شکایت جف بزوس از Blue Origin از ناسا به دلیل قرارداد فرود ماه به اسپیس ایکس شکایت کرد

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 blue-Origin-first-human-flight-l0-jeff-bezos-thumbs-up

جف بزوس پس از بازگشت از فضا در ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱ ، انگشت شست می کند.


Blue Origin

Blue Origin ، شرکت فضایی متعلق به بنیانگذار آمازون جف بزوس ، روز دوشنبه شکایتی را در دادگاه فدرال علیه ناسا ثبت کرد. این شکایت اعتراض Blue Origin را افزایش می دهد که ناسا اوایل سال جاری به طور ناعادلانه قرارداد فرود ماه را به SpaceX ایلان ماسک اعطا کرد.

وکلای Blue Origin در پرونده خود در دادگاه نوشتند: “این اعتراض پیشنهاد ، ارزیابی غیرقانونی و نامناسب ناسا از پیشنهادات را به چالش می کگردید.” شکایت مهر و موم گردیده در دادگاه دعاوی فدرال ایالات متحده ثبت گردید.

ناسا قبلاً SpaceX را به عنوان تنها ارائه دهنده برای سیستم فرود انسان برای آرتمیس ، در پی ماموریت های آپولو در دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ تصمیم برای استفاده از اسپیس ایکس به تنهایی برای بسیاری شوکه کننده بود که انتظار داشتند آژانس فضایی دو شرکت را برای ایجاد طرح های لندر انتخاب کند.

Blue Origin در آوریل اعتراض رسمی کرد. ماه گذشته ، دفتر پاسخگویی دولت اعتراض را رد کرد و از انتخاب ناسا برای انتخاب SpaceX برای سیستم فرود انسانی خود حمایت کرد.

ناسا روز دوشنبه گفت که در حال بررسی جزئیات پرونده است.

“ناسا به برنامه آرتمیس و رهبری جهانی ملت در اکتشافات فضایی متعهد است.” نماینده آژانس فضایی در بیانیه ای از طریق ایمیل گفت. “در اسرع وقت ، آژانس به روز رسانی برای بازگشت به ماه را در سریع ترین زمان و با خیال راحت در شرایط آرتمیس ارائه می دهد.”

بزوس در سال ۲۰۱۹ از کانسپت ماهواره آبی Blue Origin's Blue Moon رونمایی کرد ، اما توسعه فضاپیمای این شرکت در سالهای اخیر از SpaceX عقب افتاده است. در ۲۰ ژوئیه ، Blue Origin اولین پرواز خدمه خود موشک نیو شپرد را با بزوس سوار کرد. در آوریل ، اسپیس ایکس سومین ماموریت خود را با حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی به پایان رساند.

Blue Origin و SpaceX به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

جف بزوس در مورد پرواز چگونه بود در فضای۱:۵۲

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت