حلقه های زحل نشان می دهد که یک هسته مبهم و شل در داخل این سیاره کمین کرده است

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 hubblesaturn2020

تلسکوپ فضایی هابل در تابستان نیمکره شمالی خود نگاه جدیدی به زحل انداخت.


ناسا ، ESA ، A. Simon (مرکز پرواز فضایی گودارد) ، M.H. وونگ (دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی) ، و تیم OPAL

ما نمی توانیم یک فضاپیما را به شکم سیاره غول پیکر زحل بفرستیم (خوب ، حداقل ، کسی که زنده بماند ) ، بنابراین مرتب سازی آنچه در آنجا می گذرد نیازمند کار علمی هوشمندانه است به گروهی از محققان با بررسی حلقه های معروف زحل به اکتشافات جدیدی در مورد فضای داخلی این سیاره دست یافته اند.

برخی از نظریه ها نشان می دهند که هسته زحل ممکن است یک گوی سنگی باگردید ، اما مطالعه ای که این هفته در مجله Nature Astronomy منتشر گردید ، نشان می دهد که “سوپ پراکنده یخ ، سنگ و مایعات فلزی” که “هسته فازی” نامیده می شود.

“تجزیه و تحلیل همچنین نشان می دهد که هسته در سراسر ۶۰ درصد از قطر سیاره گسترش می یابد ، که باعث می شود آن را بطور قابل ملاحظه ای بزرگتر از آنچه قبلا تخمین زده گردیده بود ،” موسسه فناوری کالیفرنیا در روز دوشنبه در بیانیه ای گفت.

محققان از داده های فضاپیمای کاسینی که در حال مطالعه زحل است ، ناسا ، برای انجام اکتشافات استفاده کردند. این تیم بر روی موج هایی در حلقه ها متمرکز گردید که ناشی از تکان خوردن فضای داخلی سیاره است. کلتک این مفهوم را شبیه به زلزله هایی کرد که باعث غوغای سیاره خودمان گردید. این تصویر زحل و “هسته بزرگ و متزلزل” آن را نشان می دهد.


Caltech/R. آسیب (IPAC)

اخترشناسان ده ها سال از چگونگی تأثیر تکان خوردن زحل بر حلقه های آن آگاه بوده اند و مطالعه جدید این ایده را بیشتر مورد توجه قرار می دهد. جیم فولر ، اخترفیزیکدان Caltech ، یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: “ما از حلقه های زحل مانند یک لرزه نگار غول پیکر برای اندازه گیری نوسانات داخل سیاره استفاده کردیم.” “این اولین بار است که ما می توانیم ساختار یک سیاره غول گازی را به صورت لرزه نگاری بررسی کنیم و نتایج آن بسیار شگفت آور بود.”

کیوان ممکن است شکمی شل داشته باگردید ، اما تیم فکر می کند لایه های پایداری با مواد سنگین تر در وسط دارد. کریستوفر مانکوویچ ، نویسنده و دانشمند سیاره ای ، می گوید: “هسته های فازی مانند لجن هستند. هیدروژن و گاز هلیوم در این سیاره به تدریج با حرکت به سمت مرکز این سیاره با یخ و سنگ بیشتر ترکیب می شوند.”

یافته های زحل می تواند به ما در درک بیشتر آنچه در داخل مشتری ، همچنین یک سیاره غول گازی می گذرد ، کمک کند. همچنین می تواند ایده هایی در مورد چگونگی شکل گیری غول های گازی ارائه دهد. حلقه ها و قمرهای آن همانطور که این مطالعه جدید نشان می دهد ، همه چیز در مورد نمای بیرونی زیبا نبود. سفر کاسینی تا مرکز کره زمین رسیده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت