طالبان نزدیک به ۹۰۰ هزار فالوئر در توییتر دارند زیرا “مشروعیت خود را می بینند”

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 جنگجوی طالبان با مسلسل سوار بر وسیله نقلیه

جنگجویان طالبان در نزدیکی فرودگاه بین المللی حامد کرزی دیده می شوند در حالی که هزاران افغان در ۱۶ اوت برای فرار از پایتخت افغانستان کابل می شتابند.


هارون صباون/خبرگزاری آناتولی از طریق گتی ایماژ

صبح دوشنبه ، هنگام پخش مستقیم اخبار بی بی سی ، یلدا حکیم روزنامه نگار با تماس تلفنی سهیل شاهین سخنگوی طالبان قطع گردید. شاهین سعی کرد به حکیم و بینندگان بریتانیایی که در خانه تماشا می کردند اطمینان دهد که مردم کابل در سلامت هستند و طالبان پس از بازپس گیری پایتخت افغانستان برای اولین بار در ۲۰ سال اخیر به دنبال انتقام نیستند.

شاهین فقط با غرب تماس نمی گیرد. روزنامه نگاران به صورت زنده پخش می شوند او همچنین یکی از تعداد انگشت شماری از نمایندگان طالبان در توییتر است که به صدها هزار پیرو در مورد مقاصد این سازمان که در هفته ها و ماه های اخیر بار دیگر با خروج نیروهای آمریکایی یک سنگر در افغانستان پیدا کرده است ، اعلام می کند. [[۱۹۶۵۹۰۰۶] دریافت خبرنامه CNET Now

صحبتهای کوچک خود را با جدیدترین اخبار ، محصولات و نظرات فناوری ادویه کنید. تحویل در روزهای هفته.

در دو روز گذشته ، شاهین با استفاده از توییتر گفته است که به سربازان طالبان دستور داده گردیده است که وارد خانه مردم نشوند و گزارش هایی را که سربازان مجبور به ازدواج دختران جوان کرده اند ، “تبلیغات سمی” توصیف کرده است. داستانی که شاهین در مورد اقدامات و مقاصد طالبان در توئیتر می گوید هم با گزارش های خبری از کشور و هم با وحشت و ترس ابراز گردیده از سوی شهروندان افغان که بسیاری از آنها در چند روز گذشته تلاش کرده اند از کشور فرار کنند ، در تضاد است.

حضور شاهین در توییتر – و قطع ارتباط بین آنچه او می گوید و آنچه گزارش می شود – یک چرخش شگفت انگیز در نبردی است که توییتر و دیگر شرکت های رسانه های اجتماعی علیه سازمان های افراطی و تروریستی برای اطمینان از استفاده نکردن از بسترهای آنها انجام می دهند. برای افراطی کردن نیروهای احتمالی یا انتشار اطلاعات غلط. اما اکنون به نظر می رسد طالبان از رسانه های اجتماعی برای آشکارا صحبت کردن با مخاطبان اصلی و جهانی در جهت ایجاد مشروعیت استفاده می کنند-و واضح است که برخی از شرکت ها نمی دانند چگونه واکنش نشان دهند.

 screenshot-2021-08-17 -at-17-30-32.png

سهیل شاهین سخنگوی زبان انگلیسی طالبان در توییتر.


تصویر صفحه/CNET

تا آنجا که ممکن است گفته شود ، به نظر نمی رسد که توییتر سیاستی در برابر اجازه دادن به اعضای طالبان برای استفاده از پلتفرم خود داشته باگردید. این شرکت برای بحث در مورد این که آیا باید به چهره های برجسته و تفرقه افکن اجازه داده شود در توییتر اجازه صدایی بدهند ، غریبه نیست ، اما با این سوال روبرو است که چرا به نمایندگان طالبان سخنگو می دهد-به ویژه پس از آنکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را در اواخر سال گذشته ممنوع کرد.

توییتر به درخواست اظهار نظر در مورد سیاست خود در زمینه اجازه دادن به طالبان در بستر خود پاسخ نداد. کسانی که قدرت حسابداری در فضای باز را دارند. سخنگویان طالبان در این گروه قرار نمی گیرند – و “مقامات منتخب” نیستند. اما این امکان وجود دارد که تا زمانی که آنها از توییتر برای تحریک خشونت استفاده نمی کنند (دلیل ممنوع گردیدن حساب ترامپ) ، ممکن است این شرکت از این چارچوب برای اجازه دادن به طالبان برای برقراری ارتباط با شهروندان افغان و جهان خارج استفاده کند.

'ماسک لبخند' طالبان

رسانه های اجتماعی در آخرین باری که طالبان در افغانستان در سال ۲۰۰۱ قدرت گرفتند وجود نداشت ، اما تبلیغات وجود داشت و اعضای گروه در هنگام استقرار آن متخصص بودند. بیست سال بعد ، این سازمان تاکتیک های خود را برای عصر دیجیتال به روز کرده است.

برای کسانی که می دانند کجا باید آنها را جستجو کنند ، سیل محتوای رسانه ای “با دقت” حامی طالبان در رسانه های اجتماعی به عنوان شهرها و استان ها ظاهر گردیده است. مارتین فان بیلرت ، بنیانگذار شبکه تحلیلگران افغانستان ، در یک پست وبلاگی گفت که در ماه های اخیر تحت کنترل طالبان قرار گرفته است. ون بیجلرت می گوید: پست های رسانه های اجتماعی به “استراتژی تعامل عمدی رسانه ای” اشاره می کند که به دنبال “انتقال پیام قانون و نظم است و به نظر می رسد برای اطمینان بخشی و ارعاب به همان اندازه”.

فیس بوک سیاست دیرینه ای در برابر اجازه طالبان بستری برای خدمات خود است. سخنگوی این شرکت گفت: “طالبان تحت قوانین آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی تحریم گردیده اند و ما طبق سیاست های سازمان خطرناک آنها را از خدمات خود منع کرده ایم.” “این بدان معناست که ما حساب هایی را که توسط طالبان یا از طرف آنها نگهداری می شود حذف می کنیم و تمجید ، حمایت و نمایندگی آنها را ممنوع می کنیم.” در یک پست وبلاگ برای شبکه جهانی افراط گرایی و فناوری ، کبیر تنجا ، نویسنده کتاب خطر داعش ، به سه صدای اصلی طالبان در توییتر اشاره کرد: ذبیح الله مجاهد (سخنگوی “امارت اسلامی” http: // www. cnet.com/ “) ، محمد نعیم (سخنگوی دفتر سیاسی در دوحه) و شاهین ، که وظیفه آنها برقراری ارتباط با رسانه های انگلیسی زبان است. در زمان نگارش این مقاله ، این سه نفر در توییتر دنبال کننده جمعی از بیش از ۸۴۵،۰۰۰ دنبال کننده.

CNET با شاهین تماس گرفت ، اما نتوانست به طور مستقل هویت صاحبان حساب را تأیید کند. با این حال به نظر می رسد که این حساب ها با ظاهر تلویزیونی و اطلاعیه های کنفرانس مطبوعاتی ارقام مطابقت دارد. به نظر می رسد که در حال انتشار بیانیه های رسمی از طرف طالبان در کابل است.

این سه حساب توییتری با هم نشان می دهد “طالبان گروهی در دسترس است که مایل به صحبت ، پاسخ ، ارائه خود برای جهان است. تنیجا ، که در دهلی ، هند مستقر است ، از طریق ایمیل گفت: “بیشتر نگران برخورد با آنها است.” “این طالبان هستند که سعی می کنند در همه راه های ممکن مشروعیت ایجاد کنند.”

اما برای بسیاری از زنان مقیم افغانستان ، آنچه طالبان در توئیتر می گویند با آنچه از این گروه می دانند مطابقت ندارد و برای از بین بردن ترس آنها کار کمی انجام نمی دهد. عایشه احمد ، دانشجوی ۲۲ ساله در کابل ، در ایمیلی گفت: “آنها در توییتر بسیار نرم هستند اما در دنیای واقعی آنها خشن هستند.” “آنها بیش از یک میلیون بار در توییتر دروغ گفتند. شما می توانید بگویید که توییتر برای طالبان فقط یک ماسک لبخند است.” “تلاش برای صید مشروعیت.” وی در یادداشت صوتی واتس اپ گفت: “آنها به شرایط خود باز نخواهند گشت.”

تا زمانی که طالبان حقوق زنان را تأیید نکنند ، درانی فکر نمی کند که استراتژی روابط عمومی در توییتر کارساز باگردید. اما هنوز این خطر وجود دارد که خط رسمی طالبان در توییتر بدون انتقاد گزارش شود – به ویژه اینکه اثبات یا رد گفته های گروه دشوار است.

“طالبان از توییتر هوشمندانه استفاده کرده اند”

به عنوان غربی توئیت های شاهین به زبان انگلیسی به بهترین نحو و با دقت برای پوشش دادن به سرعت در حال تحولات در افغانستان است ، به ویژه این پتانسیل را دارد که روایت را منحرف کند. این واقعیت که طالبان به آسانی با مطبوعات خارجی همکاری می کنند – تماس با خبرنگاران بی بی سی و مصاحبه با کریستیان امانپور – شواهدی را نشان می دهد که آنچه تنیجا و ون بیلرت به آن اعتقاد دارند یک استراتژی هماهنگ برای مدیریت تصویر خود در صحنه بین المللی است. [۱۹۶۵۹۰۰۹] این بدان معنا نیست که حضور طالبان در توییتر صرفاً به نفع جهان خارج است. یک محقق افغان که از ترس پروفایل گردیدن خواست نامش فاش نشود ، خاطرنشان کرد که اکثر توییت های این سازمان به زبانهای محلی پشتو و دری است و تنها مهمترین اعلامیه ها به زبان انگلیسی است. او گفت: “طالبان به طرز هوشمندانه ای از توئیتر برای انتشار اطلاعات سیاسی خود برای افغان ها و در درجه دوم خارجیان استفاده کرده است.” از چندین حساب کوچک مستقر در پاکستان ، جایی که طالبان بیشتر شوراهای خود را در آنجا دارند. تنیجا گفت: “من مطمئن نیستم که آیا شبکه های تبلیغاتی زیربنایی برای پشتیبانی طراحی گردیده اند یا خیر ، بسیاری از آن در سطح کاملاً ارگانیک به نظر می رسد.”

در حال حاضر ، محلی ها گزارش می دهند که خیابان های کابل آرام است. اما گزارش جنایات خشونت آمیز سربازان طالبان در سرتاسر افغانستان و قصد آن برای اعمال قوانین شریعت در این کشور که بدون برگزاری انتخابات بر آن حکومت می کند ، مخفی نیست. در مورد توییتر ، این س remainsال باقی می ماند که تا چه زمانی تحمل سخنگویان گروه برای استفاده از پلتفرم خود را ادامه خواهد داد – و نقطه عطفی که باعث می شود خط کشیده شود ، چه خواهد بود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت