سیاهچاله های عظیم “آروغ زدن” نشان می دهند که هیولاهای کیهانی چقدر بزرگ می شوند

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

نحوه سوسو زدن یک سیاهچاله بزرگ می تواند اندازه آن را تعیین کند.


Mark A. Garlick / Simons Foundation

وقتی به سیاه چاله ها فکر می کنید ، احتمالاً تمایلی به این ندارید که آیا آنها گرسنه هستند. من شرط می بندم که ایده سیاهچاله ای که با اشتیاق تغذیه می شود بسیار ترسناک است. اما آرام باشید ، زیرا الگوی غذا خوردن سیاهچاله ها ممکن است به ما در درک بهتر آنها کمک کند. الگوی آن به طور مستقیم با جرم آنها ارتباط دارد.

هنگام خاموش گردیدن ، سیاهچاله های عظیم معمولاً کاملاً کسل کننده هستند و نور زیادی از خود ساطع نمی کنند. با این حال ، هنگامی که فعال و تغذیه می شوند ، الگویی از نور سوسو تولید می کنند که می توانیم از سراسر جهان تشخیص دهیم ، از ساعت ها تا دهه ها.

“کالین بورک” ، دانشجوی کارشناسی ارگردید نجوم و نویسنده اصلی این مطالعه ، گفت: “مطالعات زیادی در مورد روابط احتمالی سوسو زدن مشاهده گردیده و جرم SMBH انجام گردیده است ، اما نتایج بی نتیجه و گاهی بحث برانگیز بوده است.”

این تیم ، به رهبری برک ، الگوهای تغییرپذیری را برای شناسایی یک بازه زمانی مشخص تجزیه و تحلیل کردند و به آنها اجازه داد الگوهای سوسو زدن را با جرم یک سیاهچاله بزرگ جرم برابر کنند. وقتی صحبت از این سیاه چاله های فعال و بزرگ می شود ، مقیاس های زمانی کوتاهتر سوسو زدن نشان دهنده یک سیاهچاله کوچکتر است ، در حالی که مقیاس های طولانی تر نشان دهنده سیاهچاله های عظیم تر است. وقتی نوزاد هستیم ، معمولاً بیشتر آروغ می زنیم. با این حال ، بزرگسالان می توانند برای مدت طولانی تری در آروغ بمانند (مگر اینکه شما از نظر متقاعد کننده “بهتر از” باشید.) حفره ها اما همچنین کوتوله های سفید و-امیدوارم-سیاهچاله های با جرم متوسط ​​یا IMBH ، که تصور می شود در طول تاریخ جهان شکل گرفته اند اما یافتن آنها بسیار نادر است.

“اکنون که یک همبستگی بین الگوی سوسو زدن و جرم شیء جمع کننده مرکزی ، می توانیم از آن برای پیش بینی سیگنال سوسو زدن IMBH استفاده کنیم. “

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت