بر اساس گزارش ها ، طالبان دستگاه های بیومتریک مورد استفاده ارتش آمریکا را توقیف کردند

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-539287541

گزارش گردیده است که طالبان به اطلاعات بیومتریک دسترسی دارند که می تواند به شناسایی اتباع افغان که در جنگ افغانستان به نیروهای ائتلاف کمک کرده اند ، کمک کند.


Getty Images

گزارش گردیده است که طالبان دستگاه های بیومتریک مورد استفاده ارتش آمریکا را که می تواند به شناسایی اتباع افغان که در دولت ایالات متحده کار می کردند و به نیروهای ائتلاف کمک می کردند کمک کند ، توقیف کرده است و این نگرانی را ایجاد کرده است که طالبان می توانند از این اطلاعات برای تلافی در پی فروپاشی این کشور استفاده کنند. دولت مورد حمایت ایالات متحده.

این وسایل ، که برای تجهیزات شناسایی هویت بین سازمانی دستی به نام HIIDE شناخته می شوند ، هفته گذشته هنگام حرکت طالبان برای پیشی گرفتن از کابل ، پایتخت افغانستان ، توقیف گردید. این گزارش خبری روز سه شنبه گزارش داد که اطلاعات ذخیره گردیده بر روی دستگاه ها شامل اسکن عنبیه ، اثر انگشت و اطلاعات بیوگرافی است. گفته می شود که می توان از آنها برای دسترسی به پایگاه داده گسترده متمرکز نیز استفاده کرد. تحویل در روزهای هفته.

“ما روزانه هزاران نفر از مردم محلی را مورد رسیدگی قرار می دادیم ، مجبور بودیم برای شناسایی جلیقه های انتحاری ، اسلحه ، جمع آوری اطلاعات و غیره جارو کنیم.” یک پیمانکار نظامی آمریکایی به The Intercept گفت. “[HIIDE] به عنوان یک ابزار شناسایی بیومتریک برای کمک به افراد محلی که برای ائتلاف کار می کردند استفاده گردید.” حمله به محوطه پاکستانی اش NPR در اوایل سال جاری گزارش داد ، اما همچنین برای جمع آوری داده های بیومتریک ۸۰ درصد از جمعیت افغانستان یا حدود ۲۵ میلیون نفر مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس اعلام کمیته نجات بین المللی ، بیش از ۳۰۰۰۰۰ غیرنظامی افغان در دو دهه گذشته با ماموریت آمریکایی در ارتباط بوده اند. با خروج ارتش آمریکا از هرج و مرج در افغانستان ، حدود ۲،۰۰۰ افغان به ایالات متحده منتقل گردیدند ، اما گفته می شود هزاران نفر دیگر در پرونده عقب نشینی ویزای مهاجرتی لازم برای خروج از افغانستان برای ایالات متحده گرفتار گردیده اند.

اما این ترس وجود دارد که هزاران مترجم ، مترجم و سایر افرادی که به دولت ایالات متحده هنوز در افغانستان کمک کرده اند – و اعضای خانواده آنها – اگر رهبری جدید کشور هویت آنها را بشناسند ، با خطر جدی روبرو شوند.

بیومتریک کلید اصلی فناوری تشخیص چهره که معمولاً برای کارهای روزمره مانند باز کردن قفل تلفن و برچسب گذاری دوستان در رسانه های اجتماعی استفاده می شود ، اما از سوی نیروی انتظامی و ارتش در شناسایی افراد مظنون یا افراد دیگر نیز استفاده می شود.

در سال ۲۰۱۹ ، دولت چین از نرم افزار تشخیص چهره استفاده کرد. نیویورک تایمز ، ۱۱ میلیون اویغور ، اکثریت مسلمان را در این کشور ردیابی و کنترل کند. با استفاده از شبکه گسترده دوربین های نظارتی ، این فناوری بر اساس ظاهر آنها به دنبال اویغورها بود ، حرکت آنها را زیر نظر داشت و میلیون ها نفر را در اردوگاه های بازداشت به سر می برد.

وزارت دفاع بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. .

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت