کارت های اعتباری ، APR و نرخ بهره: همه آنچه باید بدانید

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 کارت اعتباری-APR-gettyimages-1218285052

گتی

هنگامی که وام می گیرید ، چه از کارت اعتباری و چه از راه های دیگر تأمین مالی ، معمولاً باید سود را به وام دهنده بپردازید. در مورد کارت های اعتباری ، نرخی که از موجودی خود می پردازید به عنوان درصد درصد سالانه (APR) شناخته می شود.

شاید این عبارت را در صورتحساب ماهانه کارت اعتباری خود دیده اید – اما کاملاً متوجه منظور آن نگردیده اید. بر خلاف نرخ بهره ، یک APR شامل بهره و هزینه هایی است که برای قرض گرفتن پول پرداخت می کنید. چندین نوع مختلف از APR وجود دارد و میزان APR شما می تواند بستگی به قابلیت اعتبار شما و زمان پرداخت موجودی کارت اعتباری شما داشته باگردید.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید دقیقاً APR چیست ، چگونه کار می کند و چگونه انجام می شود میزان پرداخت سود خود را به حداقل برسانید. برای کارت های اعتباری ، APR شما بهایی است که برای حمل موجودی روی کارت اعتباری خود پرداخت می کنید. APR به صورت درصد بیان می شود و نشان دهنده میزان بهره و سایر هزینه هایی است که در طول یک سال به کارت پرداخت می کنید.

انواع APR ها

انواع مختلفی از APR ها وجود دارد – بسته به نوع معامله. در اینجا یک مرور کلی وجود دارد:

  • APR مقدماتی: بسیاری از کارت های اعتباری دارای APR های مقدماتی هستند که کمتر از APR معمولی کارت هستند. یک APR مقدماتی ممکن است ۰ low باگردید ، اما فقط برای مدت محدود.
  • APR خرید: این APR در مورد خریدهایی که در طول ماه بر روی کارت اعتباری خود انجام می دهید اعمال می شود و تا پایان ماه بازپرداخت نمی شود. سررسید پرداخت.
  • APR انتقال موجودی: انتقال مانده زمانی است که موجودی یک کارت اعتباری را به کارت دیگر منتقل می کنید ، اغلب برای استفاده از نرخ اولیه پایین. هنگامی که نرخ مقدماتی به پایان می رسد ، انتقال مانده شما مشمول APR خاص خود است که اغلب بیشتر از APR خرید است. از وام پیش پرداخت های نقدی کارت اعتباری اغلب از APR بالاتری نسبت به خریدها برخوردارند. بالاتر از APR خرید شما.

APR در مقابل نرخ بهره: تفاوت چیست؟

بسیاری از مردم از اصطلاحات APR و نرخ بهره به جای یکدیگر استفاده می کنند ، اما APR و نرخ بهره شما دو چیز متفاوت است. APR اغلب نشان دهنده نرخ بهره همراه با سایر هزینه های تأمین مالی است.

اما در مورد کارت های اعتباری. APR و نرخ بهره واقعاً یکسان است. این که آیا یک کارت اعتباری نرخ خود را به عنوان نرخ بهره یا APR تبلیغ می کند ، آنها یکسان هستند. هرگونه هزینه دیگر ، مانند هزینه های سالانه و هزینه های تراز ، جدا از APR دریافت می شود. APR های ثابت یا متغیر.

یک کارت اعتباری با نرخ ثابت در تمام مدت نگه داشتن کارت دارای همان APR است. این نوع از APR می تواند مفید باگردید ، به ویژه هنگامی که نرخ بهره پایین است ، زیرا به شما امکان می دهد نرخ پایینی را برای عمر کارت اعتباری قفل کنید. با تغییر وضعیت اقتصادی ، شما در برابر افزایش نرخ ها آسیب پذیر نیستید.

صادرکننده کارت اعتباری همچنان می تواند APR را در کارت با نرخ ثابت تغییر دهد ، اما انجام آن دشوارتر است. آنها باید شرایط خاصی را رعایت کنند ، از جمله اطلاع رسانی کافی به دارندگان کارت.

یک کارت اعتباری با نرخ متغیر ، یک کارت اعتباری است که به شاخص خاصی وابسته است-اغلب نرخ اصلی. همانطور که نرخ اصلی نوسان می کند ، APR نیز که صادرکنندگان کارت اعتباری مایلند به مشتریان خود ارائه دهند ، تغییر می کند.

در حالی که امکان یافتن کارت اعتباری با نرخ ثابت وجود دارد ، اکثر کارت های اعتباری دارای نرخ متغیر هستند. اگر ترجیح می دهید یک کارت اعتباری با نرخ ثابت داشته باشید ، احتمالاً باید جایی غیر از صادرکنندگان اصلی کارت اعتباری را جستجو کنید. در عوض ، به اتحادیه های اعتباری و بانک های محلی مراجعه کنید ، که احتمال بیشتری دارد کارت های با نرخ ثابت ارائه دهند. در پایان هر دوره صورتحساب ، کارت اعتباری شما صورتحساب ماهانه صادر می کند. پس از صدور صورتحساب شما ، یک دوره مهلت دارید – معمولاً حدود ۲۱ روز – که طی آن خریدهای شما سود ندارد.

هرگونه خرید روی کارت شما که تا سررسید و پایان مهلت پرداخت نکنید ، شروع به افزایش سود می کند. برای محاسبه سود ، بانک ها از نرخ دوره ای روزانه استفاده می کنند ، که APR شما بر ۳۶۵ تقسیم می شود. به عنوان مثال ، با ۲۰٪ APR ، نرخ دوره ای روزانه شما ۰،۰۵۴۷۹٪ است.

برای محاسبه میزان بهره در واقع پرداخت کنید ، نرخ دوره ای روزانه خود را بر تعداد روزهای یک دوره صورتحساب تقسیم کنید و سپس این نرخ را در میزان موجودی کارت اعتباری خود که مستلزم بهره است ضرب کنید.

در اینجا نحوه هزینه APR برای شما

کارت اعتباری نرخها یکی از بالاترین نرخهای تامین مالی هستند. به راحتی می توانید در دام جمع آوری بدهی های کارت اعتباری ، عدم پرداخت خریدهای خود تا سررسید ، و سپس مشاهده بیشتر پرداخت های ماهانه خود به سمت سود پیش بروید.

به گفته Experian ، کارت اعتباری متوسط موجودی در سال ۲۰۲۰ ۵،۳۱۵ دلار بود. اگر کارت اعتباری شما دارای ۱۶٪ APR بوده و تنها حداقل پرداخت ها را انجام داده اید ، می توانید بیش از ۶۵۰۰ دلار به عنوان بهره در طول عمر کارت پرداخت کنید. این بیشتر از مبلغی است که شما واقعاً وام گرفته اید.

“سود کارت اعتباری می تواند تا حد زیادی بر توانایی مصرف کننده در بازپرداخت وام گرفته گردیده تأثیر بگذارد ، اگر آنها مراقب نباشند.” “ضروری است که کنترل هزینه های خود را حفظ کنید ، اطمینان حاصل کنید که بودجه ای برای بازپرداخت وام گرفته گردیده در لحظه سررسید صورتحساب دارید و بستگی به حداقل پرداخت ها برای سرپا نگه داشتن شما ندارد. هر ماه موجودی فراتر از موعد مقرر انجام می شود. تاریخ ، سود محاسبه می شود ، که می تواند بدهی بسیار عمیق تری از آنچه که وام گیرنده در نظر گرفته است ، به همراه داشته باگردید. ” عمر بدهی در حالت ایده آل ، شما باید مبلغ موجودی خود را به طور کامل بپردازید تا از بهره به طور کلی جلوگیری شود ، اما اگر نمی توانید بیش از حداقل هزینه را برای کاهش هزینه های بهره بپردازید. “نیکول گفت. “به این ترتیب ، شما تضمین می کنید که هرگز سود پرداخت نخواهید کرد. هنگامی که برای خرید وام گرفتید ، در سررسید به طور کامل پرداخت کنید. هیچ موجودی ای منتقل نمی شود و هیچ هزینه اضافی پرداخت نمی شود.”

APR خوب چیست ؟

طبق گزارش CreditCards.com ، متوسط ​​نرخ کارت اعتباری در هفته اول آگوست ۲۰۲۱ ، ۱۶٫۲۲ was بود. شما می توانید از این شماره به عنوان معیار برای تعیین اینکه آیا نرخ معقولی از شما دریافت می شود یا نه استفاده کنید. به طور کلی ، APR مورد نیاز برای کارت اعتباری یا هر نوع تأمین مالی دیگر به نمره اعتباری شما بستگی دارد.

به طور کلی ، بهترین APR ها برای کسانی است که نمرات اعتباری بالایی دارند. برای وام گیرندگان با نمرات پایین تر ، نرخ متوسط ​​به طور قابل توجهی بالاتر از ۲۵٫۸۰ است. یکی از بهترین راهها برای کاهش مبلغی که برای بهره صرف می کنید- صرف نظر از پرداخت کامل موجودی خود در هر ماه ، بهبود نمره اعتباری شماست. پول.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت