با سقوط افغانستان ، فیس بوک ، توییتر با عکس های آموزنده و فیلم های گرافیکی کنار می آیند

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1306472283

شبکه های اجتماعی همچنان با اطلاعات غلط و محتوای توهین آمیز دست و پنجه نرم می کنند.


گتی ایماژ

خبرنگار CNN مقابل عکس بالگردی که بر فراز سفارت آمریکا در کابل ، افغانستان پرواز می کند ، ایستاده است ، شهری که دچار هرج و مرج گردیده است. در زیر تصویر ، در زیرنویس آمده است: “انتقال خشونت آمیز اما عمدتا مسالمت آمیز قدرت”.

این تصویر ، که ظاهراً تصویری از شبکه است ، به طور گسترده در فیس بوک ، توییتر و سایر رسانه های اجتماعی پخش گردید و در مورد صحت آن س questionsالاتی ایجاد کرد. برخی تعجب کردند که چگونه می توان انتقال را صلح آمیز تلقی کرد. آیا منظور این زبان طنز بود؟

به نظر می رسد تصویر جعلی بوده است.

رویترز و پولیتیفکت هر دو تصویر را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که مانند بسیاری از عکسهای قبل از آن ، به صورت دیجیتالی تغییر کرده است. این تصویر تحت نظارت ، عکسی از خبرنگار عمرانی خیمنز ، خبرنگار CNN را از پخش اعتراضات سال ۲۰۲۰ در کنوشا ، ویسکانسین ، به دلیل تیراندازی پلیس وام گرفته است. در آن زمان ، برخی محافظه کاران از CNN انتقاد می کردند که تحت عنوان “اعتراضات آتشین اما عمدتا مسالمت آمیز پس از تیراندازی پلیس” (۱۹۶۵۹۰۰۸) آگاه باشید. هر روز هفته آخرین اخبار فناوری را از CNET News دریافت کنید.

تصاویر و ویدئوهای تغییر یافته ، مانند نسخه تحت نظارت یک سخنرانی نانسی پلوسی که باعث مست گردیدن رئیس مجلس گردید ، سالهاست فیس بوک و توییتر را گرفتار کرده است. در حال حاضر این مشکل به سرعت در حال ظهور است با انتشار اخبار از افغانستان ، که با خاتمه ایالات متحده در جنگ ۲۰ ساله به سرعت دچار آشفتگی گردید. درست مانند قبل ، رسانه های اجتماعی به برچسب ها و هگردیدارها متوسل می شوند تا کاربران را در مورد محتوای جعلی هگردیدار دهند. خشونت در فرودگاه بین المللی این شهر شروع گردید و فیلم هایی در رسانه های اجتماعی منتشر گردید که نشان می داد مردم هنگام بلند گردیدن به هواپیمای ارتش آمریکا چسبیده اند و هواپیماهای دیگر از هواپیمای دیگر در حال سقوط سقوط کرده اند. آسوشیتدپرس به نقل از مقامات ارگردید نظامی آمریکا گزارش داد که حداقل هفت نفر در فرودگاه جان باختند.

در فیس بوک و سرویس اشتراک گذاری عکس آن در اینستاگرام ، تصویر دکتری گردیده CNN برچسب گذاری گردیده بود. برچسب می گوید: “بررسی کنندگان مستقل می گویند این اطلاعات می تواند مردم را گمراه کند.” زیرنویس جعلی CNN نیز به عنوان عنوان در ویدیوی YouTube با فیلم های مختلف استفاده گردید و تصویر تغییر یافته نیز در سراسر توییتر پخش گردید ، که برچسبی به آن اضافه نکرد. یوتیوب ویدیو را برچسب گذاری نکرد و گفت که این ویدیو قوانین آن را نقض نمی کند.

رئیس اینستاگرام: “خطر تغییر خواهد کرد”

آدام موسری ، مدیر اینستاگرام ، به تلویزیون بلومبرگ گفت که سرویس اشتراک عکس ممنوع است پست هایی که طالبان را ترویج می کند ، که تحت تأثیر سیاست های سازماندهی خطرناک آن به دلیل تحریم های دولت ایالات متحده قرار دارد.

“ما بر این سیاست تکیه می کنیم تا هر چیزی که ممکن است خطرناک باگردید یا مربوط به طالبان است را به طور فعال حذف کنیم. به طور کلی ، “ماسری گفت.” “در حال حاضر این وضعیت به سرعت در حال تکامل است ، و با آن مطمئن هستم که خطر نیز تکامل خواهد یافت. ما باید آنچه را که انجام می دهیم و نحوه انجام آن را برای پاسخ به خطرات متغیر در صورت وقوع تغییر دهیم.” [۱۹۶۵۹۰۰۶] آشوب در افغانستان یک چالش آشنا برای شبکه های اجتماعی است که بر بسترهای خود از نظر محتوای توهین آمیز از جمله تصاویر گرافیکی نظارت می کنند. برخی از ویدئوهای فیس بوک از سقوط افراد از هواپیما به کاربران هگردیدار می دهند که محتوا قوانین آن را نقض نمی کند ، اما ممکن است حاوی محتوای خشونت آمیز یا گرافیکی باگردید. ویدئوهای مشابه در توییتر و TikTok بدون برچسب ظاهر گردیدند.

در یوتیوب ، برخی رسانه ها هگردیدارهای خود را در ابتدای فیلم ها اضافه کردند که به کاربران هگردیدار می داد که تصاویر گرافیکی هستند. اما همه این کار را نکردند. یوتیوب محدودیت سنی و برچسبی به ویدیویی از سقوط افراد از هواپیما اضافه کرد که توسط Hindustan Times ، روزنامه بزرگ هندی منتشر گردید. این برچسب خاطرنشان کرد “ممکن است ویدیو برای برخی از کاربران نامناسب باگردید.”

قوانین YouTube به محتوای خشونت آمیز ، گرافیکی یا تکان دهنده اجازه نمی دهد ، اگرچه برای محتوای آموزشی ، مستند ، هنری یا علمی استثنا قائل می شوند. این شرکت گفت که در جریان اخبار فوری فیلم هایی از منابع معتبر را نیز مشاهده می کند.

سخنگوی فیس بوک گفت که این شرکت دارای تیم اختصاصی “از جمله اتباع افغان و زبانهای بومی دری و پشتو” برای ارزیابی وضعیت در زمان واقعی است. [

۱۹۶۵۹۰۰۶] “تیم های ما با مشورت با شرکای خود به نظارت بر وضعیت میدانی در افغانستان ادامه می دهند و در مورد هرگونه محتوایی که این سیاست ها را نقض کند ، اقدام خواهند کرد.” قوانین آنلاین فیس بوک تجلیل از خشونت یا تجلیل از رنج دیگران را ممنوع کرده است ، اما توجه دارد که این صفحه شامل یک صفحه هگردیدار برای برخی مطالب تلخ است.

فیس بوک همچنین گفت که طالبان تحت سیاست های سازماندهی خطرناک خود از خدمات آن محروم هستند زیرا آنها “طبق قوانین ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی مجازات گردیده اند”. به گزارش فایننشال تایمز ، غول رسانه های اجتماعی دارای برنامه پیام رسانی واتس اپ است و بنا بر گزارش ها تعدادی از طالبان را که قرار بود به عنوان یک خط تلفن برای غیرنظامیان برای گزارش خشونت ، غارت و سایر مشکلات استفاده شود ، مسدود کرده است.

توییتر به سیاست های خود علیه سازمان های خشونت آمیز و رفتارهای نفرت انگیز اشاره کرد. این شرکت از سوی برخی محافظه کاران به دلیل اجازه دادن به ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان برای استفاده از بستر خود انتقاد کرد. برخی از فعالان طالبان را به “تلاش برای صید مشروعیت” و بیرون راندن اطلاعات مغایر با گزارش های خبری متهم کردند. این شرکت بلافاصله به س questionsالات مربوط به نقض قوانین حساب خود پاسخ نداد.

این شرکت در حال آزمایش تالار گفتمانی به نام Birdwatch است که به کاربران امکان می دهد توییت ها را پرچم گذاری کرده و یادداشت ها را با زمینه بیشتری بنویسند. برخی از یادداشت ها شامل مطالبی در مورد افغانستان بود.

سناتور مارکو روبیو ، جمهوری خواه فلوریدا در یکی از توییت های خود که هم “گمراه کننده” و هم “به طور بالقوه گمراه کننده” بود ، در توئیتی نوشت که ظاهرا “جو بایدن” رئیس جمهور آمریکا “هیچ” برنامه ای برای صحبت در مورد افغانستان “ندارد. در هر دو یادداشت آمده است که روبیو قبل از اینکه بایدن اعلام کند در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد ، توییت کرد.

سایر کاربران توییت به عنوان گمراه کننده ارزیابی کردند که ویدئویی که برخی محافظه کاران برجسته ، از جمله سناتور آمریکایی تد کروز ، جمهوری خواه تگزاس ، به اشتراک گذاشتند ، “تلاش می کند CNN را به عنوان حامیان طالبان و تصرف آنها در افغانستان معرفی کند. ” این ویدئو کلاریسا وارد خبرنگار CNN را نشان می دهد که گزارش می دهد جنگجویان طالبان “فقط مرگ بر آمریکا سر می دهند ، اما در عین حال دوستانه به نظر می رسند. این کاملاً عجیب است.” افغانستان.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت