فیلم اپل CODA به ASL اجازه می دهد تا برای خودش صحبت کند و بخواند

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 coda-photo-0111

CODA به ترتیب Troy Kotsur و Marlee Matlin ، به ترتیب در سمت چپ و راست ، و امیلیا جونز و دنیل دورانت ، به ترتیب در سمت چپ و راست.


اپل

تروی کوتور ، یکی از ستاره های فیلم جدید اپل CODA ، به عنوان یک امضا کننده بزرگ شناخته می شود. اولین نگاه شما ممکن است زمانی باگردید که مهره هایش را به آتش می کگردید.

CODA روز جمعه منتشر گردید ، اما در حال حاضر مجموعه ای از مواد اضافی دارد. اپل آن را در جشنواره فیلم ساندنس در ماه ژانویه به مبلغ ۲۵ میلیون دلار خرید. چند روز بعد ، برنده جایزه های برتر ساندنس گردید. اکنون در سینماها و در Apple TV Plus ، منتقدین آن را به طور جهانی تحسین می کنند.

همچنین به عنوان نقطه عطفی برای نمایندگی ناشنوایان شناخته می شود.

این فیلم-درام بلوغ درباره خانواده ای ناشنوا که دختر شنوا آرزوی خواندن آنها را در کالج موسیقی برکلی دارد-دارای سه شخصیت اصلی ناشنوا است. در زبان اشاره آمریکایی به اندازه صحنه های انگلیسی گفتاری صحنه دارد. علاوه بر اعضای بازیگران ناشنوا ، کارگردان سین هدر با اساتید و مترجمان ASL همکاری کرد تا ASL فیلم را به درستی دریافت کند و نمایشنامه های ناشنوا را معتبر نگه دارد. (برخی از ناشنوایان capital-d Deaf را به عنوان یک هویت و فرهنگ از ناشنوایان کوچک ، وضعیت جسمی کم شنوایی تشخیص می دهند. و CODA ، علاوه بر اینکه یک اصطلاح موسیقیایی است ، مخفف Child of Deaf Default Adults است.)

با مقدار زیادی از فضا برای گسترش ASL ، CODA آن را هم به عنوان یک زبان و هم به عنوان یک هنر نشان می دهد. در یک لحظه از CODA ، این هنرمندی شکنجه خارش را نشان می دهد. از طرف دیگر ، این حالت لطف را که یک نوجوان احساس می کند هنگامی که اجازه می دهد خودآگاهی او برود و آواز بخواند ، احساس می کند.

برای بینندگانی که امضا می کنند ، این یک فیلم نادر است که به جریان زبان آنها اجازه می دهد.

حتی اگر ASL را نمی فهمید ، پیام هرگز گم نمی شود. CODA فرصتی برای سرگرمی استادان نشانه است ، اما همچنین فرصتی برای ارتباط با خانواده ای است که ممکن است شما را به یاد خانواده خود بیاندازد.

 coda-photo-0108

سیان هدر ، مدیر CODA ، Eugenio Derbez را که نقش معلم گروه کر محلی دبیرستان را بازی می کند هدایت می کند.


اپل تی وی پلاس

هدر گفت: “این فقط یک داستان است.” “امید این است که این فقط دریچه داستانهای بیشتری را از درون جامعه ناشنوایان و سازندگان ناشنوا باز می کند.” فیلم های پرفروش مانند امتیاز The Quiet Place و Godzilla vs. Kong به ترتیب شامل بازیگران ناشنوا Millicent Simmonds و Kaylee Hottle هستند. ضربه بعدی مارول ، Eternals ، لورن ریدلوف بازیگر ناشنوا (از شهرت The Walking Dead) را به عنوان اولین ابرقهرمان ناشنوایان این فرانچایز انتخاب کرد. در سایر نقاط امپراتوری دیزنی ، فیلم The Mandalorian (جنگ ستارگان) کوتسور را نه تنها برای به تصویر کشیدن مهاجم توسکانی بلکه برای ایجاد زبان اشاره قبیله کوچ نشین ، زبان اشاره توسکانی ، استخدام کرد. مجموعه تلویزیونی ساندنس This Close به عنوان اولین برنامه تلویزیونی ایجاد گردیده ، توسط هنرمندان ناشنوا ایجاد و بازی کرد.

ASL یک زبان پیچیده در نوع خود است ، با دستور زبان ، واژگان و ساختار منحصر به فرد. مترجمان ASL به دلایلی مترجم خوانده نمی شوند: ASL می تواند با یک علامت واحد مواردی را که ممکن است چندین کلمه در انگلیسی به هم برسند بیان کند و یک جمله در انگلیسی ممکن است به روش های مختلف امضا شود. ASL همچنین بسیار بیشتر از علائم دستی است. به عنوان مثال ، یک عبارت واحد در ASL بسته به نحوه حرکت ابروهای شما ممکن است یک عبارت یا یک سوال باگردید.

 gettyimages-1331544217-copy

ماتلین ، دوم از سمت چپ ، با هم بازیگران CODA ، دورانت ، کوتور و جونز.


گتی ایماژ

“زبان اشاره بیان دست ها ، چشم ها ، صورت و بدن ، کل بدن است ، بنابراین خود را به بیان هنری وامی دارد که فراتر از صدا است” ، مارلی متلین ، یکی از ستاره های CODA ، در ایمیل گفت. متلین تنها بازیگر ناشنوا است که در سال ۱۹۸۶ برای کودکان خدای کوچک اسکار برنده اسکار گردید.

CODA به روش خود در حال پیشرفت است. متلین می گوید از آنجایی که فرزندان خدای کوچکتر فیلمی را توسط بسیاری از بازیگران ناشنوا مورد توجه ASL قرار داده است. و اپل آن را در سینماها با زیرنویس های باز همیشه روی صفحه نمایش می دهد ، اولین فیلم بلند سینمایی که به این شکل اکران گردید.

این بدان معناست که تماشاگران ناشنوا و کم شنوا می توانند مانند دیگران از فیلم لذت ببرند ، بدون اینکه با وسایل نامعتبر و نامناسب برای زیرنویس قسمت های گفتاری اذیت شوند. ماتلین این عنوان را با عنوان “رویایی به حقیقت پیوست” نامید.

“چشمان ناشنوا”

هدر با دو زن ، آن توماستی و اسکندریه وایلز همکاری کرد تا به شکل گیری ASL فیلم و حفظ آن کمک کند. “چشمهای کر” بر اصالت فرهنگی بعنوان کارشناسی ارگردید ASL ، نقش آنها همچنین گاهی مدیران زبان اشاره هنری نامیده می شود ، نشانه ای از اینکه چگونه کار آنها فراتر از نظارت بر زبان استاندارد است.

آنها به فیلم با فرهنگ ناشنوایان کمک کردند ، اعم از کار دوربین عکاسی که تجربه زندگی ناشنوایان را شبیه سازی می کند تا جزئیات پلک زدن و از دست دادن آن. در یک ثانیه ثانیه ، شما می توانید یک آینه عقب عقب در خودروی خانواده روسی را مشاهده کنید ، توماستی به عنوان مثال توضیح داد: برخی از ناشنوایان یک آینه بزرگتر را برای نمای وسیع تر ترافیک و امضای قراردادن با افراد در صندلی عقب ترجیح می دهند.

هدر و تیمش به همراه بازیگران متوجه گردیدند که چه چیزی را امضا کنند ، چه چیزی را صدا کنند و چه چیزی را زیرنویس کنند.

و در لحظات منحصر به فرد CODA ، فیلم به امضا اجازه می دهد خودش صحبت کند. به گفته هدر ، این مناسبت های بدون شرح هنگامی رخ داد که زبان گفتاری فقط معادل وفادار نداشت.

“این علامت بیش از هر کلمه بیان کننده بود.”

 coda-photo-0109

Jones and Kotsur در CODA.


اپل تی وی پلاس

بهترین های تروی کوتور

با کلاه آفتاب گیر و ریش گردیدید نمک و فلفل ، کوتور نقش فرانکی روسی ، ماهیگیر و پدر روبی ، نوجوان عاشق عاشق آواز مادام العمر را بازی می کند.

به طور یکنواخت ، افرادی که با کوتور در CODA کار می کردند او را به عنوان استاد نشانه توصیف می کنند.

“من همیشه بسیار خوش شانس هستم که او را می بینم ، کار او ، طرز فکر او ، بازی خلاقانه اش با زبان.” او متخصص در یافتن راه هایی برای برداشتن یک مفهوم و “تغییر درجه به اندازه ای است که آن را کمی وحشی تر از آنچه شما انتظار داشتید” تغییر دهد. در صحنه خارش ، فرانک در مطب دکترش با روبی و همسرش ، با بازی متلین ، می نشیند و علائم خود را توصیف می کند. او در زیرنویس به دکتر می گوید: “مهره هایم آتش گرفته است.” اما او طبقه بندی کننده بیضه ها را امضا می کند ، سپس قبل از تکان دادن شعله های آتش در زیر آن ، کبریت را روشن می کند.

بعداً در فیلم ، فرانک با روبی و برادرش لئو در اسکله در مورد ایستادگی در برابر فریب دادن تاجران حراج ماهی بحث می کند. او زیرنویس می گوید: “من مهره سمت چپ خود را می دهم تا به آنها بگویند خودشان را خراب کنند.” اما با علائم ، او آن را برمی دارد ، یک سنجاق مانند نارنجک با دندان هایش از آن بیرون می کگردید و به سمت انبار حراج ماهی می کگردید و گوش هایش را در حین انفجار می بندد.

اما به یاد ماندنی ترین لحظه کوتسور برای امضا نیازی به هیچ کپشن اصلا

“کلاه ایمنی را روی آن سرباز بگذارید”

در سخنرانی تحریک کننده ای برای روبی و مایلز تحقیر گردیده ، فرانک و جکی از علاقه او به مدرسه ، اهمیت کاندوم را به آنها آموزش می دهند. فرانک با امضای مایلز عنوان می کند: “یک کلاه ایمنی روی آن سرباز بگذارید.” سپس به مدت ۱۵ ثانیه کامل بدون عنوان ، فرانک به صورت متحرک نحوه عملکرد کاندوم را امضا می کند ، بخشی که MPA بسیار رسا به فیلم امتیاز R می دهد.

 coda-photo-0112

امیلیا جونز ، راست ، با فردیا والش-پیلو ، که نقش دوست داشتنی دبیرستانی خود ، مایلز را بازی می کند.


اپل تی وی پلاس

هدر گفت: “صادقانه بگویم که زبان اشاره بسیار گرافیکی است زیرا بصری است.” “صحبت کردن جنسیتی با والدین خود در حضور دوست داشتنی شما مایه تاسف است. وقتی این تفاوت فرهنگی وجود داشته باگردید ، جایی که من فکر می کنم افراد گاهی اوقات به دلیل صراحت زبان بسیار خجالت می کشند ، ۱۰ برابر مایه شرمساری می شود.” [۱۹۶۵۹۰۰۶هدراستدلالمیکندکهبیانکلمه”انزال”درفیلم،MPAرامجبورنمیکندکهبهفیلمامتیازRبدهدTomasettiگفتکهاوبهمردم”MPAوحشتزده”توضیحدادکهآنچهتروامضامیکردناسزاگوییبصرینبودهاست،بلکهروشیعادیبرایتوصیفعملکردبدندرASLاست

“اینگونه است که ما آن را در زبان خود امضا می کنیم ، اما برای آنها” بیش از حد “تلقی می شود ،” http://www.cnet.com/ “Tomasetti افزود.

به عنوان یکی از مفسران CODA به هدر می گوید: “اگر مجبور بودم کلمه” انزال “را در یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید در مقابل جو بایدن امضا کنم ، باز هم باید دست خود را تکان می دادم.”

(استدلال آنها در نهایت غلبه کرد ، و فیلم دارای رتبه PG-13 بود.)

همه می دانند

یکی از تلخ ترین لحظات فیلم ASL بدون شرح توسط ستاره CODA ، امیلیا جونز ، ارائه می شود.

 photo-01

بازیگر شنوایی ، جونز نقش روبی ، عنوان فیلم CODA را بازی می کند. جونز مدت ها قبل از شروع فیلمبرداری ، ASL و خطوط امضا گردیده شخصیت او را در کلیپ های ضبط گردیده توسط وایلز مطالعه کرد. Tomasetti گفت: “با شروع تولید ،” او کمی CODA گردید. ” و جونز.


Apple TV Plus

در فیلمنامه ، یک لحظه کلیدی برای شخصیت جونز زمانی فرا می رسد که معلم گروه کر او سعی می کند زره محافظت گردیده روبی را بشکند و از او می پرسد هنگام خواندن چه احساسی دارد. وقتی روبی نمی تواند بفهمد که چگونه می تواند آن را در زبان دوم خود ، انگلیسی توضیح دهد ، برای پاسخ به زبان اول خود ، نشانه ، روی می آورد.

مدتها قبل از فیلمبرداری ، وایلز فیلمنامه هدر را با او در حال گذراندن خط به خط بود تا قسمتهای انگلیسی نوشته گردیده را به ASL معتبر منتقل کند. اما وقتی به آن لحظه رسیدند ، او عقب نشینی کرد.

“این لحظه ای است که کاملاً باید از بازیگر برآید.” وایلز گفت. “این سفر امیلیا در فیلم است ، این سفر او در این جهان است. او مجبور است این را برای خودش پیدا کند.” توماستی بعداً لبخند زد و گفت: “امضای او به نظر می رسید که” ممکن است نوعی سوء هاضمه داشته باگردید “. اما او ، جونز و هدر دوباره عقب نشینی کردند و احساسات پشت احساسات جسمی را که جونز به آنها نشان می داد ، مورد بحث قرار دادند.

احساس گره و پروانه و آشفتگی در هسته شما. از بیرون کشیدن آن و رها کردن آن. هیدر گفت: “هنگامی که او جهشی را انجام داد و رفت.” این لحظه مورد علاقه هدر در فیلم گردید.

با علائم او ، “همه می دانند که او چه می گوید.” www.cnet.com/ [1919659073]۴:۰۷

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت