ویکی پدیا به طور موقت توسط خرابکارانی که الگو را برای نشان دادن پرچم نازی ویرایش کردند ، مخدوش شد

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1195526782

ویکی پدیا برای تعدادی از کاربران رفتار عجیبی داشت.


Avishek Das/SOPA Images/LightRocket از طریق گتی ایماژ

وب سایت مرجع ویکی پدیا روز دوشنبه هدف یک خرابکار قرار گرفت که الگویی را که برای پشتیبانی از عملکرد صفحه برای نشان دادن پرچم نازی استفاده می گردید ویرایش کرد. این موضوع توسط تعدادی از کاربران در رسانه های اجتماعی که از مشاهده ظاهر گردیدن سواستایک در سراسر سایت شوکه گردیده بودند ، گزارش گردید. در عوض بدون هیچ متن یا تصویری ، فقط نماد نازی در زمینه قرمز نشان داده می شود.

به نظر می رسید که این مشکل فقط برای مدت کوتاهی در حدود ساعت ۱۰ صبح ET/7 صبح PT سایت را تحت تأثیر قرار داده است و ویکی پدیا قبل از اینکه CNET بتواند این موضوع را تکرار کند به حالت عادی بازگشت.

بنیاد ویکی مدیا ، که ویکی پدیا را اداره می کند و این حادثه را “بسیار پست” توصیف کرد ، گفت که خرابکاری شناسایی گردید و توسط مدیران داوطلب در عرض پنج دقیقه از وقوع آن معکوس گردید. در عرض ۱۵ دقیقه از نمایش نماد نفرت در سایت ، داوطلبان تغییراتی را در الگو ایجاد کرده بودند تا مطمئن شوند از خرابکاری بیشتر محافظت می شود.

“با توجه به ویرایش باز و فرض حسن نیت ، این اقدامی است که به ندرت در هر قسمتی از ویکی پدیا انجام می شود ، مگر اینکه چنین حادثه ای آن را توجیه کند.”

حساب مسئول در حال حاضر به دلیل نقض تعدادی از سیاست های ویکی پدیا مسدود گردیده است و ویکی مدیا اعلام کرد که وضعیت را بیشتر ارزیابی می کند تا ببیند آیا اقدام دیگری موجه است یا خیر.

به دلیل منبع باز بودن آن ، ویکی پدیا موضوع بسیاری از ویرایشهای التهابی در طول سالها ، اما در بیشتر موارد آنها فقط بر یک مقاله در یک زمان تأثیر می گذارند. سخنگوی ویکی مدیا می گوید: “در طول سالها ، تعدادی ابزار و فرآیند برای شناسایی سریع و بازگرداندن خرابکاری در سایت ایجاد گردیده است.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت