خبر : علت نقص کپسول استارلاینر شرکت بوئینگ توسط مهندسان این شرکت فاش شد

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا علت نقص کپسول استارلاینر شرکت بوئینگ توسط مهندسان این شرکت فاش شد کپسول استارلاینر بویینگ به دلیل نقص فنی نتوانست در تاریخ مقرر به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شود. هم اکنون مهندسان این شرکت نقص فنی آن را ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

کپسول استارلاینر بویینگ به دلیل نقص فنی نتوانست در تاریخ مقرر به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شود. هم اکنون مهندسان این شرکت نقص فنی آن را نیز فاش کردند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تلاش‌های بویینگ برای ارسال استارلاینر در تاریخ ۳ اوت ناکام ماند و این کپسول نتوانست به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شود. مشکل جدی در این کپسول باعث به تعویق افتادن پرتاب آن شد و قرار شد مهندسان این شرکت بررسی‌های دقیقی را برای رفع مشکل انجام دهند.

شرکت بوئینگ برای ارسال کپسول استارلاینر به سمت ایستگاه فضایی بارها تاریخ های متعددی را مشخص کرد که همه آن ها به دلایل مختلفی لغو شدند. آخرین زمان پرتاب آن نیز مربوط به سوم اوت بوده که این تاریخ نیز به دلیل نقص فنی لغو شد. جان ولمر معاون رئیس تجاری شرکت بوئینگ در یک کنفرانس تلفنی علت اصلی لغو ماموریت را نیز فاش کرد. مهندسان این شرکت تلاش کردند تا مشکل ۱۳ سوپاپ اکسید کننده این کپسول را که در زمان پرتاب باز نمی شدند برطرف کنند. تاکنون هفت سوپاپ تعمیر شده و احتمالاً دو سوپاپ دیگر نیز تا ۱۳ اوت تعمیر خواهد شد.

در این گفتگوی تلفنی والمر از تلاش متخصصان این شرکت برای پرتاب این کپسول گفت و عنوان کرد: نقص های متعدد آن باعث شد تا شرکت بوئینگ تصمیم بگیرد ماموریت این کپسول را لغو کرده و برای بررسی نقص های آن به کارخانه بازگردانده شود.

مشکل اصلی این سوپاپ ها نیز ورود رطوبت به قسمت خشک دریچه های اکسیداسیون بوده که باعث تولید اسید نیتریک و گرفتگی دریچه ها می شود. ولمر در ادامه توضیح داد ممکن است طوفان روز قبل از پرتاب و پاشش آب منبع رطوبت باشد. هنوز مشخص نیست این کپسول با این اقدامات پیشگیرانه قابل پرتاب خواهد بود یا نیاز به طراحی مجدد دارد.

دیدگاه کاربر


منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت