نرخ وام مسکن برای ۱۷ اوت ۲۰۲۱: نرخ معیار بالاتر می رود

2021-08-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 011-cnet-finance-mortgage-signage

Saul Loeb/Getty

نرخ وام مسکن امروز متفاوت بود ، اما نرخ مهمی بالاتر بود. میانگین نرخ وام مسکن ۱۵ ساله ثابت عقب نشینی کرد ، در حالی که متوسط ​​نرخ وام مسکن ثابت ۳۰ ساله بالاتر رفت. در عین حال ، نرخ متوسط ​​برای ۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تغییر تغییر نکرد. اگرچه نرخ وام مسکن پویا است ، اما در حال حاضر بسیار پایین است. به همین دلیل ، در حال حاضر زمان بسیار خوبی برای خریداران مسکن است که نرخ مشخصی را تعیین کنند. قبل از خرید خانه ، به یاد داشته باشید که به نیازهای شخصی و وضعیت مالی خود فکر کنید و برای یافتن خانه مناسب برای چندین وام گیرنده خرید کنید.

در اینجا نرخ وام مسکن برای انواع مختلف وام

وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۰۵، است که یک رگردید ۱ واحد پایه نسبت به یک هفته پیش. (امتیاز پایه معادل ۰٫۰۱٫ است.) بیشترین مدت استفاده از وام ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله است. وام مسکن ثابت ۳۰ ساله به طور معمول دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت است-اما پرداخت ماهانه کمتری نیز دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری می پردازید-در حال بازپرداخت وام خود در مدت زمان طولانی تری هستید-اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

میانگین نرخ وام مسکن ۱۵ ساله و ثابت ۲٫۳۱، است که نسبت به یک هفته قبل ۳ واحد کاهش کاهش یافته است. در مقایسه با وام مسکن ثابت ۳۰ ساله ، وام مسکن ثابت ۱۵ ساله با ارزش وام و نرخ بهره یکسان ، پرداخت ماهانه بیشتری خواهد داشت. اما اگر بتوانید پرداخت های ماهانه را بپردازید ، معمولاً وام ۱۵ ساله بهتر خواهد بود. از جمله این موارد می توان به نرخ بهره پایین تر ، بازپرداخت زودتر وام مسکن و پرداخت سود کل کمتر در بلند مدت اشاره کرد.

۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۷، است ، همان نرخ هفت روز پیش. با داشتن وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ، معمولاً نرخ سود کمتری نسبت به وام مسکن ثابت ۳۰ ساله در پنج سال اول دریافت می کنید. اما ممکن است بسته به شرایط وام و نحوه تغییر نرخ با نرخ بازار ، پس از آن زمان هزینه بیشتری پرداخت کنید. به همین دلیل ، اگر قصد خرید و فروش مجدد خانه خود قبل از تغییر نرخ را دارید ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است گزینه مناسبی باگردید. اما اگر اینطور نباگردید ، اگر نرخ بازار تغییر کند ، می توانید با نرخ بهره بسیار بالاتری روبرو شوید.

روند نرخ وام مسکن

ما از اطلاعات جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت اصلی CNET است ، برای پیگیری روند روزانه نرخ وام مسکن استفاده می کنیم. این جدول به طور میانگین نرخهای ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را خلاصه می کند:

نرخ بهره وام مسکن امروز

مدت وام نرخ امروز هفته گذشته تغییر
نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۵٪ ۳٫۰۴٪ +۰٫۰۱
نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۱٪ ۲٫۳۴٪ -۰٫۰۳
نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳۰ ساله ۲٫۸۰٪ [۱۹۶۵۹۰۱۹] ۲٫۸۰٪ N/C
نرخ بازپرداخت وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۲٪ ۳٫۰۴٪ -۰٫۰۲

نرخ دقیق تا ۱۷ اوت ۲۰۲۱٫

نحوه یافتن نرخ وام مسکن شخصی

شما می توانید با وصل گردیدن با کارگزار وام مسکن محلی خود یا استفاده از ماشین حساب آنلاین ، نرخ وام مسکن شخصی دریافت کنید. هنگام تلاش برای یافتن وام مسکن ، وضعیت مالی فعلی و اهداف خود را در نظر بگیرید. مواردی که بر میزان وام مسکن شما تأثیر می گذارد عبارتند از: نمره اعتباری ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد. به طور کلی ، شما می خواهید یک امتیاز اعتباری خوب ، پیش پرداخت بالاتر ، DTI کمتر و LTV پایین برای دریافت نرخ بهره پایین تر داشته باشید. فراتر از نرخ بهره وام مسکن ، عوامل دیگری از جمله هزینه های بسته گردیدن ، هزینه ها ، امتیازات تخفیف و مالیات نیز ممکن است بر هزینه خانه شما تأثیر بگذارد. شما باید مغازه را با وام دهندگان متعدد – به عنوان مثال ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین علاوه بر بانک های محلی و ملی – مقایسه کنید تا بتوانید وام مسکن دریافت کنید که برای شما بهترین کار را می کند.

بیشتر بخوانید: ۷ کاری که باید قبل از مهاجرت به خانه جدید خود انجام دهید

بهترین مدت وام چیست؟

یکی از عوامل مهمی که هنگام انتخاب وام مسکن باید در نظر بگیرید ، مدت وام یا پرداخت است. برنامه. شرایط وام اغلب ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه می توانید وام مسکن ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز پیدا کنید. تمایز مهم دیگر بین وام های مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم است. برای وام های مسکن با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای تمام مدت وام تعیین می شود. برای وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ، نرخ بهره برای چند سال مشخص (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) ثابت است ، سپس نرخ بر اساس نرخ سود بازار سالانه در نوسان است.

هنگام انتخاب بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم ، باید مدت زمانی را که قصد دارید در خانه خود بمانید در نظر بگیرید. برای کسانی که قصد اقامت طولانی مدت در یک خانه جدید را دارند ، وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باگردید. در حالی که وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است از نرخ بهره پایین تری برخوردار باشند ، اما وام های مسکن با نرخ ثابت در طول زمان پایدارتر هستند. اما اگر قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، می توانید با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم به توافق برسید. به عنوان یک قاعده کلی ، بهترین مدت وام وجود ندارد. همه چیز بستگی به اهداف شما و وضعیت مالی فعلی شما دارد. مهم است که هنگام انتخاب وام مسکن ، تحقیقات خود را انجام دهید و اولویت های خود را بدانید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت