دانشمندان “شکستگی” را در یکی از بازوهای راه شیری کشف کردند

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

این تصویر نشان می دهد که ما فکر می کنیم راه شیری با دو بازوی مارپیچی بزرگ چگونه است.


NASA/JPL-Caltech

اخترشناسان کارهای قابل توجهی را انجام داده اند تا دریابند کهکشان راه شیری در خانه ما چگونه است ، حتی اگر داخل آن نشسته ایم. ما می دانیم کهکشان مارپیچی است و دو بازوی اصلی دارد . یک مطالعه جدید نشان می دهد که یکی از بازوهای کوچک کهکشان “شکستگی” در خود دارد ، مجموعه ای از ستارگان و ابرهای گازی که در حال بیرون آمدن هستند. آژانس فضایی در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: “حدود ۳۰۰۰ سال نوری طول می کگردید ، این اولین ساختار اصلی است که با جهت گیری بسیار متفاوت از بازو مشخص گردیده است.

ساختاری که بیرون آمده است شامل ستارگان جوان و گروهی از سحابی ها ، از جمله سحابی مرداب و سحابی عقاب ، محل ستون های معروف هابل است. از تصویر خلقت . به جای محکم نگه داشتن مارپیچ بازوی کمان کهکشان ، ساختار از زاویه قابل توجهی بیرون زده است.

 2-pia24576-Milky-way-break-callout-16

ستارگان و ابرهای گازی ستاره ساز “شکستگی” را که از بازوی کمان راه شیری بیرون آمده است ، تشکیل می دهند. شکل ستاره نشان دهنده مناطق تشکیل دهنده ستاره است.


NASA/JPL-Caltech

اختر فیزیکدان کلتک مایکل کوهن نویسنده اصلی این مطالعه است که ماه گذشته در مجله Astronomy & Astrophysics منتشر گردید.

این تیم تحقیق از داده های تلسکوپ فضایی اسپیتزر ناسا و رصدخانه فضایی گایا آژانس فضایی اروپا برای مکان یابی ستارگان تازه متولد گردیده و اندازه گیری فاصله از آنها برای ایجاد نمای سه بعدی استفاده کرد. در بخش بازو

“هنگامی که داده های گایا و اسپیتزر را کنار هم قرار می دهیم و در نهایت این نقشه سه بعدی دقیق را مشاهده می کنیم ، می بینیم که پیچیدگی بسیار زیادی در این منطقه وجود دارد که قبلاً آشکار نگردیده است.” دانشمندان ساختارهای مشابهی را در کهکشان های مارپیچی مشاهده کرده اند که توسط تلسکوپ های ما مشاهده می شود. این سازه ها خار یا پر نامیده اند.

“ستاره ها در ساختار تازه کشف گردیده احتمالاً در همان زمان ، در همان ناحیه عمومی شکل گرفته اند و به طور منحصر به فردی تحت تأثیر ناسا می گوید که نیروهای درون کهکشان از جمله گرانش و برش ناشی از چرخش کهکشان عمل می کنند. ” جزئیات ساختار آن همانطور که ناسا گفت ، مانند ایستادن در وسط میدان تایمز و تلاش برای ترسیم نقشه کل جزیره منهتن است.

این یافته “شکافته” به دانشمندان دید جدیدی در مورد کهکشان می دهد. ممکن است بازوهای مارپیچی متمایزی داشته باگردید ، اما هر ستاره و سحابی در خطوط رنگ آمیزی نمی شود.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت