مریخ نورد ناسا ۹ سالگی خود را در مریخ با پانورامای باشکوه ۳۶۰ درجه جشن گرفت

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

کاوشگر کنجکاوی ناسا این پانوراما را از دهانه گیل در مریخ در ۳ ژوئیه ۲۰۲۱ برداشت.


ناسا/JPL-Caltech/MSSS

این داستان بخشی از به مریخ خوش آمدید ، مجموعه ما در حال کشف سیاره سرخ است.

تبریک می گویم ، کنجکاوی ، شما بیش از نه سال در سیاره ای دیگر زنده مانده اید و پیشرفت کرده اید. مریخ نورد قدیمی ناسا در اوایل ماه ژوئیه یک پانورامای ۳۶۰ درجه زرق و برق دار را ثبت کرد و آژانس فضایی آن را روز سه شنبه برای جشن سالگرد فرود ماه اوت این خودرو منتشر کرد.

کنجکاوی در اوایل آگوست ۲۰۱۲ وارد دهانه گیل گردید و در حال قدم زدن در كنار كوه شارپ به طول ۵ مایل (۸ كیلومتر) بود. ناسا می گوید نماهای “صخره های پیچ دار و تپه های گرد دانشمندان را خوشحال می کند.”

پانورامای بسیار دقیق را می توانید با تمام شکوه خود از ناسا بارگیری کنید. این شامل ۱۲۹ تصویر جداگانه است که به هم دوخته گردیده اند. منظره وسیع به لطف زمستان در دهانه گیل ، زمانی که آسمان با گرد و خاک مسدود نگردیده است ، بسیار شفاف است.

ناسا همچنین یک تور راهنمای پانوراما را به اشتراک گذاشت که برجسته ترین چشم انداز ، از جمله ماسه تیره مریخ و لبه دور دهانه را نشان می دهد.

تصویر یک منطقه انتقال بین یک منطقه غنی از خاک رس و یک سولفات را نشان می دهد. منطقه باربری ، منطقه ای با مواد معدنی شور. ناسا گفت: “لایه های کوه در این منطقه ممکن است نشان دهد که چگونه محیط باستانی درون دهانه گیل با گذشت زمان خشک گردیده است.” کنجکاوی در حال بررسی محل سکونت قبلی مریخ است.

کنجکاوی ۱۶ مایل (۲۶ کیلومتر) سفر کرده و ۳۲ سوراخ در زمان خود ایجاد کرده است مریخ. مگان ریچاردسون ، مدیر پروژه Curiosity ، از آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا ، می گوید: “روز فرود هنوز یکی از شادترین روزهای حرفه ای من است.” مریخ نورد مأموریت خود را برای کشف ادامه می دهد. علم در حال پیشرفت است و چشم اندازها دیدنی هستند.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت