ناسا می گوید ، سیارک بنو ۱ در ۱۷۵۰ شانس برخورد با زمین را دارد

2021-08-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 asteroidbennu

Bennu.


ناسا/گودارد/دانشگاه آریزونا

داده های جمع آوری گردیده از سفر فضاپیمای ناسا به سیارک خطرناک بنو نشان می دهد که نسل های آینده می خواهند در سنگ های فضایی بزرگ در قرن بیست و یکم از نزدیک مراقبت کنند.

محققان از اطلاعات ماموریت اوزیریس-رکس استفاده کردند که بیش از دو سال در مدار ، مطالعه و حتی نمونه برداری از بننو قرار گرفت تا ایده بهتری از مسیر آینده خود در منظومه شمسی داخلی بدست آورد. آنها دریافتند که این احتمال وجود دارد که تخته سنگی به پهنای ۱۷۰۰ فوت (۵۱۸ متر) در آینده روی سیاره ما تأثیر بگذارد ، در واقع کمی بیشتر از آنچه قبلا تصور می گردید ، اما هنوز چیزی برای از دست دادن خواب نیست.

داوید فارنوکیا از مرکز مطالعات اجسام نزدیک زمین (Cneos) ناسا روز چهارشنبه در تماس با خبرنگاران گفت: “من دیگر نگران بننو نیستم.” “احتمال ضربه اندک است.”

این احتمال بین ۱ تا ۱۷۵۰ ، یا ۰٫۰۶، ، در حال حاضر و سال ۲۳۰۰ است ، و ما می توانیم هرگونه احتمال برخورد را بین امروز و ۲۱۳۵ رد کنیم. این سالی است که بنو در سپتامبر از ماه به زمین نزدیک می شود به

فارنوکیا توضیح داد که هیچگونه برخوردی در آن گذر نزدیک وجود ندارد ، اما قبل از اوزیریس-رکس ، عدم قطعیت قابل توجهی در مورد اینکه چگونه برخی از اثرات ، مانند گرانش سیاره ما ، می تواند مسیر بننو را تغییر دهد ، وجود داشت ، شاید بعداً احتمال ضربه بیشتر را داشته باگردید. به

تیم تحقیق از داده های Osiris-Rex برای بررسی همه چیز از تأثیر احتمالی خود فضاپیما-مدل ها می گویند که مسیر سیارک را تغییر نداده است-تا نیروی کوچکی که گرمای خورشید می تواند بر آن وارد کند ، استفاده کرد. یک بدن کوچک ، که اثر یارکوفسکی نامیده می شود.

استیو چسلی ، دانشمند ارگردید تحقیقاتی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا ، می گوید: “تأثیر بر بننو معادل وزن سه انگور است که دائماً روی سیارک اثر می کنند.” “بسیار کوچک ، بله ، اما هنگام تعیین شانس تأثیر Bennu در آینده در دهه ها و قرن های آینده بسیار مهم است.”

فارنوکیا ، چسلی و چند همکار دیگر تحقیقی را در مورد سفرهای آینده بنو نوشتند که در آخرین نسخه مجله Icarus منتشر گردیده است.

اساساً ، تحقیقات جدید به بشریت این امکان را می دهد که همچنان قوطی اضطراب بننو را در ادامه راه بیاندازد. اکنون می توانیم با اطمینان بگوییم که تا سال ۲۱۳۵ نگران نباشید و احتمالاً تا ۲۳۰۰ نگران نباشید ، اما می توانید شرط ببندید که محققان در سالهای آینده برنامه سفر سیارک در سپتامبر ۲۱۸۲ را به دقت بررسی خواهند کرد. [۱۹۶۵۹۰۱۴] http://www.cnet.com/ ” height=”110″ width=”196″/>


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

ناسا با موفقیت فضاپیمای Osiris-Rex را بر روی یک سیارک فرود آورد. ..۴:۴۴

به طور خاص ، ۲۴ سپتامبر ۲۱۸۲ ، مهمترین تاریخ واحد در برنامه سفر Bennu است ، زیرا این احتمال ۰۴/۰٪ را دارد که آن روز روی زمین تأثیر بگذارد. البته راه دیگری که می توان به آن نگاه کرد این است که ۹۹٫۹۶ احتمال وجود دارد که به ما نرسد.

“ما نباید خیلی نگران آن باشیم ،” فارنوکیا تکرار می کند. “ما زمان داریم تا ردیابی سیارک را ادامه دهیم.”

در واقع ، اما اجازه دهید فقط مطمئن شویم که یک نسخه از این مطالعه به همه پناهگاههای ضد آخرالزمان در سراسر جهان تبدیل می شود ، در صورت عدم وجود CNET و اینترنت در سال ۲۱۸۲٫

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت