فیس بوک ، توییتر و یوتیوب با سقوط افغانستان با چالش های محتوا روبرو می شوند

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1306472283

شبکه های اجتماعی همچنان با اطلاعات غلط و محتوای توهین آمیز دست و پنجه نرم می کنند.


گتی ایماژ

خبرنگار CNN مقابل عکس بالگردی که بر فراز سفارت آمریکا در کابل ، افغانستان پرواز می کند ، ایستاده است ، شهری که دچار هرج و مرج گردیده است. در زیر تصویر ، در زیرنویس آمده است: “انتقال خشونت آمیز اما عمدتا مسالمت آمیز قدرت”.

این تصویر ، که ظاهراً تصویری از شبکه است ، به طور گسترده در فیس بوک ، توییتر و سایر رسانه های اجتماعی پخش گردید و در مورد صحت آن س questionsالاتی ایجاد کرد. برخی تعجب کردند که چگونه می توان انتقال را صلح آمیز تلقی کرد. آیا منظور این زبان طنز بود؟

به نظر می رسد تصویر جعلی بوده است.

رویترز و پولیتیفکت هر دو تصویر را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که مانند بسیاری از عکسهای قبل از آن ، به صورت دیجیتالی تغییر کرده است. این تصویر تحت نظارت ، عکاسی از خبرنگار CNN ، عمر خیمنز ، را از پخش اعتراضات سال ۲۰۲۰ در کنوشا ، ویسکانسین ، به دلیل تیراندازی پلیس وام گرفت. در آن زمان ، برخی محافظه کاران از CNN انتقاد می کردند که تحت عنوان “اعتراضات آتشین اما عمدتا مسالمت آمیز پس از تیراندازی پلیس” (۱۹۶۵۹۰۰۸) آگاه باشید. هر روز هفته آخرین اخبار فناوری را از CNET News دریافت کنید.

تصاویر و ویدئوهای تغییر یافته ، مانند نسخه دکترا گردیده از سخنرانی نانسی پلوسی که باعث مست گردیدن رئیس مجلس گردید ، سالهاست فیس بوک و توییتر را گرفتار کرده است. در حال حاضر با بیرون آمدن اخبار از افغانستان ، این مشکل دوباره ظاهر می شود که با خاتمه جنگ ۲۰ ساله ایالات متحده به سرعت دچار آشفتگی گردید. درست مانند قبل ، رسانه های اجتماعی به برچسب ها و هگردیدارها متوسل می شوند تا کاربران را در مورد محتوای جعلی هگردیدار دهند. خشونت در فرودگاه بین المللی شهر آغاز گردید و فیلم هایی در رسانه های اجتماعی منتشر گردید که نشان می داد مردم هنگام بلند گردیدن به هواپیمای ارتش آمریکا چسبیده اند و هواپیماهای دیگر از هواپیمای دیگر در هوا سقوط کرده اند. آسوشیتدپرس به نقل از مقامات ارگردید نظامی آمریکا گزارش داد که حداقل هفت نفر در فرودگاه جان باختند.

ناآرامی در افغانستان مجموعه ای از چالش های آشنا را برای شبکه های اجتماعی ایجاد می کند ، که بر بسترهای خود از نظر محتوای توهین آمیز از جمله تصاویر گرافیکی نظارت می کنند. برخی از ویدئوهای فیس بوک از سقوط افراد از هواپیما به کاربران هگردیدار می دهند که محتوا قوانین آن را نقض نمی کند ، اما ممکن است حاوی محتوای خشونت آمیز یا گرافیکی باگردید. ویدئوهای مشابه بدون برچسب در توییتر و TikTok ظاهر گردیدند.

در فیس بوک و سرویس اشتراک گذاری عکس آن در اینستاگرام ، تصویر دکتری گردیده CNN برچسب گذاری گردیده بود. برچسب می گوید: “بررسی کنندگان مستقل می گویند این اطلاعات می تواند مردم را گمراه کند.” زیرنویس جعلی CNN نیز به عنوان عنوان در ویدیوی YouTube با فیلم های مختلف استفاده گردید و تصویر تغییر یافته نیز در سراسر توییتر پخش گردید ، که برچسبی به آن اضافه نکرد. یوتیوب ویدیو را برچسب گذاری نکرد و گفت که این ویدیو قوانین آن را نقض نمی کند.

رئیس اینستاگرام: “خطر توسعه پیدا می کند”

آدام موسری ، که اینستاگرام را اداره می کند ، به تلویزیون بلومبرگ گفت که سرویس اشتراک عکس ممنوع است پست های تبلیغاتی طالبان ، که به دلیل تحریم های دولت ایالات متحده تحت پوشش سیاست های سازماندهی خطرناک آن است.

“ما بر این سیاست تکیه می کنیم تا هر چیزی که ممکن است خطرناک باگردید یا مربوط به طالبان باگردید را به طور فعال حذف کنیم. موسری ، گفت: ” “در حال حاضر این وضعیت به سرعت در حال تکامل است و من مطمئن هستم که خطر نیز تکامل خواهد یافت. ما باید آنچه را که انجام می دهیم و نحوه انجام آن را برای پاسخ به خطرات متغیر در صورت وقوع تغییر دهیم.” [۱۹۶۵۹۰۰۶] سخنگوی فیس بوک گفت که این شرکت دارای تیم اختصاصی “شامل اتباع افغان و زبانهای بومی دری و پشتو” است تا وضعیت را در زمان واقعی ارزیابی کند. با شرکای خود مشورت کرده و در مورد هرگونه محتوایی که این سیاست ها را نقض کند ، اقدام خواهیم کرد. ” قوانین آنلاین فیس بوک تجلیل از خشونت یا تجلیل از رنج دیگران را ممنوع می کند اما توجه داشته باشید که این صفحه شامل یک صفحه هگردیدار برای برخی مطالب تلخ است.

فیس بوک همچنین خاطرنشان کرد که طالبان را از خدمات خود منع می کند زیرا “تحت قوانین ایالات متحده به عنوان یک سازمان تروریستی مجازات گردیده اند”. به گزارش فایننشال تایمز ، غول رسانه های اجتماعی دارای برنامه پیام رسانی واتس اپ است و طبق گزارشات تعدادی از طالبان را مورد استفاده قرار می دهد که به عنوان یک خط تلفن برای غیرنظامیان برای گزارش خشونت ، غارت و سایر مشکلات است.

بر اساس گزارش اجرای استانداردهای انجمن فیس بوک که روز چهارشنبه منتشر گردید ، از آوریل تا ژوئن ، شبکه اجتماعی از ۷ میلیون قطعه محتوی حاوی تروریسم اقدام کرد. فیس بوک نگفته است که چقدر از این محتوا مربوط به طالبان است. نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارش داد بیش از ۱۰۰ حساب و صفحه جدید در فیس بوک و توییتر پیدا کرده است که ادعا می کنند متعلق به طالبان هستند یا از این گروه حمایت می کنند.

در یوتیوب ، برخی رسانه ها هگردیدارهای خود را در ابتدای فیلم ها اضافه کردند که به کاربران هگردیدار می داد که تصاویر گرافیکی هستند. اما همه این کار را نکردند. یوتیوب محدودیت سنی و برچسبی به ویدیوی سقوط افراد از هواپیما اضافه کرد که توسط Hindustan Times ، روزنامه بزرگ هندی ارسال گردیده است. این برچسب خاطرنشان کرد “ممکن است ویدیو برای برخی از کاربران نامناسب باگردید.”

قوانین YouTube به محتوای خشونت آمیز ، گرافیکی یا تکان دهنده اجازه نمی دهد ، اگرچه برای محتوای آموزشی ، مستند ، هنری یا علمی استثنا قائل می شوند. این شرکت گفت که در حین وقایع مهم اخبار ویدئوهای منابع معتبر را نیز نمایش می دهد.

سخنگوی یوتیوب در بیانیه ای گفت که این پلت فرم اشتراک ویدیو حساب هایی را که معتقد است متعلق به طالبان و اداره آنها است به دلیل تحریم ها و تجارت “خاتمه می دهد”. قوانین انطباق

توییتر به سیاست های خود علیه سازمان های خشونت آمیز و رفتارهای نفرت انگیز اشاره کرد. این شرکت از سوی برخی محافظه کاران به دلیل اجازه دادن به ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان برای استفاده از بستر خود انتقاد کرد. برخی از فعالان طالبان را متهم کردند که “ تلاش کردند تا برای مشروعیت ماهیگیری کنند ” و اطلاعاتی را که با گزارش های خبری در تضاد است بیرون راندند. این شرکت بلافاصله به س questionsالات مربوط به نقض قوانین حساب خود پاسخ نداد.

این شرکت در حال آزمایش تالار گفتمانی به نام Birdwatch است که به کاربران امکان می دهد توییت ها را پرچم گذاری کرده و یادداشت ها را با زمینه بیشتری بنویسند. برخی از یادداشت ها شامل مطالبی در مورد افغانستان بود.

سناتور مارکو روبیو ، جمهوری خواه فلوریدا در یکی از توییت های خود که هم “گمراه کننده” و هم “به طور بالقوه گمراه کننده” بود ، در توئیتی نوشت که ظاهرا “جو بایدن” رئیس جمهور آمریکا “هیچ” برنامه ای برای صحبت در مورد افغانستان “ندارد. در هر دو یادداشت آمده است که روبیو قبل از اینکه بایدن اعلام کند در مورد این موضوع صحبت خواهد کرد ، توییت کرد.

سایر کاربران توییت به عنوان گمراه کننده ارزیابی کردند که ویدئویی که برخی محافظه کاران برجسته ، از جمله سناتور آمریکایی تد کروز ، جمهوری خواه تگزاس ، به اشتراک گذاشتند ، “تلاش می کند CNN را به عنوان حامیان طالبان و تصرف آنها در افغانستان معرفی کند. ” این ویدئو کلاریسا وارد خبرنگار CNN را نشان می دهد که گزارش می دهد جنگجویان طالبان “فقط مرگ بر آمریکا سر می دهند ، اما در عین حال دوستانه به نظر می رسند. این کاملاً عجیب است.” افغانستان.

ریچارد نیوا به این گزارش کمک کرد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت