نرخ بهره وام مسکن تا ۱۸ اوت ۲۰۲۱: نرخ ها کاهش می یابد

2021-08-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 018-cnet-finance-mortgage-home-خرید

گتی

برخی از نرخ های اصلی وام مسکن امروز کاهش یافت. نرخ وام مسکن ثابت ۱۵ ساله و ۳۰ ساله ثابت هر دو کاهش یافت. برای نرخ های متغیر ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ نیز کاهش یافت. اگرچه نرخ وام مسکن همیشه در حال تغییر است ، اما در پایین ترین سطح خود قرار دارد. اگر قصد تأمین مالی یک خانه را دارید ، اکنون ممکن است زمان بهینه ای برای تأمین نرخ ثابت باگردید. قبل از خرید خانه ، به یاد داشته باشید که نیازهای شخصی و وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید و از وام دهندگان مختلف خرید کنید تا مورد مناسب خود را بیابید.

نرخ وام مسکن را که نیازهای متمایز شما را برآورده می کند بررسی کنید

وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ بهره برای وام مسکن استاندارد ۳۰ ساله استاندارد ۳٫۰۲، است که در مقایسه با ۳ واحد کاهش کاهش یافته است. به یک هفته پیش (یک امتیاز پایه معادل ۰٫۰۱٫ است.) متداول ترین مدت وام ، وام مسکن ۳۰ ساله ثابت است. وام مسکن ثابت ۳۰ ساله به طور معمول دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت است-اما پرداخت ماهانه کمتری نیز دارد. شما نمی توانید خانه خود را به این سرعت پرداخت کنید و سود بیشتری را در طول زمان پرداخت خواهید کرد ، اما اگر به دنبال به حداقل رساندن پرداخت ماهانه خود هستید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله گزینه خوبی است.

وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

میانگین نرخ وام مسکن ۱۵ ساله و ثابت ۲٫۳۱، است که نسبت به زمان مشابه هفته گذشته ۳ واحد کاهش داشته است. شما قطعاً پرداخت ماهانه بالاتری با وام مسکن ۱۵ ساله در مقایسه با وام مسکن ثابت ۳۰ ساله خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. با این حال ، تا زمانی که بتوانید پرداخت های ماهانه را بپردازید ، وام ۱۵ ساله چندین مزیت دارد. معمولاً نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد و در مجموع سود کمتری پرداخت خواهید کرد زیرا وام مسکن خود را بسیار سریعتر پرداخت می کنید.

۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

یک ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۳٪ است ، که از زمان مشابه هفته گذشته ۴ واحد کاهش را نشان می دهد. به طور معمول با ۵/۱ ARM در پنج سال اول وام مسکن ، نرخ بهره پایین تری (در مقایسه با وام مسکن ۳۰ ساله ثابت) دریافت خواهید کرد. اما تغییرات در بازار ممکن است باعث افزایش نرخ بهره شما بعد از آن زمان شود ، همانطور که در شرایط وام شما شرح داده گردیده است. برای وام گیرندگان که قصد دارند خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشند یا مجدداً تامین مالی کنند ، ARM می تواند گزینه مناسبی باگردید. در غیر این صورت ، تغییرات در بازار به این معنی است که با تنظیم نرخ بهره ، نرخ بهره شما به طور قابل توجهی بالاتر می رود.

روند نرخ وام مسکن

ما از نرخ های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت اصلی CNET است ، برای پیگیری روند روزانه نرخ وام مسکن استفاده می کنیم. این جدول به طور میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را خلاصه می کند:

متوسط ​​نرخ سود وام مسکن

محصول نرخ هفته گذشته تغییر
۳۰ ساله ثابت ۳٫۰۲٪ [۱۹۶۵۹۰۱۹] ۳٫۰۵ [ -۰٫۰۳
۱۵ ساله ثابت ۲٫۳۱ [ ۲٫۳۴ [ -۰٫۰۳
نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳۰ ساله ۲٫۸۰ [ ۲٫۸۰ N/C
نرخ بازپرداخت وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۰٪ ۳٫۰۴٪ -۰٫۰۴

نرخ ها تا ۱۸ اوت ۲۰۲۱٫

نحوه یافتن وام مسکن شخصی rates

هنگامی که آماده درخواست وام هستید ، می توانید با یک کارگزار وام مسکن محلی تماس بگیرید یا به صورت آنلاین جستجو کنید. هنگام تلاش برای یافتن وام مسکن ، به مسائل مالی فعلی و اهداف خود توجه کنید. مواردی که بر میزان بهره شما در وام مسکن شما تأثیر می گذارد عبارتند از: نمره اعتباری ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد. داشتن امتیاز اعتباری بالاتر ، پیش پرداخت بزرگتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما در کاهش نرخ بهره کمک کند. به غیر از نرخ بهره وام مسکن ، عواملی مانند هزینه های بسته گردیدن ، هزینه ها ، امتیازات تخفیف و مالیات نیز ممکن است بر هزینه خانه شما تأثیر بگذارد. حتماً با وام دهندگان متعدد – مانند بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه برای پیدا کردن بهترین وام برای خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ کاری که باید قبل از مهاجرت به خانه جدید خود انجام دهید

مدت وام چگونه بر وام مسکن من تأثیر می گذارد؟

یک نکته مهم که هنگام انتخاب وام مسکن باید در نظر بگیرید مدت وام است. ، یا برنامه پرداخت. متداول ترین شرایط وام ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام مسکن ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. وام مسکن به دو دسته وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم تقسیم می شود. برای وام های مسکن با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای تمام مدت وام تعیین می شود. بر خلاف وام مسکن با نرخ ثابت ، نرخ سود وام مسکن با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت معینی (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) تعیین می شود. پس از آن ، نرخ سالانه بر اساس نرخ بازار تغییر می کند.

نکته ای که هنگام انتخاب بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم باید به آن توجه کنید ، مدت زمانی است که برای زندگی در خانه خود برنامه ریزی می کنید. برای افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در یک خانه جدید را دارند ، وام مسکن با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باگردید. در حالی که وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است از قبل نرخ بهره کمتری ارائه دهند ، اما وام مسکن با نرخ ثابت در طول زمان پایدارتر است. اما اگر قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، می توانید با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم به توافق برسید. به عنوان یک قاعده کلی ، بهترین مدت وام وجود ندارد. همه چیز بستگی به اهداف شما و وضعیت مالی فعلی شما دارد. مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده اید و درک کرده اید که هنگام انتخاب وام مسکن چه چیزی برای شما مهم است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت