شاخ های قاتل بازگشته اند و این می تواند خبر بدی برای زنبورها باشد

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1212154389

یک شاخ غول آسایی یا Morner Hornet.


ایلین تامپسون/گتی

زمان بدی برای زنبور عسل در آمریکا است. یک هورنت غول پیکر آسیایی – که بیشتر با نام شاخ قاتل شناخته می شود – در ۱۱ آگوست در ایالت واشنگتن پیدا گردید ، این اولین نمونه زنده امسال بود. دانشمندان و زنبورداران از ظاهر شاخ های قتل ترسیده اند ، زیرا آنها نگران هستند که موجی بتواند جمعیت زنبورهای عسل محلی را نابود کند. آنها به خاطر سربریدن قربانیان ، خوردن بچه های آنها و سپس برداشتن سرهای بریده گردیده برای تغذیه فرزندانش معروف هستند. دارای نیش است که می تواند لباس زنبوردار را سوراخ کند و در موارد بسیار نادر حتی انسان را بکگردید: طبق اعلام وزارت کشاورزی ایالات متحده ، سالانه بین ۳۰ تا ۵۰ نفر در ژاپن توسط شاخ کشته می شوند.

علاوه بر ژاپن ، شاخ قتل در چین و روسیه نیز رایج است. حشره شناسان از یافتن لانه شاخ قاتل در بریتیش کلمبیا ، کانادا در سپتامبر ۲۰۱۹ هگردیدار دادند ، و سه ماه بعد در دسامبر سال ۲۰۱۹ ، نمونه ای از شاخ شاخ در واشنگتن پیدا گردید. ] در سال ۲۰۲۰ دنبال گردید ، اما اکتشاف هفته گذشته اولین مشاهده زنده ۲۰۲۱ را نشان می دهد.

به گفته حشره شناس واشنگتن ، Sven Spichige ، شاخ قاتل هنگام حمله به لانه زنبورهای کاغذی پیدا گردید. در بیانیه مطبوعاتی وزارت کشاورزی اشاره گردید که گروه کوچکی از شاخ های قاتل می توانند یک کندوی زنبور عسل را در عرض چند ساعت بکشند.

“به احتمال زیاد ، یک یا دو شاخ ملکه بارور از طریق بسته بندی حمل و نقل وارد کانادا گردیدند و مستعمره ای را که در ۲۰۱۹ ، “آکیتا کاوهارا ، دانشیار و سرپرست حشرات در موزه تاریخ طبیعی فلوریدا در ماه مه گذشته در The Conversation نوشت. “سفر گونه های مهاجم از این راه آسان است.” کریس لونی حشره شناس ایالت واشنگتن سال گذشته پس از مشاهده به نیویورک تایمز گفت: این پنجره ما برای جلوگیری از ایجاد آن است. “اگر نتوانیم در دو سال آینده این کار را انجام دهیم ، احتمالاً نمی توان انجام داد.”

این خبر بدی برای زنبورهای عسل خواهد بود.

جیمز کرال ، استادیار حشره شناسی در دانشگاه ویسکانسین ، سال گذشته به روزنامه هاروارد گفت: “اگر آنها ثابت شوند ، زنبورهای عسل در طول سالهای آینده فشارهای تکاملی گردیدیدی را تجربه خواهند کرد ، زیرا با این تعامل جدید زیست محیطی سازگار می شوند.”

او به نمونه هایی از زنبورهای عسل با ضخامت بیشتر اشاره کرد. اسکلت های بیرونی یا حس بویایی تیز ، اما همچنین برای زنبورهای عسل ژاپنی که مکانیسم حمله ای ایجاد کرده اند. هنگامی که شاخ های قاتل به زنبورهای عسل در ژاپن حمله می کنند ، زنبورها در اطراف شاخ ها جمع گردیده و بال های خود را تکان می دهند و گرما را در مرکز خوشه ایجاد می کنند – که به طور موثر شاخ را سرخ می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت