Evangelion: 3.0 + 1.0 فیلم Thrice On a Time: Ending توضیح داده شد و کالبد شکافی شد

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Neon Genesis Evangelion بالاخره به پایان می رسد

Neon Genesis Evangelion بالاخره به پایان می رسد.


Amazon Prime

Neon Genesis Evangelion ، یکی از کارهای مهم انیمه های مکانیک و حق رای دادن که بیش از یک ربع قرن طرفداران را گیج و شگفت زده کرد ، سرانجام با فیلم Evangelion نتیجه گرفت: ۳٫۰ + ۱٫۰ سه بار در هر زمان.

سه بار یک بار چهارمین فیلم در چهار ضلعی است که به عنوان راه اندازی مجدد یا بازخوانی مجموعه اصلی ۱۹۹۵ عمل می کند ، که به مدت ۲۵ قسمت اجرا گردید و نبرد آخرالزمانی بین “فرشتگان” غول پیکر و ماشینهای خلبان نوجوانان را شرح می دهد. این نمایش مملو از مراجع یهودی-مسیحی است و همچنان بحث بر سر معنای نهایی آن را برانگیخته است. همچنین بر فیلم هایی مانند حاشیه اقیانوس آرام Guillermo del Toro تأثیر گذاشته است ، در حالی که ماشین های Eva آن در ژاپن نمادین هستند.

نمایش اصلی بدنام بود زیرا طرفداران را با یک پایان مبهم و به ظاهر نیمه کامل رها کرد ، که الهام بخش سری جدید فیلم ها بود ، که از آنها با عنوان “بازسازی انجیلیون” یاد می شود. اولین مورد از آنها ، Evangelion 1.0: You Are (Not) Alone) در سال ۲۰۰۷ اکران گردید و آخرین فیلم قبل از سه بار ، Evangelion 3.0: You Can (Not) Redo) در سال ۲۰۱۲ اکران گردید.

برای گفتن طرفداران بی صبرانه منتظر بوده اند که این فیلم دست کم گرفته گردیده است.

پس از چندین تاخیر ، سه بار در ماه مارس در ژاپن نمایش داده گردید. اما اکثر آمریکایی ها فرصتی برای دیدن آن پیدا نکرده اند تا اینکه در جمعه در Prime Prime Video در روز جمعه پخش گردید. CNETers راجر چنگ و اسکار گونزالس ، هر دو طرفداران طولانی مدت Evangelion ، آن را در آخر هفته تماشا کردند و در نهایت آن را آنقدر پردازش کردند تا افکار خود را بیان کنند. هگردیدار خرابکار: این قطعه به همه چیز می پردازد.

راجر: بنابراین اسکار ، زمان زیادی در راه است. به طور کلی ، شما چه فکر می کردید؟

اسکار: خوشحالم که ویدیوهای YouTube در آنجا وجود دارد که سعی می کند به من کمک کند همه چیزهایی را که در فیلم اتفاق افتاده است درک کنم. به اندازه کافی خنده دار است ، پایان آن کاملاً منطقی بود زیرا کل سریال درباره غلبه بر ترس های شینجی (شخصیت اصلی) بوده است. ما سرانجام افشاگری های بزرگی درباره پدرش گندو دریافت می کنیم که به نظر می رسید آخرین معمای کل این حق رای باگردید. در مورد شما چطور؟

راجر: شما آن را به سر پدرش کوبید. به همان اندازه که این نمایش برای روبات های غول پیکر و هیولاهای دیوانه شناخته گردیده است ، موضوعات اصلی اصلی در مورد انزوا (این موضوع فاصله اجتماعی را مدتها قبل از همه گیری نشان داد) و نحوه ایجاد ارتباط بدون ترس از صدمه زدن است. مواجهه شینجی با پدرش و در واقع دریافت دیدگاه گندو پس از این همه مدت منبع عظیمی از کاتارسیس را برای بینندگان فراهم کرد. یک پدر و پسر نباید با هم گپ بزنند ، اما دنیا را می گیرید. در مورد کدام یک ، می توانید توضیح دهید که آخرش چه اتفاقی افتاده است؟ شینجی سرانجام احساسات او را درک می کند و متوجه می شود که او کسی است که به معنای واقعی کلمه می تواند سیاره و همچنین جهان را نجات دهد. او این کار را با رویارویی با پدرش و صلح با او انجام می دهد. سپس او همین کار را با سایر شخصیت های کلیدی دیگر انجام می دهد: ری ، آسوکا و کاوورو. سپس او اساساً جهان را در جایی که کمی بزرگتر است دوباره ایجاد می کند و او ، به همراه بقیه ، زندگی عادی دارد. چطور؟

راجر: این خلاصه چشمگیر چنین پایان پیچیده ای است. بگذارید سعی کنم زمینه ای را اضافه کنم. همانطور که نسخه های مختلف Neon Genesis Evangelion متفاوت هستند ، همان سناریو کلی ظاهر می شود: شخصی (معمولاً Gendo) باعث “Impact” دیگری می شود ، یک رویداد فاجعه بار که در آن همه زندگی در یک روح واحد جمع می شوند ، که معمولاً به شکل گوشت مایع تصویر می شوند (don ') وظیفه). در وسط همه اینها برخی دعواهای بزرگ مکانیکی وجود دارد ، اما آنها بیشتر فقط استعاره ای از مبارزه عاطفی شخصیت ها هستند. از نظر بصری ، آنها شگفت انگیز به نظر می رسند.

مورد: شینجی و گندو در Evas خود در برخی از صحنه های مبارزه متا مبارزه می کنند. وقتی شینجی می بیند که آنها به طور مساوی با هم مطابقت دارند ، متوقف می شود و کار معقولانه ای انجام می دهد و با پدرش صحبت می کند. گندو اعتراف می کند که او این کار را می کند تا با همسرش ، یویی ، تنها فردی که واقعاً دوستش دارد ، متحد شود. اما بعد از صحبت با شینجی ، گندو متوجه می شود که آخرین قسمت یوی باقی مانده در پسرش است که پس از مرگ او او را کنار گذاشت. او رها می کند و به شینجی اجازه می دهد تا واقعیتی را بدون فرشتگان و Evas ایجاد کند و این آشفتگی کامل را برطرف کند. فیلم با شینجی و شخصیتی به نام ماری که از ایستگاه قطار عبور می کند به پایان می رسد که در واقع فیلم های اکشن زنده است که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین گرفته گردیده است. از کل این راه اندازی مجدد چه نتیجه ای می گیرید؟

اسکار: به من یادآوری گردید که چگونه در برخی بازی ها شما پایان خوب ، بد و سپس یک “واقعی” را دارید. دو مورد اول واضح است ، اما سوم جایی است که تمام انتهای شل به هم گره می خورند. آخرین عکس رفتن به لایو اکشن ، که قبلا در End of Evangelion انجام گردیده بود ، به ما می گفت که بیرون بروید و بهترین زندگی خود را داشته باشید. واضح است که خالق سری Hideaki Anno می خواست این فیلم پایان عجیبی را در حق رای دادن به همراه داشته باگردید تا او و بقیه بتوانند ادامه دهند. نظر شما در مورد این سریال -چیزی است که ما هر دو دهه ها دنبال کرده ایم -بالاخره به پایان می رسد؟

راجر: من کمی احساساتی گردیدم ، متوجه گردیدم که شخصی که از Evangelion قدردانی می کند ، بسیار متفاوت از ۲۰ سالگی است که برای اولین بار یک نسخه بوتل را در دستگاه پخش DVD خود قرار داد. برای اولین بار ، من با یک پایان Evangelion گیج و مبهوت نگردیدم. در این دوران تاریک ، آنو با مهربانی یک پایان فوق العاده خوش بینانه را انتخاب کرد که پس از این همه مدت به من آزادی لازم را داد. شما می توانید استدلال کنید که شینجی ضربه زدن به دکمه بازنشانی بر واقعیت را بیهوده یا خیلی آسان می داند ، اما پس از این یک سال و نیم گذشته ، احساس می کنید به دست آمده است. واقعاً می توانید آنو را ببینید که در حال خداحافظی با این حق رای دادن است. در مورد آن چه احساسی دارید؟

اسکار: من نیز مانند شما احساس کردم. من اولین DVD Neon Genesis Evangelion خود را خریدم وقتی که آنها در سال ۲۰۰۰ شروع به کار کردند در حالی که من فروشنده در Circuit City بودم. این اولین مجموعه انیمه ای بود که در آن آنلاین صحبت کردم و سعی کردم تمام نمادگرایی را که در هر قسمت بسته بندی گردیده بود درک کنم. اکثر سازندگان انیمه و مانگا تمایل دارند محتوایی را که برایشان جالب است در حالی که کمی احساسات شخصی خود را در کار خود اضافه می کنند ، ایجاد کنند ، اما کاملاً مشخص گردید که آنو خیلی به آن پرداخته است. Evangelion بسیار شخصی بود ، و من فکر می کنم بسیاری از افراد به شیوه خود به داستان مربوط بودند ، به همین دلیل آنها مدت زیادی از سریال استفاده کردند. در نهایت ، این روش صحیح مطلق برای بستن کتاب بر روی داستان بود که بیان آن ده ها سال به طول انجامید.

راجر: من واقعاً از ورود به این فیلم عصبی بودم ، اما این فیلم توانست انتظارات من را بر باد دهد و احساس رضایت را در من ایجاد کند. اگر علاقه دارید ، مجموعه اصلی در Netflix است و چهار فیلم در Amazon Prime Video موجود است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت