چگونه نوع دلتا به قلعه COVID استرالیا نفوذ کرد

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت اولین مورد لیموزین سوار گردید. مرد 60 ساله ، خدمه هواپیمایی بین المللی را از فرودگاه سیدنی به اتاقهای هتل منتقل کرد ، جایی که آنها قبل از پرواز در پرواز بعدی خود قرنطینه کردند. هنگام انتقال یکی از این خدمه - احتمالاً سه نفر ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

اولین مورد لیموزین سوار گردید. مرد ۶۰ ساله ، خدمه هواپیمایی بین المللی را از فرودگاه سیدنی به اتاقهای هتل منتقل کرد ، جایی که آنها قبل از پرواز در پرواز بعدی خود قرنطینه کردند. هنگام انتقال یکی از این خدمه – احتمالاً سه نفر از هواپیمای باری FedEx – راننده ناخواسته با ویروس کرونا تماس گرفت. وی واکسینه نگردیده بود.

در ۱۶ ژوئن ، آزمایش او برای COVID-19 مثبت گردید. این ویروس چند روز قبل به ریه های او حمله کرده بود. آزمایش ژنتیکی نشان داد که فشار مورد نیاز او مشابه استرالیا نیست: نوع دلتا ، که هند را در ماه های آغازین سال ۲۰۲۱ ویران کرده بود و به سرعت در حال تبدیل گردیدن به سویه غالب در جهان بود.

چند ساعت پس از مثبت گردیدن آزمایش ، همسر راننده نیز آزمایش مثبت داد. یک مثبت دو گردید. این مورد انتظار بود. دلتا بسیار قابل انتقال است. تماس نزدیک با افراد آلوده حامل این نوع ، اما تضمین می کند که ویروس بین میزبان انسان پرش می کند.

این مرد در حالی که ناخودآگاه عفونی بود ، از یک مرکز خرید بزرگ در فاصله چند قدمی ساحل معروف بوندی سیدنی و همچنین کافه ای در این نزدیکی بازدید کرده بود. ردیاب های تماس ، که به طور موثری در بازداشت اولین موج استرالیا کمک کرده بودند ، شروع به زنگ خطر کردند.

در این مکانهای شلوغ ، دلتا شانس خود را پیدا کرد که از خط دفاعی استرالیا عبور کند. کشور جزیره مدتهاست که به عنوان یک داستان موفقیت آمیز همه گیر شناخته می شود و ویروس را با برخی از سختگیرانه ترین اقدامات پیشگیرانه در جهان دور نگه داشته است. این اقدامات همه گیری ها را لغو کرده یا کاملاً از آنها جلوگیری کرده و به کشور اجازه می دهد تا در حالی که ویروس در خارج از کشور بیداد می کند ، نسبتاً آزاد و باز زندگی کند.

دلتا فیلمنامه را ورق زد. این بی حوصلگی و بی ارادگی در میان رهبران سیاسی کشور را آشکار کرد و خستگی همه گیر رو به افزایش را آشکار کرد که جمعیت را آلوده کرده بود. این امر پرجمعیت ترین ایالت های استرالیا را تقسیم کرد و نشان داد که به دلیل ارتباطات ضعیف و افزایش سطح تردید در واکسن ، واکنش سلامت چگونه می تواند در کشوری بدون واکسیناسیون ظاهر شود.

در پایان ژوئن ، سیدنی ، مرکز ایالت نیوساوت ولز ، با یک شیوع نگران کننده مواجه گردید. با شروع ظهور موارد در سطح شهر ، گلادیس برجیکلیان ، رهبر NSW ، شیوع بیماری را “ترسناک ترین دوره” در نبرد ایالت با کرونا نامید. تا ۲۶ ژوئن ، تنها ۱۰ روز پس از آزمایش مثبت راننده لیموزین ، تنها یک گزینه وجود داشت.

سیدنی وارد قرنطینه گردید.

 جمعیت زیادی در ساحل بوندی

ساحل بوندی در دسامبر ۲۰۲۰٫

گتی/مارک ایوانز

ساخته گردیده متفاوت

استرالیا در دوران همه گیری یک قلعه تقریبا غیرقابل نفوذ بوده است. قوانین سختگیرانه قرنطینه باعث گردیده است که همه ورودی های بین المللی به هزینه ۱۴ روز در هتل های تبدیل گردیده و گاهی تحت مراقبت پلیس منزوی شوند. در نتیجه ، حمله ویروس کرونا غیر معمول بوده است.

اما ویروس در قلعه شکاف پیدا کرده است. گهگاه ، سیستم قرنطینه «نشتی» کشور را در هم شکسته و با راندن در شهرهای مختلف با نظافت هتل ، کارکنان ایمنی و حمل و نقل-مانند راننده لیموزین ، به ریه های واکسینه نگردیده سوار می شود. در سایر مواقع ، مسافران قرنطینه گردیده هنگام حرکت بین سوئیت های هتل با تهویه ضعیف در معرض ذرات ویروسی معلق در هوا قرار گرفته اند.

در اواسط سال ۲۰۲۰ ، ایالت ویکتوریا در جنوب شرقی به دلیل نوع “کلاسیک” کروناویروس ، که از نظر ژنتیکی شبیه به اولین مورد در ووهان چین بود ، به مدت ۱۱۲ روز قرنطینه گردید. اما نوع دلتا که به سرعت در سیدنی در جولای ۲۰۲۱ گسترش یافت ، متفاوت است. کارشناسان آن را “وحشتناک ترین نسخه” ویروس لقب داده اند.

استوارت تورویل ، ایمونوویرولوژیست در دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی می گوید: “در آزمایشگاه ، تفاوت چندانی با سایر انواع ندارد.” “اما در طبیعت مطمئناً ویرانی ایجاد می کند.”

 تصویر متصل گردیدن ویروس کرونا به گیرنده ACE2

ویروس کرونا با استفاده از سنبله خود به سلول های انسانی وارد می شود تا به گیرنده ACE2 که در اینجا با رنگ آبی نشان داده گردیده است برسد.

گتی

درست مانند گونه کلاسیک ، دلتا باید به سلول های انسانی بچسبد تا آنها را ربوده و نسخه های بیشتری از خود تولید کند. ویروس توپی شکل این کار را با استفاده از پروتئین سنبله خود انجام می دهد ، زائده ای به شکل چماقی که از بدن آن بیرون زده است. این سنبله روی گیرنده ای موسوم به ACE2 که به طور طبیعی در سلول های انسان وجود دارد ، چسبیده است. این مانند قفل در درب طاق است. سنبله کلید اسکلت ویروس است که ورود به سلول را تسهیل می کند.

دلتا به گونه ای جهش یافته است که جهش آن نسبت به سویه های قبلی در اتصال به ACE2 و ورود به سلولها بهتر است – و به این آسانی به سیستم ایمنی انسان هگردیدار نمی دهد.

“به نظر می رسد دارای یک سپر ایمنی نامرئی است که به این معنی است که پاسخ ایمنی قوی ایجاد نمی کند.” نیکولای پتروفسکی ، استاد پزشکی در دانشگاه فلیندرز و بنیانگذار توسعه دهنده واکسن ، واکسین ، می گوید:

همچنین به نظر می رسد که دلتا ذرات بسیار بیشتری تولید می کند و با گردیدت و سرعتی بی نظیر با اشکال قبلی ویروس تولید مثل می کند. یک مطالعه ، که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، موارد مختلف دلتا در چین را مورد بررسی قرار داد و بارهای ویروسی را “۱۰۰۰ برابر بیشتر” از سویه های اولیه از اوایل سال ۲۰۲۰ گزارش کرد. بار ویروسی یک اندازه گیری غیر مستقیم از میزان ویروس در بدن است. این یک بازی ساده اعداد است: هرچه بار بیشتر باگردید ، می توانید بیشتر منتقل کنید.

شکستن قلعه

یک ماه پس از مثبت گردیدن تست راننده لیموزین سیدنی ، تعداد موارد روزانه در NSW از ۱۰۰ نفر گذشت. چند هفته بعد ، ۳۰۰ نفر. از نظر جهانی ، اعداد ممکن است کوچک به نظر برسند. برای استرالیا ، آنها تقریباً یک سال بود که دیده نگردیده بودند. چگونه به این رسید؟

همانطور که همه گیری در حال شکست دادن آمریکا در سال ۲۰۲۰ بود ، استرالیا عمدتا آزاد زندگی می کرد. بیشتر مردم از قفل های طولانی از طریق ترکیبی از کنترل های تهاجمی مرزها ، کمی شانس و تمایل عمومی به ماسک محافظت کردند و فقط با آن کنار آمد . استرالیایی ها به متخصصان بهداشت گوش دادند و در صورت دستور به خانه ماندند.

اما وقتی سیدنی در ژوئن ۲۰۲۱ با دلتا روبرو گردید ، احساس متفاوتی بر شهر حاکم گردید.

قبل از قرنطینه ، موارد برای ماه ها به صفر رسیده بود. ماسک ها به یک منظره غیرمعمول تبدیل گردیده بودند. پوسترهایی برای محدودیت های فاصله اجتماعی در پنجره ها آویزان بود ، اما اگر از پشت شیشه نگاه کنید ، این هگردیدارها عمدتاً نادیده گرفته می شوند. زندگی طولانی مدت بدون ویروس به خود ارضایی خزنده اجازه داده بود که ایالت را آلوده کند – یک دلتا رضایت به سوء استفاده تبدیل گردیده بود.

پس از فشردن منحنی در اوایل سال ۲۰۲۰ ، برجیکلیان ، رهبر ایالت نیوساوت ولز ، در جلوی روزنامه های ملی پاشیده گردید و در یک پروفایل بدنام با عنوان “زنی که استرالیا را نجات داد” برچسب گذاری گردید. او از تبریک به ایالت به خاطر دور نگه داشتن ویروس خجالت نمی کشید. او واکنش همه گیر ، ردیابی تماس و اجتناب از قرنطینه را “استاندارد طلا” دانست.

وقتی دلتا روی دیوارهای قلعه استرالیا منجمد گردید ، همه چیز آشکار گردید.

دولت ایالتی به هم چسبید ، ظاهراً این احتمال را نادیده گرفت که این نوع از شکافها عبور کرده و موذیانه در جامعه پخش گردیده است. سن راننده لیموزین باید واکسیناسیون او را به عنوان بخشی از راه اندازی دولت مشاهده می کرد ، اما چنین نگردید. تلاشهای شجاعانه ردیابهای تماس برای ادامه روند گسترش کافی نبود. شیوع این بیماری از کنترل خارج گردید. استاندارد طلای برجیکلیان تبدیل به سرب گردید. دستور اولیه دو هفته ای قرنطینه به پنج هفته و سپس نه هفته رسید.

این قابل پیش بینی بود. آدریان استرمن ، اپیدمیولوژیست در دانشگاه استرالیای جنوبی می گوید: “نیو ساوت ولز در روز ۱۰ قرنطینه گردید ، احتمالاً یک هفته دیر گردیده است.” مدل سازی نشان داده است که برای هر سه روز تعطیلی به تعویق می افتد ، می توان سه هفته به تاریخ پایان اضافه کرد.

برجیکلیان اظهار داشت که “دلتا با آنچه قبلاً دیده بودیم بسیار متفاوت است” و دولت نمی تواند خود را برای آن آماده کند. اما در حالی که عفونی تر است ، کارشناسان پیشنهاد می کنند که نباید نحوه مبارزه با COVID-19 را تغییر دهد ، بلکه این کار را با سرعت و تهاجمی انجام می دهیم. مایک توله ، اپیدمیولوژیست در موسسه برنت در ویکتوریا ، استرالیا می گوید: “همان اقداماتی که سال گذشته انجام گردید در برابر این نوع نیز موثر خواهد بود ، ما فقط باید آنها را بهتر و سریعتر انجام دهیم.”

سایر ایالت های استرالیا که مجبور بودند با دلتا مقابله کنند ، تهاجمی عمل کردند. استرالیای جنوبی و ویکتوریا هر دو ظرف چهار روز پس از تشخیص نوع ، وارد قرنطینه گردیدند. دومی در سال ۲۰۲۰ عبرت گرفته بود: سخت برو ، سریع برو. دولت نیو ساوت ولز ، که مشتاق زندگی آزاد و آزاد است ، همان درس را نیاموخت.

در جمعیت بدون واکسینه ، این تصمیم فاجعه بار خواهد بود.

سیب و پرتقال

با وجود واکسن هایی که برای مبارزه با دلتا بسیار مهم هستند ، استرالیا کار کوچکی نمی تواند انجام دهد اما هنگام ورود قفل شود. قبل از شیوع دلتا ، سرعت واکسیناسیون به طور قابل توجهی کند بود. نخست وزیر اسکات موریسون اصرار داشت که واکسیناسیون افراد “یک مسابقه نیست” ، و میزان واکسیناسیون در این کشور کاهش یافته است ، بدترین وضعیت در کشورهای OECD ، و تقریباً از هر ۶ نفر یک نفر تا اواخر ژوئن واکسینه گردیده است. با پیچیده گردیدن روند عرضه به دلیل خود ارضایی ، ترس ، سردرگمی و سیاست ورزی-که بیشترین ضرر را یکی از واکسن ها دارد:

اگرچه این واکسن در سراسر جهان بی خطر و م provenثر بوده است و به بریتانیا برای خروج از بحران همه گیر کمک کرده است ، اما در استرالیا کابوس آور بود.

این واکسن ، که از ویروس شامپانزه اصلاح گردیده برای ایجاد ایمنی در برابر COVID-19 استفاده می کند ، در آزمایشات بالینی در سال ۲۰۲۰ متوقف گردید و سطح بالایی از اثربخشی را در برابر گونه های اولیه ویروس نشان داد. موفقیتهای آن باعث گردید که دولت استرالیا آن را به عنوان واکسن انتخابی انتخاب کند ، اعلام کرد که در محلی تولید می شود و اطمینان حاصل کرد که این ستون فقرات استراتژی واکسیناسیون کشور را در نیمه اول سال ۲۰۲۱ تشکیل می دهد. استرالیا و با سفارش اولیه ۱۰ میلیون دوز به این کشور ارسال می شود.

داده های اولیه از آزمایشات بالینی AstraZeneca از طریق یک بیانیه مطبوعاتی به دست آمد و نشان داد که واکسن در حدود ۷۹ در برابر بیماری ها موثر است. اما دانشمندان و مطبوعات به سرعت آن را نقد کردند و شرکت را متهم کردند که داده ها را به شیوه ای گمراه کننده ارائه می دهد. این انتقاد موجه بود ، اما تنها چند هفته پس از انتشار اولین نتایج Pfizer با ۹۰ درصد اثربخشی صورت گرفت. در آن زمان ، دانیل آلتمن ، ایمونولوژیست در کالج امپریال لندن ، به نیچر گفت: “ما کمی در خطر عجله برای مقایسه سیب و پرتقال هستیم … و به طور کامل گزارش و منتشر شود. ”

اما دیگر دیر گردیده بود. چرخه اخبار فوق سریع تضمین می کند که سیب Pfizer در مقابل پرتقال AstraZeneca قرار می گیرد.

 ویال واکسن های AstraZeneca و Pfizer

دو گزینه اول واکسن استرالیا ، AstraZeneca و Pfizer ، دائما در رسانه ها با یکدیگر قرار گرفتند.

گتی/بلومبرگ

شرکت پخش استرالیا بخشی را در ژانویه ۲۰۲۱ در مورد استراتژی واکسن که استرالیا استفاده می کرد ، حدود یک ماه قبل از تایید AstraZeneca توسط ارگان تنظیم کننده اصلی کشور. اولین صدا در بخش Raina MacIntyre ، اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیوساوت ولز بود و ارزیابی او بسیار ملامت کننده بود. وی گفت: “اگر با واکسن AstraZeneca پیش برویم ، به احتمال زیاد برای مدت طولانی با این ویروس زندگی خواهیم کرد.”

تردید در اطراف AstraZeneca در رسانه های اجتماعی و بی سر و صدا در سراسر کشور ظاهر گردیده بود و این نوع اظهارنظر قطعی فقط به افزایش آن کمک کرد. ارتباط دهندگان علم به درستی به تفاوت ها اشاره کردند ، اما تفاوت های ظریف از بین رفت: AstraZeneca به سرعت برچسب دیگری را نیز زد که نمی توانست با Pfizer رقابت کند.

هنگامی که دانشمندان آن را با یک اختلال انعقادی بسیار نادر اما بالقوه کشنده مرتبط دانستند ، اعتماد به AstraZeneca بیشتر کاهش یافت. در ماه مارس ، تعداد انگشت شماری از کشورهای اروپایی ، از جمله اتریش ، آلمان و دانمارک ، انتشار AstraZeneca خود را متوقف کردند. صحبت های پیچیده و گیج کننده درباره خطرات و مزایا تصویر را در AstraZeneca حتی بیشتر تیره کرد.

در استرالیا ، هر مرگ پس از واکسیناسیون به اخبار صفحه اول تبدیل می گردید. ناتان بارتلت ، ایمونولوژیست ویروسی در دانشگاه نیوکاسل می گوید: “تنها چیزی که درباره آن شنیده گردید لخته گردیدن خون بود.”

وقتی دلتا وارد گردید و از کنترل خارج گردید ، همان متخصصانی که AstraZeneca را کاهش داده بودند ، بر اهمیت واکسیناسیون تأکید کردند. مقامات بهداشتی نظرات متفاوتی در مورد اینکه چه کسی چه واکسنی و چه زمانی باید تزریق کند ارائه کردند. کارشناسان در حال ورود و خروج به صورت علنی روبرو گردیدند و عدم اطمینان و شک جدیدی در مورد واکسن ایجاد کردند.

استرالیایی های بالای ۶۰ سال ، که قرار بود AstraZeneca را دریافت کنند ، می خواستند منتظر Pfizer بمانند ، در حالی که افراد زیر ۴۰ سال به هیچ وجه به واکسن ها دسترسی نداشتند ، حتی اگر آنها برای آنها فریاد می کشیدند. هنگامی که جوانان استرالیایی می خواستند AstraZeneca را دریافت کنند ، برخی از مقامات بهداشت عمومی به آنها گفتند که ابتدا با پزشک عمومی خود صحبت کنید و دیگران نیز اعلام کردند که به هیچ وجه در دسترس نخواهد بود. تقاضای فایزر افزایش یافت ، اما دولت استرالیا نتوانست منابع کافی را تهیه کند. راه اندازی تلو تلو خورد ، سپس به نظر می رسید متوقف گردید. میلیون ها واکسن AstraZeneca فاقد استفاده بودند.

“اگر مردم AstraZeneca را مصرف کنند ، ما می توانیم به راحتی تسریع تولید واکسن ها را انجام دهیم.” تول در اواخر ژوئیه به من گفت. “اما من فکر می کنم ممکن است اکنون یک هدف از دست رفته باگردید.”

 علامت الکترونیکی که می گوید

استرالیایی های واجد شرایط تمایلی به دریافت واکسن AstraZeneca نشان نداده اند.

جیمز دی مورگان/گتی

پنجره های باز

حتی در مواجهه با انواع عفونی و مخفیانه مانند دلتا ، واکسن ها هنوز بهترین محافظت را در برابر بیماری های گردیدید ارائه می دهند. تغییرات ژنتیکی موجود در کد ژنتیکی دلتا برخی از اثرات محافظتی واکسن را محو می کند ، اما آنها را پاک نمی کند.

در ماه ژوئیه ، محققان نشان دادند که یک دوز واکسن Pfizer یا AstraZeneca حفاظت کمی در برابر عفونت ایجاد می کند – اما دو دوز یک راه قدرتمند برای جلوگیری از بیماریهای علامتی باقی ماند. به گفته میخائیل موراشکو ، وزیر بهداشت ، Sputnik-V روسیه در میان سایر واکسن ها “حدود ۸۳ درصد م effectiveثر است”. هنوز واضح نیست واکسن های داخلی چین در برابر این نوع چگونه عمل می کنند.

با خوش بینی بیشتر ، داده های کانادا ، اسکاتلند ، ایالات متحده و بریتانیا نشان داده است که در حالی که افراد واکسینه گردیده می توانند آلوده شوند ، به نظر می رسد کمتر در بیمارستان به سر می برند یا می میرند. تحقیقات بیشتر ، توسط موسسه دوهرتی استرالیا ، این ادعاها را تقویت کرد . جیل کار ، ویروس شناس در دانشگاه فلیندرز در استرالیا می گوید که پیام باید واضح باگردید. او می گوید: “خود را در برابر COVID-19 ، صرف نظر از نوع آن ، محافظت کنید.”

اما دلتا غیرقابل توقف است ، حتی در مکانهایی با نرخ واکسیناسیون بالا.

با وجود اینکه نیمی از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه گردیده اند ، ایالات متحده شاهد افزایش موارد روزانه COVID-19 بوده است. بیش از ۹۰ درصد موارد جدید از نوع بسیار قابل انتقال هستند. بستری گردیدن ها در افراد غیر واکسینه در حال افزایش است ، به طوری که برخی گزارش ها نشان می دهد ۹۰ تا ۹۵ درصد از افرادی که در بیمارستان بستری می شوند واکسن دریافت نکرده اند.

کارشناسان مدتهاست هگردیدار داده اند که ویروس کرونا به تکامل و جهش خود ادامه می دهد. این ویروس در حال مبارزه دائمی با سیستم ایمنی بدن ما است و کد ژنتیکی خود را به طریقی تغییر می دهد که به پنهان گردیدن از سلول های ایمنی کمک می کند. شش ماه پس از همه گیری ، بروس تامپسون ، متخصص تنفس در دانشگاه سوینبرن در استرالیا ، به من گفت که احتمالا تا سال ۲۰۲۲ با این بیماری همه گیر زندگی خواهیم کرد.

شیوع دلتا استرالیا نشان می دهد که هنگام برخورد یک نوع جدید با جمعیت بسیار واکسینه گردیده بدون قرنطینه ، دلتا باعث بدترین موج همه گیری تا کنون خواهد گردید.

نکته ناامیدکننده برای بسیاری از استرالیایی ها این است که نیازی نیست این گونه باگردید. بارتلت می گوید: “ما پنجره ای داشتیم که می توانستیم بخش بزرگی از افراد واجد شرایط را واکسینه کنیم و آن را استفاده نکردیم.” همین داستان در مورد موفقیت های همه گیر مانند کره جنوبی و ویتنام صادق بوده است. آنها با محافظت ناکافی از جمعیت خود در موارد کم ، اکنون با یک ویروس احیا گردیده مواجه می شوند که در دفاع خود شکاف ایجاد می کند.

در دیگر نقاط جهان ، وضعیت حتی وخیم تر است.

پشت سر گذاشت

در ۱۸ آگوست ، علیرغم هفت هفته قرنطینه ، موارد روزانه ویروس کرونا در سیدنی به رکورد ۶۳۳ رسید. پنهان گردیدن در اعداد و ارقام یک یادآوری جدی و نگران کننده در مورد نحوه استفاده این ویروس از نابرابری ها بود.

نابرابری مدت ها قبل از شروع اولین واکسن ها پاسخ همه گیر را در سراسر جهان گرفتار کرد. در حالی که افراد پردرآمد به راحتی به دفاتر خانگی نقل مکان کردند ، کارگران کم حقوق در خدمات ضروری نمی توانند همان انتقال را انجام دهند. این بدان معناست که آنها بیشتر در تماس با افراد آلوده در محل کار هستند. صنایع دیگر مانند مهمان نوازی و گردشگری برای همیشه تعطیل گردیده و بسیاری از آنها بدون درآمد باقی می مانند.

دلتا که سریعتر از هر نوع قبلی گسترش می یافت ، همیشه قصد داشت شکاف را گسترده تر کند.

این در مورد شیوع سیدنی صادق است. جنوب غربی ، جایی که اکثر موارد در آن شناسایی گردیده اند ، محل زندگی تعداد زیادی از جوامع محروم و جمعیت مهاجر است که به عنوان زبان دوم انگلیسی صحبت می کنند.

با افزایش موارد ، پیام های بهداشتی برای اطلاع رسانی به این جمعیت طراحی نگردیده بود. گزارش شرکت پخش تلویزیونی استرالیا نشان داد که پیام های دولت فدرال تا دو ماه دیگر قدیمی بوده است. گردباد راهنمای متناقض در مورد قرنطینه ، واکسن ها و محدودیت های حرکتی فقط سردرگمی را تگردیدید کرد. علاوه بر این ، بدون کمک مالی دولت ، کسانی که در جنوب غرب بودند مجبور بودند به کار در خدمات ضروری ادامه دهند ، گاهی اوقات برای نظافت یا تحویل کالا در سطح شهر بدون توانایی گرفتن مرخصی استعلاجی قرارداد بستند. همراه با سطوح پایین واکسیناسیون ، آسیب پذیری آنها آشکار است.

با گسترش ویروس در خارج از حومه داخلی سیدنی ، جمعیت بومی منطقه شروع به افزایش موارد کرد. دولت اپوزیسیون هگردیدار داد که این جوامع در معرض خطر خاصی هستند زیرا تنها ۱۵ درصد از بومیان استرالیا در مقایسه با ۲۶ درصد کل کشور واکسینه گردیده اند.

به بیان ساده ، این جوامع عقب ماندند.

این مشکل فراتر از مرزهای استرالیا است. روشل والنسکی ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، در حالی که افزایش تعداد بیمارستانها و مرگهای واکسینه نگردیده در ایالات متحده در ماه ژوئیه گذشته افزایش یافته است ، گفت که ایالات متحده اکنون با “همه گیری واکسینه نگردیده” روبروست.

“واکسینه نگردیده” اکثریت مردم روی کره زمین را تشکیل می دهد ، به طوری که کمتر از ۲۵٪ دو دوز واکسن دریافت کرده اند. در کشورهای کم درآمد ، وضعیت هگردیداردهنده است ، به طوری که تنها بیش از ۱ یک دوز واکسن دریافت کرده است. آن ملت ها نیز پشت سر گذاشته می شوند.

نزدیک بینی همه پیروزی های سخت ۲۰ ماه گذشته را تهدید می کند. مدل سازی ، که در مجله Science در ۱۷ اوت منتشر گردید ، نشان داد که توزیع مجدد واکسن مازاد از کشورهای پردرآمد به کشورهای کم درآمد “به احتمال زیاد مفید است” در جلوگیری از ظهور انواع جدید. دانشمندان و سازمان بهداشت جهانی به طور مداوم از جهان خواسته اند تا واکسن ها را به برنامه COVAX اهدا کند ، یک طرح اشتراک واکسن که واکسن ها را به کشورهایی تحویل می دهد که توانایی آنها را ندارند. با نوع قابل انتقال و بالقوه کشنده تر ، این کشورهای کم درآمد هستند که بیشتر در معرض خطر قرار دارند.

“تدروس آدهانوم گبریسوس” ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی ، در ماه مه هگردیدار داد “ما در راه هستیم که سال دوم این همه گیری بسیار کشنده تر از سال اول باگردید.”

در برابر این پس زمینه ، تجدید حیات دلتا در استرالیا به پنجره ای برای آینده ای احتمالی تبدیل می شود. در صورت ظهور انواع جدید در مناطق واکسینه نگردیده در سراسر جهان ، کارشناسان نگران هستند که ما ممکن است به روزهای اولیه شیوع مجدد بیماری بازگردیم ، جایی که بیمارستان ها غرق گردیده اند ، زندگی بیشتری از دست می رود و قرنطینه بار دیگر عادی گردیده است.

بدون واکسیناسیون جهان ، “هیولا در محیط دیگری ظاهر می شود” ، کاترین بنت ، رئیس اپیدمیولوژی در دانشگاه دیکین استرالیا می گوید.

“حتی اگر ما شانس خود را برای توسعه انواع مختلف در اینجا کاهش دهیم ، اگر به کشورهای دیگر شریک نباشیم تا مطمئن شویم که در راه اندازی جهانی کمک می کنیم ، آن را به دنبال خود می آوریم.”

Beat delta back

بسیاری از عوامل برای بدترین شیوع این بیماری در استرالیا توطئه کرده اند: یک سیستم قرنطینه ای نشتی ، انتشار واکسن خراب و تغییر اهداف مداوم واکسیناسیون دولت استرالیا کشور را در موقعیت بدی برای دفاع در برابر دلتا قرار داده است. به بی عملی رهبران نیو ساوت ولز این امر را تگردیدید کرد ، در کنار خود ارضی ناشی از ماه ها تعداد کم موارد و خستگی همه گیر. دلتا نگران کننده است این راه ما را برای خروج از همه گیری پیچیده کرده است. اما این نمی تواند بهانه ای باگردید.

خوشبختانه ، هفت هفته پس از اولین حمله به قلعه استرالیا ، یک تغییر تدریجی در درک ما رخ داده است: ما در برابر این نسخه درمانده نیستیم – اما باید تلاش های خود را مضاعف کنیم.

دو شهر استرالیا نقشه ای برای شکستن دلتا ارائه کردند. شهر آدلاید در عرض سه روز قفل گردید و دلتا ناپدید گردید. کوئینزلند ، محل سومین شهر پرجمعیت کشور ، در عرض چند هفته تعداد رو به افزایش موارد را کاهش داد. داستانهای مشابه مهار تهاجمی در سراسر کشور دیده گردیده است. ویکتوریا ظرف چند روز از شیوع دلتا خود خارج گردید و قلمرو پایتخت کشور ، بدون هیچ موردی به مدت ۱۰۴ روز ، پس از یافتن یک مورد مثبت در ۱۲ آگوست به مدت یک هفته قرنطینه گردید.

این ایالت ها درس گرفتند: بدون واکسن ، شما باید سخت و سریع پیش بروید

 کلینیک پاپ آپ واکسن COVID-19 در سیدنی

کلینیک های پاپ آپ واکسن COVID-19 ، مانند این در انجمن مسلمانان لبنان در حومه Lakemba در جنوب غربی سیدنی ، رایج تر گردیده اند زیرا بدترین نبردهای ایالتی انجام گردیده است. شیوع بیماری از زمان شروع همه گیری.

گتی/لیزا ماری ویلیامز/استرینگر

تردید AstraZeneca که نقطه راه اندازی استرالیا را مشخص کرد ، به تدریج با فوریتی برطرف گردید. با افزایش سرعت واکسیناسیون در نیو ساوت ولز ، به ویژه در جمعیت آسیب پذیر سالخورده ، جمعیت تحت عمل قرار گرفت. جوانان استرالیایی ، سرانجام با دسترسی به واکسن ، دسته جمعی بیرون آمده اند تا از آنها محافظت شود.

دلتا درک ما از واکسیناسیون را نیز تغییر داد. این ایده که واکسن ها به “پایان” بیماری همه گیر کمک می کند ، اما با نگاهی به گذشته ، این پیام گیج کننده بود. بعید به نظر می رسد که واکسن ها ویروس را از گردش خارج کنند ، به خصوص اگر دلتا خط اولیه ما باگردید. بنت می گوید: “ما هرگز انتظار نابودی ویروس را نداشتیم.” “ما امیدوار بودیم ، در زمان های مختلف ، اما هرگز هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه به آنجا خواهیم رسید نداشتیم.”

آنچه که واکسن ها مجاز می دانند ، کنترل سطح کروناویروس است که مانع از افزایش تعداد بستری ها و مرگ ها در بیمارستان می شود. واکسن ها و داروهای جدید در راه است که احتمالاً به مهار ویروس بیشتر کمک می کند. بزرگترین چالش این است که آنچه را که آموخته ایم – از موج اول ، موج دوم ، در مورد واکسن ها ، نابرابری های اجتماعی و ارتباطات – در نظر بگیریم و از ارسال نسخه بعدی به ما جلوگیری کنیم.

اگر بخواهیم اطمینان حاصل کنیم که یک راننده لیموزین واکسینه نگردیده ، فقط در تلاش برای انجام کار خود ، دیگر نمی تواند ناخواسته شروع کننده یک شیوع باگردید ، این یادگیری ها بسیار مهم هستند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت