اینترنت خانگی ۵G چیست؟

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 5-speed-sign

Graphic by Pixabay/Illustration by CNET

بر هیچ کس پوشیده نیست که بسیاری از ما خسته گردیده ایم که با ارائه دهندگان خدمات اینترنتی با قراردادهای سنگین ، سرعت ناکافی ، شرایط محدود کننده و افزایش هزینه ها در ارتباط هستیم. اما اغلب اوقات ، ما گزینه ها یا جایگزین های بسیار کمی داریم.

آیا ۵G می تواند پاسخگو باگردید؟ فناوری که به جدیدترین تلفن های ما نیرو می بخگردید و جدیدترین ابزارهای ما را قادر می سازد ، نیازهای پهن باند خانه ما را نیز برطرف می کند. اولین برنامه های اینترنت خانگی ۵G ، که از نام هایی مانند Starry ، T-Mobile و Verizon در دسترس هستند ، سرعت قابل قبولی را با قیمت مستقیم ارائه می دهند-اما در دسترس بودن هنوز محدود به شهرها و مناطق خاصی است. بیایید بررسی کنیم و ببینیم چگونه کار می کند ، چقدر سریع می شود ، هزینه آن چقدر است و در حال حاضر کجا در دسترس است.

دوباره ۵G چیست؟

به زبان ساده ، ۵G مخفف نسل پنجم است. نسل پنجم از چه چیزی ، می پرسید؟ نسل پنجم شبکه های داده بی سیم احتمالاً بیشتر با شنیدن ۵G که برای توصیف ارتباطات تلفن همراه بهتر و سریعتر استفاده می شود ، آشنایی دارید. تو اشتباه نمیکنی. شبکه های ۵G که از فرکانس های رادیویی متفاوتی نسبت به نسل های قبلی استفاده می کنند ، قصد دارند سرعت داده های بیشتری را با تاخیر یا تأخیر بسیار کمتر از آنچه در مورد ۴G داشتیم ، ارائه دهند.

همکار CNET من ، الی بلومنتال ، اصول اولیه ۵G را در اینجا تجزیه می کند. فناوری موج میلیمتری از فرکانس های بسیار بالاتری نسبت به نسل های قبلی استفاده می کند و متعاقباً سرعت و اتصالات بسیار سریع تری را فراهم می کند. اما با سرعت بالاتر ، گیگابیت هزینه دارد – داده ها مساوی ۴G را طی نمی کنند و با موانع مشکل دارند. برای مقابله با آن ، فناوری پهن باند ، که سرعت متوسطی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه ارائه می دهد ، سطح پوشش موج میلیمتری را افزایش می دهد. در نهایت ، ۵G با باند کم دامنه ای مشابه ۴G ارائه می دهد ، اما با سرعتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه.

آیا ۵GHz همان ۵G است؟

خیر. یک اشتباه رایج این است که تنظیمات “۵GHz” را در روتر Wi-Fi خود ببینید و فرض کنید به ۵G دسترسی دارید. روترهای Wi-Fi همچنین از فرکانس های رادیویی کوتاه برد-معمولاً ۲٫۴ یا ۵ گیگاهرتز-برای انتقال سیگنال اینترنت شما به دستگاه های متصل در خانه خود استفاده می کنند. بنابراین ۵ گیگاهرتز یکی از گزینه های باند برای سیستم Wi-Fi خانه شما است ، اما همان ۵G نیست ، که یک فناوری سلولی است که از امواج با فرکانس بالاتر استفاده می کند.

 toss-or-keep-cables-coax.jpg

برنامه های اینترنت خانگی کابل ، فیبر و DSL نیاز به سیم هایی دارد که خانه شما را به شبکه ارائه دهنده متصل می کند. با یک سرویس ثابت بی سیم مانند ۵G ، خانه شما از طریق هوا به شبکه ارائه دهنده متصل می شود.


Taylor Martin/CNET

اینترنت خانگی ۵G چه تفاوتی با فیبر یا کابل دارد؟

بیشتر ISP ها خدمات اینترنت خانگی را از طریق خطوط تلفن یا کابل هایی که خانه شما را به شبکه بزرگتری متصل می کنند ، ارائه می دهند. این شامل انواع متداول اتصال به اینترنت ، مانند خط مشترک دیجیتال ، کابل کواکسیال و اینترنت فیبر نوری است-همه آنها اتصالات سیمی ارائه دهنده شما به خانه شما هستند.

اینترنت خانگی ۵G ، از سوی دیگر ، نوعی سرویس اینترنت بی سیم ثابت است ، به این معنی که ارتباط بین ارائه دهنده و خانه شما یک اتصال بی سیم است. با ۵G ، ارائه دهنده شما باید گیرنده ۵G داخلی یا خارجی را در خانه شما نصب کند تا سیگنال را دریافت کند. شبیه اینترنت ماهواره ای است ، اما به جای اینکه سیگنالی از ماهواره ها در مدار آسمان شب پخش شود ، اطلاعات را از یک مرکز بی سیم بسیار نزدیکتر منتقل می کند. حتی اگر از همان شبکه ۵G تلفن همراه خود استفاده می کنید ، دروازه شما مخصوص موقعیت مکانی شما است و نمی توان آن را در جاهای دیگر استفاده کرد.

ارائه دهندگان اصلی اینترنت ۵G خانگی چه کسانی هستند؟

همانطور که قبلاً بیان کردیم ، ۵G هنوز در سراسر کشور در حال استقرار است. به همین دلیل ، تعداد ارائه دهندگانی که در حال حاضر برنامه اینترنت ۵G خانگی را ارائه می دهند ، نسبتاً محدود است. به عنوان مثال ، AT&T یک سرویس تلفن همراه ۵G ارائه می دهد ، اما راه حل بی سیم ثابت شرکت در حال حاضر از شبکه ۵G آن استفاده نمی کند. بنابراین ، در حال حاضر ، گزینه های اصلی شما برای اینترنت خانگی ۵G Starry ، T-Mobile و Verizon هستند. بیایید بررسی کنیم که هر کدام چه ارائه می دهد.

 starry-happy-interneting-logo-promo-5g-home-internet-broadband-isp

Starry

برنامه های اینترنت Starry 5G و قیمت گذاری

برنامه حداکثر سرعت قیمت ماهانه هزینه تجهیزات سرپوش داده قرارداد
اینترنت پر ستاره بارگیری ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه ، بارگذاری ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه ۵۰ دلار هیچ هیچ هیچ

استری بازیکن نسبتاً جدیدی در بازی ISP است. این شرکت که در سال ۲۰۱۶ شروع به کار کرد ، از فناوری موج میلیمتری برای ارائه قابلیت های پهن باند با سرعت بالا به مشتریان خود استفاده می کند. قیمت ماهانه شامل داده های نامحدود ، تجهیزات و نصب رایگان و بدون قرارداد است. این تنها یکی از سه ارائه دهندگان اینترنت خانگی ۵G است که در اینجا ذکر گردیده است و دارای سرعت دانلود و بارگذاری متقارن است ، مشابه آنچه با سرویس اینترنت فیبر پیدا می کنید.

در نهایت ، Starry همچنین “۳۰ روز ضمانت اینترنت شاد” را ارائه می دهد که در صورت عدم رضایت از خدمات و لغو آن در ۳۰ روز اول ، بازپرداخت کامل را شامل می شود.

 t-mobile-home-internet-gateway

Rick Broida/CNET

برنامه های اینترنت خانگی T-Mobile 5G و قیمت گذاری

برنامه حداکثر سرعت قیمت ماهانه هزینه تجهیزات سرپوش داده قرارداد
اینترنت خانگی T-Mobile بارگیری ۲۵-۱۱۰ مگابیت بر ثانیه ، بارگذاری ۶-۲۳ مگابیت بر ثانیه ۵۰ دلار هیچ هیچ هیچ

اینترنت خانگی T-Mobile دارای کمترین سرعت باند پهن در بین ارائه دهندگان فهرست گردیده ما است. این به این دلیل است که بین ۴G LTE و ۵G تکان می خورد. این فقط ۵G نیست. T-Mobile “پیش بینی” می کند که اکثر مشتریان در حال حاضر به طور متوسط ​​حدود ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه سرعت بارگیری دارند. CNET سرویس اینترنت خانگی T-Mobile را آزمایش کرد و ما حداکثر آن را به ۱۳۲ مگابیت بر ثانیه رساندیم.

سرویس اینترنت خانگی T-Mobile شامل کلیه هزینه ها و مالیات های راه اندازی است. هیچ قرارداد سالانه یا سقف داده وجود ندارد. قرارداد فعلی آن ، که تا پایان سال ۲۰۲۱ در دسترس است ، شامل ۱۰ دلار تخفیف از YouTube TV برای مشترکین جدید است.

 screen-shot-2021-03-10-at-6-29-52-pm.png

سرویس اینترنت ۵G ورایزون ، که از فناوری فوق عریض ۵G استفاده می کند ، دارای حداکثر سرعت بارگیری تا ۱ گیگابایت و سرعت متوسط ​​در حدود ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه است. با این حال ، سرعت بارگذاری متقارن نیست و در ۵۰ مگابیت بر ثانیه یا کمتر قرار می گیرد زیرا Verizon فقط از فناوری موج میلیمتری استفاده نمی کند بلکه ترکیبی از موج کم باند ، میانه باند و میلی متر است.

قیمت اینترنت Verizon 5G Home 70 دلار در ماه است یا ۵۰ دلار در ماه برای مشتریان تلفن همراه Verizon که قبلاً حداقل ۳۰ دلار در ماه پرداخت می کنند. این یک قیمت همه جانبه است که شامل تجهیزات ، هزینه راه اندازی و مالیات است و مانند سایر برنامه های Verizon ، نیازی به قرارداد یا محدودیت داده ندارد.

Verizon همچنین تبلیغات و معاملات زیادی را برای شیرین کردن قابلمه برای مشتریان احتمالی ارائه می دهد. اول ، این یک پیشنهاد اعتبار فسخ زودهنگام را ارائه می دهد که در صورت تغییر آنها از ISP فعلی و دریافت ETF به مشتریان واجد شرایط ، مبلغ قبض حداکثر ۵۰۰ دلار می دهد. ثانیاً ، مشتریان جدید ۵G Home می توانند یک Chromebook 4. سامسونگ رایگان دریافت کنند. سوم ، سفارشات آنلاین نیز واجد شرایط دریافت کارت هدیه ۱۰۰ دلار Verizon هستند. در نهایت ، مشترکین جدید همچنین دو ماه رایگان تلویزیون Sling دریافت خواهند کرد.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

۵G: پنج سال آینده۹:۳۷

سرویس اینترنت خانگی ۵G در کجا موجود است؟

بگذارید این را نپوشانیم. سرویس اینترنت خانگی ۵G هنوز به طور گسترده در دسترس نیست. در حالی که به نظر می رسد لیست شهرها تقریباً هر ماه در حال گسترش است ، بیشتر شهرهای بزرگتر ایالات متحده هستند.

با این وجود ، T-Mobile Home Internet گسترده ترین سرویس در بین سه ارائه دهنده ای است که ما برجسته کرده ایم. در حالی که Verizon در اوایل سال جاری با CNET اعلام کرد که قصد دارد سرویس اینترنت خانگی ۵G خود را تا پایان امسال در دسترس ۱۵ میلیون خانه قرار دهد ، T-Mobile می گوید سرویس بی سیم ثابت آن در حال حاضر برای ۳۰ میلیون خانوار در بیش از ۴۰ ایالت باز است. و بیش از ۶۰۰ شهر با این وجود ، T-Mobile همچنین اذعان می کند که به دلیل ظرفیت شبکه و موجودی محدود درگاه اینترنت خود ، دسترسی نامحدود در آن مکان ها ندارد. برای مشاهده لیست گسترده مناطق مترو ، می توانید این PDF اینترنتی T-Mobile Home Internet را بررسی کنید.

اینترنت خانگی ۵G Verizon در حال حاضر در بیش از ۵۰ بازار از جمله Akron ، Ohio ارائه می شود. آلبوکرکی ، نیومکزیکو ؛ آرلینگتون ، تگزاس ؛ آناهیم ، کالیفرنیا ؛ آن آربور ، میشیگان ؛ آتلانتا ؛ آستین ، تگزاس ؛ شارلوت ، کارولینای شمالی ؛ شیکاگو ؛ سینسیناتی ؛ کلیولند ؛ کلمبیا ، کارولینای جنوبی ؛ کلمبوس ، اوهایو ؛ دالاس ؛ دنور ؛ دس موینز ، آیووا ؛ دیترویت ؛ دورهام ، کارولینای شمالی ؛ فرسنو ، کالیفرنیا ؛ گرینزبورو ، کارولینای شمالی ؛ گرشام ، اورگان ؛ هارتفورد ، کنتیکت ؛ هوستون ؛ ایندیاناپولیس ؛ کانزاس سیتی ، میسوری ؛ لاس وگاس؛ لیتل راک ، آرکانزاس ؛ لس آنجلس؛ لوئیزویل ، کنتاکی ؛ ممفیس ، تنسی ؛ میامی ؛ میلواکی ، ویسکانسین ؛ مینیاپولیس و سنت پل ، مینه سوتا ؛ نشویل ؛ نیواورلان؛ اوماها ، نبراسکا ؛ ققنوس؛ رالی ، کارولینای شمالی ؛ ریورساید ، کالیفرنیا ؛ ساکرامنتو ، کالیفرنیا ؛ شهر “سالت لیک؛ سان آنتونیو ، تگزاس ؛ سن دیگو؛ سانفرانسیسکو؛ سان خوزه ، کالیفرنیا ؛ سیاتل ؛ اسپوکن ، واشنگتن ؛ سنت لوئیس ؛ سن پترزبورگ ، فلوریدا ؛ تمپا ، فلوریدا ؛ و توسان ، آریزونا.

در این مقاله ، اینترنت پر ستاره در بوستون موجود است. کلمبوس ، اوهایو ؛ دنور ؛ لس آنجلس؛ شهر نیویورک و واشنگتن دی سی. نقشه راه توسعه آن در سال ۲۰۲۲ شامل ۳۰ میلیون خانوار در سراسر کشور در شهرهایی مانند آتلانتا ، شیکاگو ، دالاس ، دیترویت ، هوستون ، ایندیاناپولیس ، ممفیس ، میامی ، فیلادلفیا ، فینیکس ، پورتلند ، سان فرانسیسکو و سیاتل است.

آیا اینترنت خانگی ۵G برای شما منطقی است؟

اولین چیزی که باید بیان شود این است که ما همیشه در مورد ISP ها چه می گوییم – مهم نیست که سرویس چقدر خوب است ، اگر در آدرس شما در دسترس نباگردید ، همه چیز مبهم است. در حال حاضر ، اینترنت ۵G خانگی به طور گسترده ای در دسترس نیست و فناوری ۵G خود هنوز در سراسر کشور در حال گسترش است ، بنابراین ما باید انتظار داشته باشیم که با ادامه تلاش ، شاهد برخی موانع در جاده ها باشیم.

با این وجود ، دسترسی به اینترنت ۵G خانگی با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش است. حتی جذاب تر – و آنچه برای من از صفحه خارج می شود – قیمت مناسب و سرراست است. زمان ثابت خواهد کرد که آیا این روند همچنان در حال گسترش است ، اما اگر ۵G بتواند به عنوان یک گزینه پهنای باند مناسب برای مناطق سنتی در مناطق روستایی آمریکا ظاهر شود ، یک گام واقعی به جلو خواهد بود. همانطور که ریک برویدا ، آلوم CNET ، پس از آزمایش خدمات T-Mobile می گوید ، “نقص زمانی قابل تحمل تر است که کمتر از نیمی از هزینه قبلی خود را بپردازید.”

س FAالات متداول اینترنت خانگی ۵G

تفاوت بین اینترنت خانگی ۵G و اینترنت کابلی چیست؟

اینترنت کابلی-خواه کابل کواکسیال باگردید ، کابل فیبر نوری یا ترکیبی از این دو-برای انتقال به سیم متکی است. اطلاعات از یک مرکز مرکزی به خانه شما. اما اینترنت خانگی ۵G یک راه حل بی سیم ثابت است که از یک دروازه اینترنت برای اتصال خانه شما با استفاده از فرکانس های رادیویی برای اتصال به یک برج سلولی یا مرکز داده در نزدیکی استفاده می کند.

هزینه اینترنت خانگی ۵G چقدر است؟

اینترنت خانگی ۵G با توجه به سرعت بارگیری مناسب که متوسط ​​برنامه های فعلی است یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های موجود است-T-Mobile به طور متوسط ​​بیش از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه ، زنگ های ستاره دار با سرعت ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت متوسط ​​Verizon 300 مگابیت بر ثانیه است. کمترین هزینه ماهانه بین سه ارائه دهنده اصلی ۵۰ دلار (Starry) و بالاترین آن ۷۰ دلار (Verizon) است. اما هریک از هزینه های ماهانه ارائه دهندگان شامل کلیه هزینه ها ، مالیات ، هزینه تجهیزات و هزینه های نصب است. بنابراین هزینه ماهیانه ای که می بینید همان هزینه ماهیانه ای است که پرداخت می کنید. سرانجام ، هیچ کدام به قراردادهای موقت نیاز ندارند ، بنابراین شما مجبور نخواهید بود از هزینه های خاتمه زودهنگام بترسید. با اینترنت فیبر دریافت می کنید اما وقتی به واقعیت اینترنت ۵G خانگی می رسیم ، این امر به سادگی صادق نیست. برای افزایش قابلیت اطمینان و پوشش خدمات اینترنت ۵G ، اکثر ارائه دهندگان به ترکیبی از فناوری موج میلیمتری ، باند کم و پهنای باند-و همچنین در برخی موارد ۴G LTE-متکی هستند و این بدان معناست که مشتریان اینترنت خانگی از آن استفاده نمی کنند. در حال حاضر قابلیت های واقعی ۵G را ببینید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت