فیس بوک ، توییتر با سقوط افغانستان با عکس های دکترا شده و فیلم های گرافیکی سر و کار دارند

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1306472283

شبکه های اجتماعی همچنان با اطلاعات غلط و محتوای توهین آمیز دست و پنجه نرم می کنند.


گتی ایماژ

خبرنگار CNN مقابل عکس بالگردی که بر فراز سفارت آمریکا در کابل ، افغانستان پرواز می کند ، ایستاده است ، شهری که دچار هرج و مرج گردیده است. در زیر تصویر ، در زیرنویس آمده است: “انتقال خشونت آمیز اما عمدتا مسالمت آمیز قدرت”.

این تصویر ، ظاهراً تصویری از شبکه است ، به طور گسترده در فیس بوک ، توییتر و سایر رسانه های اجتماعی پخش گردید و در مورد صحت آن سوالاتی ایجاد کرد. برخی تعجب کردند که چگونه می توان انتقال را صلح آمیز تلقی کرد. آیا زبان مورد نظر طنز بود؟

به نظر می رسد تصویر جعلی بوده است.

رویترز و پولیتیفکت هر دو عکس را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که مانند بسیاری از عکسهای قبل ، به صورت دیجیتالی تغییر کرده است. این تصویر تحت نظارت ، عکسی از خبرنگار عمرانی خیمنز ، خبرنگار CNN را از پخش اعتراضات سال ۲۰۲۰ در کنوشا ، ویسکانسین ، به دلیل تیراندازی پلیس وام گرفته است. در آن زمان ، برخی از محافظه کاران از CNN انتقاد می کردند که زیرنویس “اعتراضات آتشین اما عمدتا مسالمت آمیز پس از تیراندازی پلیس” را اجرا می کرد. سالها فیس بوک و توییتر را گرفتار کرده بود. در حال حاضر ، با خروج اخبار از افغانستان ، این مشکل به سرعت در حال ظهور است ، که با خاتمه جنگ ۲۰ ساله ایالات متحده به سرعت دچار آشفتگی گردید. درست مانند قبل ، رسانه های اجتماعی به برچسب ها و هگردیدارها متوسل می شوند تا کاربران را در مورد محتوای جعلی هگردیدار دهند. خشونت در فرودگاه بین المللی شهر شروع گردید و فیلم هایی در رسانه های اجتماعی منتشر گردید که نشان می داد مردم هنگام پرواز یا سقوط از هواپیمای دیگر در هوا به هواپیمای ارتش آمریکا چسبیده اند. آسوشیتدپرس به نقل از مقامات ارگردید نظامی آمریکا گزارش داد که حداقل هفت نفر در فرودگاه جان باختند.

در فیس بوک و سرویس اشتراک گذاری عکس آن در اینستاگرام ، تصویر تحت نظر CNN برچسب گذاری گردیده بود. برچسب می گوید: “بررسی کنندگان مستقل می گویند این اطلاعات می تواند مردم را گمراه کند.” عنوان جعلی CNN نیز به عنوان عنوان در ویدیوی YouTube با فیلم های مختلف استفاده گردید و تصویر تغییر یافته نیز در سراسر توییتر پخش گردید ، که برچسبی به آن اضافه نکرد. YouTube برچسب این ویدیو را اعلام نکرد و اعلام کرد که قوانین آن را نقض نمی کند.

وقوع آشوب در افغانستان یک چالش آشنا برای شبکه های اجتماعی است که بر روی پلتفرم های خود از نظر محتوای توهین آمیز از جمله تصاویر گرافیکی نظارت می کنند. برخی از ویدئوهای فیس بوک از سقوط افراد از هواپیما به کاربران هگردیدار دادند که محتوا قوانین آن را نقض نمی کند اما ممکن است محتوای خشونت آمیز یا گرافیکی را نشان دهد. ویدئوهای مشابه نیز در توییتر و TikTok بدون برچسب ظاهر گردیدند.

در یوتیوب ، برخی رسانه ها هگردیدارهای خود را در ابتدای فیلم ها اضافه کردند که به کاربران هگردیدار می داد که تصاویر گرافیکی هستند. اما همه این کار را نکردند. یوتیوب محدودیت سنی و برچسبی به ویدیوی سقوط افراد از هواپیما اضافه کرد که توسط Hindustan Times ، روزنامه بزرگ هندی ارسال گردیده است. این برچسب خاطرنشان کرد: “ممکن است ویدیو برای برخی از کاربران نامناسب باگردید.” این شرکت گفت که در حین وقایع مهم اخبار ویدئوهای منابع معتبر را نیز نمایش می دهد.

سخنگوی فیس بوک گفت که این شرکت دارای تیم اختصاصی “شامل اتباع افغان و زبانهای بومی دری و پشتو” برای ارزیابی وضعیت در زمان واقعی است. [

۱۹۶۵۹۰۰۹] “تیم های ما با مشورت با شرکای خود به نظارت بر وضعیت میدانی در افغانستان ادامه می دهند و در مورد هرگونه محتوایی که این سیاست ها را نقض کند ، اقدام خواهند کرد.” قوانین آنلاین فیس بوک تجلیل از خشونت یا تجلیل از رنج دیگران را ممنوع کرده است ، اما توجه دارد که این صفحه شامل یک صفحه هگردیدار برای برخی از مطالب تلخ است.

توییتر به سیاست های خود علیه سازمان های خشونت آمیز و رفتارهای نفرت انگیز اشاره کرد. این شرکت از سوی برخی محافظه کاران به دلیل اجازه دادن به ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان برای استفاده از بستر خود انتقاد کرد. این شرکت بلافاصله به س questionsالات مربوط به نقض قوانین حساب خود پاسخ نداد.

این شرکت در حال آزمایش تالار گفتمانی به نام Birdwatch است که به کاربران اجازه می دهد توییت ها را پرچم گذاری کرده و یادداشت ها را با زمینه بیشتری بنویسند. برخی از یادداشت ها شامل مطالبی در مورد افغانستان بود.

سناتور مارکو روبیو ، جمهوری خواه فلوریدا در یکی از توییت های خود که هم “گمراه کننده” و هم “به طور بالقوه گمراه کننده” بود ، در توئیتی نوشت که ظاهرا “جو بایدن” رئیس جمهور آمریکا “هیچ” برنامه ای برای صحبت در مورد افغانستان “ندارد. در هر دو یادداشت آمده است که روبیو قبل از اینکه بایدن اعلام کند در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد ، توییت کرد.

سایر کاربران توییت ها به عنوان گمراه کننده ارزیابی کردند که ویدئویی که برخی محافظه کاران برجسته ، از جمله سناتور آمریکایی تد کروز ، جمهوری خواه تگزاس به اشتراک گذاشتند ، “تلاش می کند CNN را به عنوان حامیان طالبان و تصرف آنها در افغانستان معرفی کند. ” این ویدیو ، کلاریسا وارد ، خبرنگار CNN را نشان می دهد که گزارش می دهد جنگجویان طالبان “فقط مرگ آمریکا را سر می دهند ، اما در عین حال دوستانه به نظر می رسند. این کاملاً عجیب است.” افغانستان.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت