تیم روباتیک تمام دختران افغانستان با دیوانگی در تلاش برای فرار از طالبان هستند

2021-08-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 roboticsteam

اعضای تیم روباتیک تمام دختران افغانستان با ربات خود در منطقه تمرین بین ۲۰۱۷ FIRST مسابقات جهانی چالش در واشنگتن دی سی کار می کنند.


Paul J. Richards/AFP از طریق گتی ایماژ

یک تیم روباتیک دخترانه در افغانستان به دنبال کنترل طالبان به طرز دیوانه واری سعی می کند از کشور فرار کند.

کیمبرلی موتلی ، وکیل مدافع حقوق بشر بین المللی مستقر در نیویورک ، روز یکشنبه به اخبار پخش کانادا گفت: “این دختران بسیار وحشت زده هستند.” دختران تیم می خواهند برای تکمیل تحصیلات خود به کانادا بیایند و موتلی سعی می کند به آنها کمک کند.

“آنها در هرات هستند ، جایی که اکنون در دانشگاه ها ، دختران را برمی گردانند.” موتلی گفت. “آنها به دختران می گویند:” به دانشگاه بازنگرد. ” زنان سر کار حاضر می شوند و سرگردان می شوند. آنها این را می بینند و با اشک در حال فروریختن شهرشان هستند. ”

 robotics-team

تصویری از ویدئو توسط Leslie Katz/CNET

طالبان با نزدیک گردیدن جنگجویان به پایتخت کابل ، شهر هرات ، سومین شهر بزرگ افغانستان و مرکز استان استراتژیک را تصرف کردند. جنگجویان طالبان روز یکشنبه کنترل شهر کابل را به دست گرفتند ، اما به طور رسمی کنترل کامل این کشور را مسدود کردند. این ویدئوی NBC نشان می دهد که اعضای گروه شبه نظامی از مسجد آبی آبی هرات به سمت ساختمان های دولتی می شتابند.

کارآفرین فناوری افغان رویا محبوب تیم روباتیک دختران افغان را در سال ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. محبوب رئیس صندوق شهروندی دیجیتال است که کلاس هایی را برای دختران در زمینه STEM و روباتیک برگزار می کند.

اعضای تیم ، که بین ۱۲ تا ۱۸ سال سن دارند ، جنگ و سایر سختی ها را پشت سر گذاشته اند تا عشق خود را به مهندسی و روباتیک دنبال کنند و ضربه ای برای غرور ملی بزنند. آنها به عنوان نمادی از افغانستان مترقی تر ، سرفصل های جهانی گردیده اند.

این ویدئوی CNET نشان می دهد که آنها مدال نقره “موفقیت شجاعانه” را در مسابقات بین المللی رباتیک ۲۰۱۸ پذیرفته اند. سایر تیم ها چهار ماه فرصت داشتند تا ربات های خود را بسازند ، اما تیم افغانستان ، دو بار ویزای ورود به ایالات متحده را تا دخالت دیرهنگام دولت ترامپ رد کرد ، تنها دو هفته فرصت داشت تا ربات مرتب سازی توپ خود را به واشنگتن دی سی ارسال و ارسال کند.

در طول همه گیری کروناویروس ، تیم با استفاده از قطعات قدیمی خودرو روی یک دستگاه تنفس مصنوعی ارزان قیمت کار کرد.

موتلی می گوید که از آینده دختران می ترسد زیرا گفته می شود اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان از کشور گریخته است و طالبان را در قدرت و بخشهایی از قدرت رها کرده است. کشور در وحشت و هرج و مرج.

“متأسفانه ، آنچه در این هفته در مورد دختران کوچک اتفاق افتاده این است که طالبان به معنای واقعی کلمه خانه به خانه می روند و دختران را بیرون می آورند و آنها را مجبور به عروس کودک می کنند. ما بسیار بسیار نگران هستیم که این تیم روباتیک دختران افغان ، این دختران که می خواهند مهندس شوند ، آنها می خواهند در جامعه هوش مصنوعی باشند. آنها جرات می کنند که رویا ببینند و موفق شوند. ”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت