دانشمندان ژن های پاهای بلند پدر را تغییر می دهند تا پدر پاهای کوتاه ایجاد کند

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 opiliones-harvestman

پدر در حال عمل.


بروس مارلین

برای برخی جذاب هستند ، برای برخی دیگر وحشتناک. صرف نظر از احساسات شما در مورد عنکبوت پاهای بلند پدر ، احتمالاً شما دیده اید که آراکنید همه جا در حال عبور از دیوار یا روی شبکه ابریشمی آن است. (و نه ، مطمئناً نمی تواند شما را بکگردید.)

اکنون دانشمندان با یکی از گونه های عنکبوت خانه نشین کاری کرده اند که مطمئناً قبلاً ندیده اید. آنها با دستکاری ژن موجودات ، نمونه هایی از “پاهای کوتاه بابا” را ایجاد کرده اند.

محققان به سرپرستی گیلرم گینت از دانشگاه ویسکانسین-مدیسون ابتدا ژنوم Phalangeium opilio (از نظر فنی نه عنکبوت بلکه خویشاوند نزدیک) را توالی یابی کردند ، که تصور می شود یکی از گسترده ترین گونه ها از بیش از ۶۰۰۰ گونه مختلف پاهای بلند بابا باگردید. – همچنین به عنوان دروگر شناخته می شود- در سراسر جهان ثبت گردیده است.

سپس ، دانشمندان از تکنیکی به نام تداخل RNA استفاده کردند تا اساساً یک جفت ژن مرتبط با رگردید پا را در صدها جنین پاهای بلند پدر خاموش یا “نابود” کنند. نتیجه این گردید که شش پا از هشت پای حیوانات تقریباً نصف همتایان معمولی و بدون مهندسی آنها بود.

به نظر می رسید که پاها به نوع دیگری از زائده تبدیل گردیده اند ، که به عنوان یک پای پا شناخته می شود و در حمل غذا استفاده می شود. گینت گفت ، تکامل و برنامه بدن و همچنین نشان دادن این که چگونه پاهای بلند بابا پاهای بلند منحصر به فرد خود را می سازند.

این مطالعه در آخرین شماره مجله Proceedings of the Royal Society B. منتشر گردیده است. تیم تحقیق امیدوار است که این کار توسعه ابزارهای پیچیده تری برای ژنتیک عملکردی را تسهیل کند.

“در آینده ، ما علاقه مند هستیم گینت افزود: درک اینکه چگونه ژن ها باعث ایجاد ویژگی های جدیدی از گونه های ساقدوش مانند نیش عنکبوت و عقرب عقرب می شوند و همچنین با استفاده از ژنوم می توانند اولین دستگاه های تراریخته را تولید کنند.

در حال حاضر هیچ برنامه ای برای مهندسی گونه ای از پاهای بلند بابا که در واقع همانقدر سمی است که اسطوره شهری قدیمی ادعا می کند. عاقبت هراس هراسی باید منتظر بماند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت