اوپو می گوید دوربین جدید زیر صفحه راهی گوشی های پرچمدار خواهد شد

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 oppo-find-x3-pro-5g-hoyle-5

پرچمدار ۲۰۲۱ Oppo ، Find X3 Pro ، از دوربین زیر صفحه استفاده نمی کند.


اندرو هویل/CNET

اوپو پنجشنبه از فناوری جدید دوربین زیر نمایشگر خود رونمایی کرد. این فناوری قرار است به پرچمداران آینده این شرکت راه پیدا کند و به آنها اجازه می دهد دوربین های سلفی را زیر نمایشگر خود پنهان کنند. نسل سوم فناوری تصویربرداری ، که به گفته این شرکت “بهترین راه حل دوربین زیر صفحه” است ، ظاهرا کیفیت تصویر را بسیار نزدیک به دوربین عادی جلویی ارائه می دهد.

Oppo این بهبود را به نرم افزار بهتر و صفحه نمایش بهتر نسبت می دهد. این شرکت گفت که هوش مصنوعی خود را تقویت کرده و آن را با “ده ها هزار تصویر” آموزش می دهد. همچنین از صفحه نمایش ارتقا یافته (شاید از سامسونگ) استفاده کرده است که تراکم ۴۰۰ پیکسل بر اینچ را در کل صفحه نمایش یکنواخت نگه می دارد. تکرارهای قبلی دارای تراکم پیکسلی کمتری در ناحیه بالای دوربین بودند ، که باعث ایجاد یک وصله ناخوشایند در بالای دوربین گردید ، مخصوصاً هنگام خواندن یا تماشای فیلم.

 رابط کتاب الکترونیکی-در-دوربین زیر صفحه نمایش- منطقه

Oppo

دوربین های زیر صفحه به هیچ وجه یک افزودنی جدید برای تلفن ها نیستند-این ویژگی به عنوان پاسخی احتمالی به مشکل طراحی طولانی مدت ایجاد گردیده توسط صفحه نمایش تمام صفحه و نیاز به دوربین جلویی ظاهر گردید ، که اپل با افزودن بریدگی دوربین به آیفون X با آن مقابله کرد. اما نصب دوربین در زیر صفحه نمایش به گونه ای که در نمایشگر تداخل ایجاد نکند ، کاری چالش برانگیز است زیرا دوربین باید در تمام این پیکسل ها عادی عمل کند.

ZTE برای این چالش آماده بود ، Axon 20 5G 2020 2020 را به یک دوربین زیر صفحه مجهز کرد ، اما دستگاه برای گرفتن جزئیات در شرایط کم نور تلاش می کرد ، اغلب تصاویر مبهم را تولید می کرد گویی عکس با دست لرزان گرفته گردیده است در این ماه ، سامسونگ Z Fold 3 خود را به یک دوربین زیر صفحه مجهز کرد ، و ایده مخفی کردن دوربین سلفی زیر صفحه نمایش را در جریان اصلی منعکس کرد. اما در دنیای واقعی ، فناوری هنوز کار خود را به پایان رسانده است. پاتریک هلند از CNET ، که در حال حاضر مشغول بررسی مداوم دستگاه است ، می گوید دوربین زیر صفحه Z [Fold 3] هیچ جایزه ای برای عکاسی نخواهد برد.

 a-prototype-device-featuring- مخالف-نسل بعدی-دوربین زیر صفحه

یک دستگاه نمونه اولیه که دارای دوربین زیر صفحه نمایش نسل بعدی Oppo است.

اوپو فناوری دوربین زیر صفحه خود را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد ، اما هنوز آن را در دستگاه تجاری واقعی قرار نداده است. تا زمانی که CNET به کار خود ادامه دهد ، نمی توان گفت آیا تکرار فناوری زیر صفحه نمایش Oppo مشکلات سالهای گذشته را بهبود می بخگردید یا خیر.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت