه می شود ، یک مطالعه بالینی بزرگ که برای ارزیابی درمانهای بالقوه COVID برای درمانهای غیر بستری برای بیماران با خطر بیشتر برای بیماریهای گردیدید طراحی گردیده است.” شافران ، رئیس اطفال در برنامه telehealth K Health. “این باید به طور قطعی اثر ivermectin را در مراحل اولیه عفونت های COVID نشان دهد. انگشتان دست قطع گردیده است زیرا دارویی ارزان قیمت با مشخصات ایمنی خوب است. اگر این را به تجهیزات دارویی برای مبارزه با COVID اضافه کنیم بسیار عالی خواهد بود.”

آزمایش اصلی دانشگاه آکسفورد بیش از ۵۰۰۰ شرکت کننده دارد و یک دوره سه روزه درمان ایورمکتین خوراکی را به صورت تصادفی به افراد ارائه می دهد و نتایج آنها را با افرادی که تحت مراقبت استاندارد قرار می گیرند مقایسه می کند.

در ایالات متحده ، NIH با پروتکل اصلی تسریع مداخلات و واکسن های درمانی COVID-19 (ACTIV) ، داروهای درمانی COVID-19 را ارزیابی می کند. ایورمکتین در فاز سه ACTIV-6 اضافه گردید ، که اثربخشی داروهای جایگزین را آزمایش می کند.

“گروه اولویت بندی ACTIV ، تیم آزمایشی و گروه های نظارت آزمایشی به طور مداوم داده های جدید را در مورد هر عاملی که در آزمایشات ما در حال مطالعه آن هستیم ردیابی می کند و این داده ها را در مورد چگونگی تأثیر آن بر آزمایش ما از آن عامل و ایمنی/رفاه آنها ارزیابی می کند. شرکت کنندگان در آزمایش ، “دکتر سارا دانسمور ، مدیر برنامه در مرکز ملی پیشرفت علوم ترجمه ای که بخشی از NIH است ، گفت.

آنچه مبهم است این است که کل پروسه چقدر طول می کگردید. برای تکمیل مطالعات نیاز به زمان است و سپس آژانس ها به زمان بیشتری نیاز دارند تا بر اساس داده ها تصمیم گیری کنند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت