Live Murder Hornet برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ در ایالات متحده مشاهده شد

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1212154389

یک شاخ غول آسایی یا Morner Hornet.


ایلین تامپسون/گتی

زمان بد بودن زنبور عسل در آمریکا است. یک هورنت غول پیکر آسیایی – که بیشتر با نام “Morner Hornet” شناخته می شود – در ۱۱ اوت در واشنگتن پیدا گردید ، این اولین نمونه از نمونه زنده امسال بود. دانشمندان و زنبورداران از ظاهر Morner Hornet نگران بوده اند ، زیرا آنها نگران هستند که موجی از Morner Hornets بتواند جمعیت زنبورهای عسل محلی را نابود کند. آنها به سر بریدن قربانیان ، خوردن بچه های آنها و سپس برداشتن سرهای بریده گردیده برای تغذیه فرزندانش معروف هستند. دارای نیش است که می تواند لباس زنبوردار را سوراخ کند و در موارد بسیار نادر حتی انسان را بکگردید: طبق اعلام وزارت کشاورزی ایالات متحده ، سالانه بین ۳۰ تا ۵۰ نفر در ژاپن توسط شاخ کشته می شوند.

علاوه بر ژاپن ، Murder Hornet در چین و روسیه نیز رایج است. حشره شناسان از یافتن لانه Murder Hornet در بریتیش کلمبیا ، کانادا در سپتامبر ۲۰۱۹ هگردیدار دادند ، پس از نمونه ای از Murder Hornet در واشنگتن ، سه ماه بعد در دسامبر ۲۰۱۹٫ ] در سال ۲۰۲۰ دنبال گردید ، اما اکتشاف هفته گذشته اولین مشاهده زنده ۲۰۲۱ را نشان می دهد.

طبق گفته حشره شناس واشنگتن ، Sven Spichige ، Morner Hornet هنگام حمله به لانه زنبورهای کاغذی پیدا گردید. در بیانیه مطبوعاتی وزارت کشاورزی اشاره گردید که گروه کوچکی از Murder Hornets می توانند یک کندوی زنبور عسل را در عرض چند ساعت بکشند.

“به احتمال زیاد ، یک یا دو شاخ ملکه بارور از طریق بسته بندی حمل و نقل وارد کانادا گردیدند و مستعمره ای را که در ۲۰۱۹ ، “آکیتا کاوهارا ، دانشیار و سرپرست حشرات در موزه تاریخ طبیعی فلوریدا در ماه مه گذشته در The Conversation نوشت. “سفر گونه های مهاجم از این طریق آسان است.”

سوالی که اکنون پیش روی متخصصان قرار دارد این است که آیا هورنتس می تواند خود را “تثبیت” کند ، بدین معنا که موجودات موجود می توانند به اندازه کافی برای تولید جمعیت پایدار تولید مثل کنند.

کریس لونی حشره شناس ایالت واشنگتن سال گذشته پس از مشاهده به نیویورک تایمز گفت: “این پنجره ما برای جلوگیری از ایجاد آن است.” “اگر نتوانیم در دو سال آینده این کار را انجام دهیم ، احتمالاً نمی توان آن را انجام داد.” تعامل زیست محیطی جدید.

جیمز کرال ، استادیار حشره شناسی در دانشگاه ویسکانسین ، سال گذشته به روزنامه هاروارد گفت: “اگر آنها ثابت شوند ، زنبورهای عسل در طول سالهای آینده فشارهای تکاملی گردیدیدی را تجربه خواهند کرد. این تعامل زیست محیطی جدید است. “

او به نمونه هایی از زنبورهای عسل با اسکلت بیرونی ضخیم تر یا حس بویایی تیز اشاره کرد ، اما همچنین به زنبورهای عسل ژاپنی که یک مکانیسم تهاجمی ایجاد کرده اند اشاره کرد. هنگامی که Murder Hornets به زنبورهای عسل در ژاپن حمله می کند ، زنبورها در اطراف شاخ ها جمع گردیده و بال های خود را تکان می دهند و گرما را در مرکز خوشه ایجاد می کنند – که به طور موثر شاخ را سرخ می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت