گفته می شود که فیس بوک حساب های طالبان در واتس اپ را بسته است

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 whatsapp-logo-phone-2958

آنجلا لنگ/CNET

با در دست گرفتن کنترل طالبان بر کابل ، افغانستان ، واتس اپ چندین کانال را که گروه برای برقراری ارتباط استفاده می کرد ، مسدود کرد. فیسبوک ، صاحب برنامه پیام های رمزگذاری گردیده ، روز سه شنبه به فایننشال تایمز گفت که تعدادی از طالبان را به عنوان خط تلفن غیرنظامیان در پایتخت افغانستان برای گزارش خشونت و غارت مورد استفاده قرار داده است. بر اساس این گزارش ، واتس اپ همچنین “کانال های رسمی طالبان” را مسدود کرده است.

سخنگوی واتس اپ روز سه شنبه از طریق ایمیل گفت: “ما موظف به رعایت قوانین تحریم های ایالات متحده هستیم”. “این شامل ممنوعیت حساب هایی است که به نظر می رسد خود را به عنوان حساب های رسمی طالبان نشان می دهد. ما با توجه به وضعیت در حال تحول در افغانستان به دنبال اطلاعات بیشتر از مقامات مربوطه آمریکا هستیم.”

فیس بوک قبلاً مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا به طالبان اجازه داده است به WhatsApp دسترسی داشته باشند ، که طبق گزارشات یک پلتفرم ارتباطی گسترده در افغانستان است ، بعد از خود فیس بوک. مقامات امنیتی مدت ها استدلال می کردند که واتس اپ و سایر برنامه های پیام رسانی رمزگذاری گردیده مانع تحقیقات تروریستی و گردیده است.

هنگامی که در مورد آزادی بیان سوال گردید ، گزارش گردیده است که سخنگوی طالبان روز سه شنبه فیس بوک را برای سانسور اطلاعات فراخواند . فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی حق حذف پست هایی را دارند که بر خلاف شرایط خدمات آنها است. حفاظت از آزادی بیان تحت متمم اول فقط برای دولت سانسور کننده سخنرانی اعمال می شود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت