دلتا “برای آلوده کردن انسان بهینه شده است” اما واکسن راه چاره است

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

برای به روزترین اخبار و اطلاعات درباره همه گیری ویروس کرونا ، از وب سایت های WHO و CDC دیدن کنید.

پس از نزدیک به یک سال و نیم ناآرامی همه گیر و بیش از ۲۰۰ میلیون مورد تایید گردیده COVID در سراسر جهان ، مقامات بهداشتی در مورد تهدید جدید و در حال تحول جهان هگردیدار می دهند: افزایش انواع ویروس ها ، از جمله سویه دلتا به

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

نوع دلتا کروناویروس: چگونه می توان ایمن ماند کووید …۱۸:۳۴

اندی پکوز ، استاد میکروبیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ می گوید: “این تقریباً همه کارهایی را انجام می دهد که نگران آن بوده ایم.”

“این در حال گسترش م efficientثرتر در جمعیت است ، به نظر می رسد باعث ایجاد بیماری های بیشتری در تعدادی از گروه های سنی می شود ، و به نظر می رسد از برخی مصونیت هایی که واکسن های ما قادر به ایجاد آن در برابر ویروس هستند فرار می کند. در واقع ویروسی که به نظر می رسد برای آلوده کردن انسان بهینه گردیده است. ” و وقتی نوبت به این نوع جدید می رسد ، افراد واکسینه نگردیده عمدتاً نگران کننده هستند ، نه فقط به این دلیل که احتمال آلوده گردیدن آنها به ویروس بسیار بیشتر است. پکوش می گوید که جیب های واکسینه نگردیده جامعه نیز احتمال بیشتری برای گسترش و جهش به ویروس می دهد و در نتیجه خطر ایجاد انواع جدیدی را که در آلودگی انسان بهتر عمل می کنند افزایش می دهد.

“تکثیر در افراد واکسینه نگردیده اجازه می دهد تا ویروس مجموعه ای از انواع مختلف را ایجاد کند.”

“وقتی تعداد زیادی از افراد آلوده می شوند و ویروس های زیادی ایجاد می کنند ، احتمال اینکه ویروس دچار جهش شود بیشتر است. هر چند وقت یکبار این جهش های تصادفی به ویروس چیزی می دهد که” مزیت تناسب اندام “نامیده می شود. به این معنی که به ویروس اجازه می دهد کمی بهتر کار کند ، که به آن اجازه می دهد در جمعیت گسترش یابد. [That’s] آنچه که ما با دلتا دیده ایم. ” هر هفته جدیدترین داستان های علمی را از CNET دریافت کنید.

اگرچه پکوز می گوید که واکسن ها ممکن است در برابر این گونه های جدید کمی م effectiveثرتر باشند ، اما واکسیناسیون همچنان ابزار شماره یک ما برای مبارزه با ویروس ، در همه اشکال آن است.

او می گوید: “ما می دانیم که واکسن برای کارکردن در برابر COVID-19 به چه چیزی نیاز دارد.” “حتی اگر ویروس ها تغییر کنند ، ما می توانیم خیلی سریع خود را با آن تطبیق دهیم و واکسن ها را با گونه هایی که در حال گردش هستند به روز نگه داریم.

” واقعاً در انتهای تونل نوری وجود دارد. واقعاً راهی رو به جلو وجود دارد. ما فقط باید در استفاده از ابزارهایی که در حال حاضر برای جلوگیری از این ویروس در اختیار داریم ، بهتر و م effectiveثرتر باشیم. ” ضرب و شتم دلتا و آنچه افراد می توانند با خیال راحت انجام دهند هنگام شروع به فکر بازگشت به محل کار ، مدرسه و سفر. شما می توانید کل مکالمه را در فیلم بالا مشاهده کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت