خبر : ستاره شناسان پاسخ تمدن های بیگانه را تا ۳۰۰۰ سال آینده بعید می دانند

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا ستاره شناسان پاسخ تمدن های بیگانه را تا ۳۰۰۰ سال آینده بعید می دانند ستاره شناسان معتقدند تا ۳۰۰۰ سال آینده احتمال دریافت پاسخ از تمدن های بیگانه وجود ندارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

ستاره شناسان معتقدند تا ۳۰۰۰ سال آینده احتمال دریافت پاسخ از تمدن های بیگانه وجود ندارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ستاره‌شناسان دانشگاه هاروارد معتقدند تمدن های بیگانه در آینده ای نزدیک پاسخی به ما نخواهند داد و تا زمان مورد نظر ممکن است نسل بشر از روی زمین منقرض شده باشد.

به گفته این دانشمندان جستجو برای هوش فرازمینی با محدودیت های تکنولوژیکی و ماهیت زمان و مکان مواجه هست. علاوه بر آن بیش از سایر علوم سختگیرانه خواهد بود. به همین دلیل دانشمندان دانشگاه هاروارد طی مطالعه ای اعلام کردند زمان ارتباط با تمدن های بیگانه ممکن است سه هزار سال طول بکشد. از طرفی با توجه به وضعیت فعلی زمین و بلایای طبیعی ممکن است تا آن زمان نسل بشر نیز کاملا از بین رفته باشد.

سیگنال های رادیویی و دیگر امواج الکترومغناطیسی که با سرعت نور حرکت می کنند اگرچه برای ما یک سرعت دست‌نیافتنی محسوب می‌شوند اما در ابعاد نجومی سرعت آنها بسیار کمتر محاسبه خواهد شد. به همین دلیل انتقال پیام در فاصله های زیاد و در مکان هایی که احتمال حیات وجود دارد بسیار زمان بر است. حتی با وجود تشخیص این تمدن بیگانه نیز دریافت پیام ما به آنها به حدی طولانی خواهد بود که ممکن است تمدن های بیگانه از بین رفته باشند.

دو دانشمند دانشگاه هاروارد به نام ابراهیم آوی لوب و امیر سراج با الهام از اصل کوپرنیکی بررسی‌های خاصی را در مورد این موضوع انجام دادند. به گفته لوپ اصل کوپرنیکی مدعی است که ما در زمان ممتاز و یا جای خاصی از عالم قرار نداریم. بنابراین پیامهای مربوط به یک سیاره دیگر قابل سکونت در قرن اول ارتباطات رادیویی با احتمال زیر یک در ده میلیون از کنار ما عبور خواهند کرد. با وجود این فرضیه می‌توان به این نتیجه رسید که حتی در صورت شناسایی زمین توسط بیگانگان حدود ۳ هزار سال زمان نیاز است تا پاسخی از این تمدن های بیگانه دریافت کنیم.

به گفته این دو ستاره شناس بشر اکنون در قرن اول استفاده از فناوری های رادیویی قرار دارد و به نظر می‌رسد احتمال دریافت پاسخ از تمدن های فرازمینی بسیار کم است. در صورتی که این تمدن ها از نظر پیشرفت تکنولوژی شبیه ما باشند ممکن است این پاسخ حتی هزاران سال نیز طول بکشد.

دیدگاه کاربر


منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت