هلیکوپتر مریخ ناسا دوازدهمین پرواز خود را انجام داد و پیشاهنگان مریخ نورد پشتکار را پیش بینی کردند

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 نبوغ 1

نبوغ هنگامی که بر فراز سئاتای جنوبی پرواز می کند ، سایه خود را به تصویر می کگردید.


ناسا/JPL

هلیکوپتر نبوغ ناسا این ده ها را انجام داده است. این هلیکوپتر تنها به اثبات این که می تواند در مریخ پرواز کند بسنده نکرده است ، در حال حاضر خود را در مشارکت ارزشمندی در سیاره سرخ قرار داده است و به مریخ نورد مأموریت در ماموریت خود برای یافتن نشانه هایی از زندگی میکروبی باستان کمک می کند. شامگاه یکشنبه با ارتفاع ۳۲ فوت از سطح مریخ ، هلی کوپتر پرواز ۱۲ را در ۱۶۹ ثانیه به پایان رساند. بسیار خوب!

هلی کوپتر بر فراز منطقه ای به نام “South Seitah” پرواز کرد ، منطقه ای که محل صخره ها و برآمدگی های صخره ای مورد علاقه تیم مریخ نورد پشتکار است. JPL ناسا این منطقه را “شگفتی زمین شناسی” نامید.

“پرواز بر فراز سیتا جنوبی به دلیل تنوع زمین خطرات قابل ملاحظه ای دارد.” تدی تزانتوس ، سرپرست تیم خلاقیت در به روزرسانی وضعیت قبل از پرواز روز یکشنبه نوشت. سیستم ناوبری هلیکوپتر به گونه ای طراحی گردیده است که با زمین نسبتاً مسطح کار می کند ، بنابراین منطق از مناظر ناهموار می تواند یک چالش باگردید. موتور روتور با برخی مشکلات فنی مواجه گردیده است ، اما تا کنون از همه آنها جان سالم به در برده است.

“زمانی که تصمیم می گیریم خطرات ناشی از چنین پروازی را بپذیریم ، به دلیل پاداش های بالایی است ،” Tzanetos یکشنبه گفت. “دانستن این که ما این فرصت را داریم تا با ارائه تصاویر هوایی منحصر به فرد به تیم پشتکار در برنامه ریزی علمی کمک کنیم ، تمام انگیزه مورد نیاز است.”

خطرات پرواز ۱۲ به راحتی توسط نبوغ کنترل می گردید ، که از زمانی که برای اولین بار در ۲۰ آوریل به پرواز درآمد ، پروازهای رکوردی خود را متوقف نکرده است.

این تصویر مسیر مریخ نورد پشتکار را با رنگ خاکستری و هلیکوپتر Ingenuity را با رنگ سبز نشان می دهد ، زیرا قصد دارد در دوازدهمین پرواز خود به Seitah جنوبی نگاهی بیندازد.


ناسا/JPL-Caltech

ماموریت نبوغ همه چیز در مورد خطرات و پاداش بوده است. معلوم نیست که آیا این هلیکوپتر حتی روی مریخ کار می کند یا خیر.

این نه تنها کار می کند ، بلکه اکنون نشان می دهد که چگونه یک هواپیما می تواند به عنوان یک پیشاهنگ ارزشمند برای یک مریخ نورد زمینی عمل کند. به ویژه پرواز ۱۲ ، باید برای تیم پشتکار بسیار ارزشمند باگردید. پیش بینی و بررسی مناطق خطرناک یا جالب ، یک سفر مریخ نورد را بسیار کارآمدتر و ایمن تر می کند. فقط به تمام علوم اضافی فکر کنید که می توانید انجام دهید وقتی که وقت خود را تلف نمی کنید و سعی می کنید مشخص کنید که از چه راهی باید مریخ نورد خود را بچرخانید! تصاویر برای تعیین اینکه کدام سنگها باید بعداً بررسی شوند. ناسا هنوز پروازهای بیشتری برای نبوغ ارائه نکرده است ، اما سفر بعدی آن ، شماره ۱۳ ، احتمالاً مربوط به خرافات است.

اما با دوازده پرواز اول خود نگران کننده نیست.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت