بالگرد ناسا مریخ با پرواز بلند پروازانه دوازدهم با “خطر جدی” روبرو است

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 igenuityflight9

نبوغ در نهمین پرواز خود سایه خاص خود را دید.


ناسا/JPL-Caltech

هلیکوپتر نبوغ ناسا تنها به اثبات اینکه می تواند در مریخ پرواز کند ، بسنده نکرد. در حال حاضر این یک کمک ارزشمند در ماموریت مریخ نورد پشتکار برای کشف سیاره سرخ و جستجوی نشانه های زندگی میکروبی باستانی است.

برای دوازدهمین پرواز خود ، روتور کرافت به تیم مریخ نورد یک دید هوایی ارزشمند از زمین شناسی می دهد که شاید استقامت بخواهد آن را بررسی کند.

هلی کوپتر چشم به منطقه ای به نام South Seitah می اندازد ، منطقه ای که محل صخره ها و برآمدگی های سنگی است که مورد توجه تیم مریخ نورد پشتکار است. تدی تزانتوس ، سرپرست تیم خلاقیت در یک به روز رسانی وضعیت در روز یکشنبه نوشت: “این پرواز جاه طلبانه خواهد بود. پرواز بر فراز سایتا جنوبی به دلیل تنوع زمین خطر زیادی را به همراه دارد.”

سیستم ناوبری هلیکوپتر طوری طراحی گردیده بود که با زمینهای نسبتاً هموار کار می کرد ، بنابراین منطقی ساختن مناظر ناهموار می تواند یک چالش باگردید. این موتور روتور با برخی مشکلات فنی مواجه گردیده است ، اما تا کنون از همه آنها جان سالم به در برده است.

پرواز Ingenuity برای اوایل دوشنبه هدف قرار گرفته بود ، اما تأیید پرواز بازگشت از مریخ به زمان نیاز دارد.

این تصویر مسیر مریخ نورد پشتکار را با رنگ خاکستری و هلیکوپتر Ingenuity را با رنگ سبز نشان می دهد ، زیرا قصد دارد در دوازدهمین پرواز خود به Seitah جنوبی نگاهی بیندازد.


ناسا/JPL-Caltech

اگر همه چیز خوب پیش برود ، پشتکار در روزهای آینده با نبوغ مواجه می شود. کار شناسایی هلیکوپتر باید به تیم مریخ نورد کمک کند تا تصمیم بگیرند که پس از حضور در چه نقاطی بررسی شوند. معلوم نیست که آیا این هلیکوپتر حتی روی مریخ کار می کند یا خیر. این نه تنها کار می کند ، بلکه نشان می دهد که چگونه یک هواپیما می تواند به عنوان یک پیشاهنگ ارزشمند برای یک مریخ نورد زمینی عمل کند.

“هنگامی که ما تصمیم می گیریم خطرات ناشی از چنین پروازی را بپذیریم ، به خاطر پاداش های متناسب است ،” Tzanetos گفت. “دانستن اینکه ما این فرصت را داریم که با ارائه تصاویر هوایی منحصر به فرد به تیم پشتکار در برنامه ریزی علمی کمک کنیم ، تمام انگیزه مورد نیاز است.”

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی مطلع شوید. سال حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت