Blue Origin از ناسا برای طرح همکاری با SpaceX برای ماموریت ماه Artemis شکایت کرد

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 blue-Origin-first-human-flight-l0-jeff-bezos-thumbs-up

جف بزوس پس از بازگشت از فضا در ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱ ، انگشت شست می کند.


Blue Origin

Blue Origin ، شرکت فضایی متعلق به جف بزوس ، بنیانگذار آمازون ، روز دوشنبه از ناسا در دادگاه فدرال شکایت کرد. این شکایت اعتراض Blue Origin را افزایش می دهد که ناسا اوایل امسال قرارداد فرود ماه را به ناحق به SpaceX ایلان ماسک اعطا کرد.

وکلای Blue Origin در پرونده خود در دادگاه نوشتند: “این اعتراض پیشنهاد ، ارزیابی غیرقانونی و نامناسب ناسا از پیشنهادات را به چالش می کگردید.” شکایت مهر و موم گردیده در دادگاه مطالبات فدرال ایالات متحده ثبت گردید.

ناسا قبلاً SpaceX را به عنوان تنها ارائه دهنده برای سیستم فرود انسان برای آرتمیس انتخاب کرد ، پیگیری ماموریت های آپولو در دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ تصمیم برای استفاده از اسپیس ایکس به تنهایی برای بسیاری شوکه کننده بود که انتظار داشتند آژانس فضایی دو شرکت از سه شرکت مذکور را برای ایجاد طرح های لندر انتخاب کند.

Blue Origins از تصمیم ناسا محافظت کرد و در آوریل اعتراض رسمی کرد. ماه گذشته ، دفتر پاسخگویی دولت اعتراض را رد کرد و از انتخاب ناسا برای انتخاب SpaceX برای سیستم فرود انسانی خود حمایت کرد.

بزوس در سال ۲۰۱۹ از مفهوم فرود ماه قمری Blue Origin رونمایی کرد ، اما توسعه فضاپیمای این شرکت در سال های اخیر از SpaceX عقب افتاده است. در ۲۰ ژوئیه ، Blue Origin اولین پرواز خدمه خود را موشک نیو شپرد ، با بزوس سوار کرد. در آوریل ، SpaceX سومین ماموریت خود را با حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی به پایان رساند.

Blue Origin ، ناسا و SpaceX بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

جف بزوس در مورد پرواز چگونه بود در فضای۱:۵۲

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت