“نمای ترسناک” ماهواره ای از دود آتش سوزی ایالات متحده و طوفان لیندا را ببینید

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 طوفان-لیندا-محصول

این نسخه بریده از نمای ماهواره ESA Copernicus Sentinal-3 از ۱۵ اوت طوفان لیندا را در اقیانوس آرام نشان می دهد. نمای کامل همچنین نشان می دهد که دودهای آتش سوزی عظیمی در ایالات متحده وجود دارد.


حاوی داده های اصلاح گردیده Copernicus Sentinel (2021) ، پردازش گردیده توسط ESA

این سال وحشیانه دیگری برای آتش سوزی در سراسر جهان بود ، از سیبری تا یونان تا غرب ایالات متحده. آژانس فضایی اروپا یک تصویر ماهواره ای از قطعه ای از این سیاره را به اشتراک گذاشت که همزمان توده های دود ناشی از آتش سوزی های بزرگ در کالیفرنیا و اورگان و طوفان لیندا در اقیانوس آرام را نشان می دهد.

این تصویر از ماهواره نظارت بر زمین Copernicus Sentinel-3 ESA در روز یکشنبه. آژانس فضایی این تصویر را “نمای ترسناک” توصیف کرده است. آتش سوزی مناطق وسیعی از ایالات متحده را در سال جاری سوزانده است ، با آتش سوزی دیکسی هنوز در کالیفرنیا تا کنون بیش از ۵۵۰،۰۰۰ هکتار مصرف گردیده است.

شما می توانید کل تصویر با وضوح بالا را در سایت ESA مشاهده کنید. لیندا یک طوفان حلقوی است ، به این معنی که دارای ساختار خاصی است که در تصویر ماهواره ای نمایان می شود. به نظر می رسد که با شکلی مانند لاستیک کامیون یا پیراشکی بسته بندی گردیده است.

NOAA دیدگاه متفاوتی از لیندا در روز دوشنبه به اشتراک گذاشت که طوفان های اقیانوس اطلس فرد و گریس را نیز نشان می دهد.

حوادث گردیدید آب و هوایی – از جمله خشکسالی و طوفان های گردیدید – با بدتر گردیدن آب و هوای کره زمین مرتبط بوده است. بحران گزارش پانل اقلیمی سازمان ملل در هفته گذشته این پیام را به خانه آورد که تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان کره زمین را گرم کرده و کل کره زمین را تحت تأثیر قرار داده است.

ماهواره ها به متخصصان در ردیابی طوفان ها و آتش سوزی ها کمک می کنند ، اما تصاویر نیز چشم انداز بصری وسیع تری از سیاره خود به ما ارائه دهید ، دیدگاهی که محدوده هگردیداردهنده آنچه در زیر اتفاق می افتد را آشکار می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت