مجازی مارک زاکربرگ راه حل جدید VR محل کار فیس بوک را به من نشان داد

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

من دو روز پیش ، در حین ملاقات در یک اتاق کنفرانس به همراه تعداد انگشت شماری دیگر از خبرنگاران فناوری ، با مارک زاکربرگ ملاقات کردم. او در مورد metaverse و آینده کار صحبت کرد. این همه چیز غیر معمول نیست. آنچه غیرمعمول بود این بود که مدیرعامل فیس بوک در جلسه نمایشی ما در یک قسمت از نور شرکت کرد – و یک نماد کارتونی بود.

آیا من گفتم که همه ما در یک اتاق کنفرانس خیالی در واقعیت مجازی بودیم ، جایی که من روی صفحه کامپیوتر شناور با دستان شبح وار خود یادداشت برداری می کردم؟ به اتاقهای کار فیسبوک خوش آمدید. : یک برنامه دفتر VR که می توانید …۸:۵۳

کارکنان فیس بوک در شش ماه گذشته از اتاق های کار داخلی استفاده می کردند ، چیزی که زاکربرگ به من گفت وقتی در ماه مه در مورد نحوه توسعه دیدگاه های VR خود در فیس بوک صحبت کردم ، پنج سال پس از راه اندازی Oculus Rift . حالا باید خودم امتحانش کنم به عنوان یک ابزار اداری که می توانید از هدست VR بی سیم استفاده کنید ، بسیار جذاب است. اما برای فیس بوک ، این راه بسیار بیشتری است.

فیس بوک می خواهد هدست های واقعیت مجازی خود چیزی فراتر از یک بازی باگردید ، در عوض فضایی باگردید که ما در دفاتر مجازی با آن ملاقات خواهیم کرد. زاکربرگ و تیمش این را بعنوان آینده کار از راه دور می بینند ، نه در پنج یا ۱۰ سال آینده بلکه در حال حاضر. به همین دلیل آنها در حال آزمایش نسخه بتا از Horizon Workrooms جدید فیس بوک هستند – یک برنامه رایگان برای جلسات مجازی که با هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 و رایانه های معمولی آن کار می کند.

“من فکر می کنم کنفرانس ویدئویی ما را خیلی جلو برده است. اما نمی دانم ، فقط می توانم به شما بگویم که وقتی شروع به برنامه ریزی برای بازگشت به دفتر می کنیم ، از اینکه بیشتر جلسات به صورت ویدیویی برگزار شود ، بسیار هیجان زده نیستم. “زاکربرگ می گوید. “آنچه ما سعی می کنیم به سمت آن حرکت کنیم دنیایی است که بسیاری از آنچه ما انجام می دهیم در اینجا است [VR] ، و افرادی که نمی توانند اینجا باشند می توانند فیلمبرداری کنند. بنابراین اگر مردم شخصاً از نظر جسمی با هم نیستیم. ” زاکربرگ آن را به عنوان افزودنی به چت تصویری می داند: راهی برای طوفان فکری ، چت ، همکاری.

به عنوان بخشی از ارائه توسط اندرو بوسورث ، معاون آزمایشگاه های فیس بوک Reality Labs. زاکربرگ ابتدا در چت تصویری روی یک صفحه دیواری مجازی در مقابل گروهی از خبرنگاران که برای تماشای اتاق های کار Horizon دعوت گردیده بودند ظاهر گردید و سپس یک نماد سه بعدی را که بر روی یکی از صندلی های دفتر قرار گرفته بود نشان می داد. کمی.

قانع کننده بود. هم عجیب بود. انیمیشن دهان زاکربرگ در یک مرحله متوقف گردید و او مجبور گردید دست از کار بکگردید و برگردد. نرم افزار هنوز در حال توسعه است. ابزارهای ارتباطی فیس بوک در حال انجام است.

از نظر فنی این برنامه اولین قطعه در یک پازل بزرگتر برای فیس بوک است: هدف این شرکت این است که تعریف رسانه های اجتماعی را مجدداً در فضاهای سه بعدی اختراع کند ، و اتاق های کار در این استراتژی یک قدم است.

این نیز چیزی آشنا است. با وجود این که دفاتر کار هنوز مختل هستند و کار در خانه همچنان بسیار مهم است زیرا COVID-19 همچنان بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد ، بسیاری از شرکت ها قصد دارند ابزارهای کار از راه دور را دوباره اختراع کنند. در ماه مارس ، من یک چت هولوگرافی با الکس کیپمن از مایکروسافت داشتم و نشان دادم که چگونه ابزارهای کاری مایکروسافت مانند نرم افزار ویدیوهای کنفرانس ویدیویی آن می تواند تکامل یابد. در حال حاضر شرکت های VR با ابزارهای جلسات اداری ، از جمله Spatial ، وجود دارند که اتاق هایی را ارائه می دهند که در آنها آواتارهای کارتونی و چت های تصویری شبیه زوم می توانند با هم ترکیب شوند. در نهایت ، شاید ، این ابزارها با AR ترکیب شوند. من نمونه های اولیه این ایده ها را با عینک AR و هدست امتحان کرده ام. حتی محصولات رقیب متمرکز بر تجارت مانند HTC Vive Focus 3 وجود دارد. فیس بوک می خواهد روی دستگاه Oculus Quest 2 300 دلاری خود نیز کار کند.

برای من ، وحشیانه ترین قسمت این بود که برنامه روی میز واقعی من نقشه می کشید و صفحه کلید رایانه من می توانست به همراه صفحه کامپیوتر من (که هیچ کس دیگری جز من نمی توانست آن را ببیند) به اتاق جلسه منتقل کند. من تصمیم گرفتم آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.) این احساس طعم واقعیت مخلوط در VR بود. دستانم صفحه کلید واقعی من را دراز می کند و میز من را لمس می کند. در VR ، من نسخه های مجازی آن چیزها را می بینم. این مانند ترکیبی از خانه و محل کار است.

زاکربرگ استفاده از ابزارهای واقعی در واقعیت مجازی را به عنوان تمایز اصلی می داند: همانطور که او می گوید “ادغام اشیاء دیجیتالی و اشیاء فیزیکی” ، نشان می دهد که فیس بوک در این زمینه ادامه خواهد داد. قلمرو او از آن طرف اتاق مجازی که در آن از رایانه واقعی خود استفاده می کنم به من می گوید: “به هر طریقی ، من فکر می کنم ما در یک واقعیت مخلوط زندگی خواهیم کرد.” ۱۹۶۵۹۰۱۰] اما همچنین ، این پلی است که در آن جهان از چیزهای مجازی و واقعی حتی با استفاده از هر وسیله ای که در حال حاضر برای اتصال به آن متصل هستید ، حتی بیشتر ترکیب می شود. او می افزاید: “من فکر می کنم بسیاری از افراد در مورد متاورس واقعاً محکم با VR فکر می کنند. و ما نمی دانیم.” “ما فکر می کنیم واقعیت مجازی یک بستر برای دسترسی به آن است ، همانطور که واقعیت افزوده خواهد بود. اما ما همچنین فکر می کنیم که شما می توانید از طریق تلفن ها یا رایانه ها به آن بپردازید. و این مفهومی است که من فکر می کنم فقط همه این موارد را مطالعه کنید. “

زاکربرگ قبلاً اعلام کرده است که مأموریت اصلی بعدی فیس بوک تبدیل گردیدن به یک شرکت “metaverse” است ، که شامل ابزارهای اجتماعی بیشتری می شود. پلت فرم پیشرفت دو سال پیش شروع به تماس با Horizon کرد. اتاق کار اولین بخش از آن استراتژی است.

“آنجا تفریح ​​، سرگرمی وجود دارد … و من فکر می کنم که کار سومین ستون اصلی نحوه عملکرد همه اینها خواهد بود.” زاکربرگ می گوید. این در درجه اول یک امر مصرفی است. “

اما زاکربرگ اتاق های کار را دقیقاً به عنوان ابزار فشار برای ابزارهای سازمانی نمی داند.” من فکر نمی کنم این به هیچ وجه نشان دهد که ما قصد داریم به یک شرکت تجاری تبدیل شویم زاکربرگ در مورد برنامه جدید کار گفت. “اما من فکر می کنم که کار یکی از موارد کلیدی استفاده است که مردم سعی می کنند در metaverse انجام دهند.” در حالی که دعوت کنندگان برنامه وب برای چت های ویدئویی نیازی به ورود ندارند در فیس بوک ، بخش VR اتاق های کار ، مانند بقیه اکوسیستم فیس بوک Oculus ، برای استفاده از حساب فیس بوک نیاز دارد. آزمایش آنها برای بتا آماده است.

زاکربرگ ، نشسته به شکل کارتونی و آواتار در اتاق ، همچنین در مورد موضوعی صحبت کرد که قبلاً به من گفته بود: اینکه جلسات مجازی VR می تواند تأثیر متفاوتی بر حافظه نسبت به تخت و مبتنی بر شبکه داشته باگردید. ویدیو زوم می کند و چت های لپ تاپ. “گاهی اوقات برای من سخت است زاکربرگ می گوید: “ما در جلسه ای شرکت می کنیم ،” ما چیزهایی را بر اساس این نوع نشانه های فیزیکی و فضایی به خاطر می آوریم. “او معتقد است که صدای فضایی جلسات در VR کمک می کند. “این به نوعی به ما کمک می کند تا خاطرات خود را بسازیم و باعث می شود احساس واقعی تری داشته باشیم.” به طور معمول نمی توانم بیش از یک ساعت در یک زمان در VR بگذرانم. اما زمان به سرعت گذشت. و یک روز بعد ، به یاد می آورم که زاکربرگ روبروی من نشسته بود ، و خبرنگاران فناوری در اطراف من پشت میز ما بودند و از پنجره به منظره مصنوعی یک باغ مه آلود نزدیک آب ، کوه ها ، ساختمانها نگاه می کردند. من آن را به عنوان مکانی که از آن دیدن کرده ام به خاطر دارم. و لپ تاپ من هم برای سوار گردیدن همراه گردید.


فیس بوک

نحوه کار

Horizon Workrooms هم بر روی Oculus Quest 2 و هم بر روی رایانه اجرا می شود (Windows 10 یا Mac ، با پشتیبانی از Mac های جدیدتر اپل مجهز به تراشه M1 که ماه آینده طبق فیس بوک ارائه می شود). برنامه Remote Desktop با برنامه VR پیوند می خورد و صفحه رایانه من را به جلسه VR من منتقل می کند. در حال حاضر برنامه های VR وجود دارد که این کار را انجام می دهند ، و برنامه های جلسه VR دفتر نیز وجود دارد. اما هیچ کدام این دو را مانند اتاق های کار فیس بوک ترکیب نکرده اند.

شما فقط باید به کارتون بودن عادت کنید. VR نمی تواند چهره ما را با دوربین ها ضبط کند ، بنابراین همه کارهایی که من انجام دادم مانند یک بازی ویدیویی از طریق نماد کارتونی Oculus نشان داده گردید. من آواتار خودم را مثل خودم ساختم: پیراهن چهارخانه ، ریش ، عینک … فرم گرد. از نظر دیگران اینگونه به نظر می رسید. هیچ کس نمی تواند پیراهن های باری واقعی و ریش تراشیده من را ببیند. برخلاف زوم ، من می توانم سرم را به اطراف حرکت دهم. دستان من ، که با دوربین هدست Oculus Quest 2 فیس بوک ردیابی می شوند ، می توانند سلام را تکان دهند و به چیزها اشاره کنند. با فشار دادن انگشتانم ، می توانم یک اشاره گر ایجاد کنم که روی کنترل پنل کلیک کرده و راه اندازی شود.

 workrooms-scott-avatar-004

آنجا هستم ، در کنار پیتر روبین و دویندرا هارداور.


Facebook

اما دیوانه کننده ترین چیز این است که چگونه توانستم میز و کامپیوتر شخصی خود را به جلسه برسانم. این برنامه مکان واقعی میز شما را ترسیم می کند و میز VR شما را در بالا لایه بندی می کند. این برنامه همچنین می تواند صفحه کلیدهای خاصی از جمله MacBook Air را تشخیص دهد و آن ها را روی میز بیاورد. دستان من به روکش های شبح انگیزی تبدیل می شوند که انگشتان واقعی من را با دوربین هدست نشان می دهد ، بنابراین می توانم انگشتانم را روی کلیدهای راست قرار دهم و واقعاً تایپ کنم. فیس بوک به آرامی از تایپ روی صفحه کلید در Oculus Quest 2 پشتیبانی می کند و حتی میزها و مبل ها را به عنوان بخشی از نقشه برداری VR به خانه-فضا تشخیص می دهد. من قبلاً در VR کار کرده ام ، بنابراین با عجیب بودن تجربه سازگار گردیده ام.

قرار دادن صفحه کامپیوتر من در جلسه جذاب ترین بعد را اضافه کرد. به نظر می رسد کامپیوتر شما درست جلوی میز شما معلق است. من می توانم در Google Docs یادداشت بردارم و همکارانم را Slack کنم. حداقل ، تا زمانی که اتصال رایانه در نیمه راه قطع شود (به هر حال این یک بتا است). آماده انجام کمی عیب یابی باشید. به عنوان مثال ، در رایانه شخصی ویندوزم ، من مجبور بودم تنظیمات گرافیکی خود را برای استفاده از گرافیک یکپارچه تنظیم کنم تا ارتباط برقرار شود.

 horizon-workrooms-class

Horizon Workrooms با یک تخته سفید به محیطی شبیه کلاس درس تغییر دهید. من آنجا را نگاه می کنم.


فیس بوک

از آنجا که همه چیز در VR است ، چیدمان اتاق کار Horizon بسته به نیاز می تواند تغییر کند ، از یک میز اتاق کنفرانس دایره ای به ردیف میزهایی شبیه کلاس درس. همچنین یک تخته سفید مجازی وجود دارد که هرکسی می تواند روی آن بنویسد یا اسناد و تصاویر را روی آن ارسال کند. فیس بوک به طرز هوشمندانه ای راهی برای تبدیل کنترل کننده Oculus به یک نشانگر وایت برد پیدا کرد. می توانید کنترل کننده را بچرخانید و روی میز فیزیکی واقعی خود بنویسید ، سپس روی تخته سفید روی دیوار چسبیده می شود.

 horizon-workrooms-still-7

شما می توانید با استفاده از کنترلر Oculus Touch روی میز خود نقاشی کنید. می توان آن را روی تخته سفید ریخت.


فیس بوک

هنوز هیچ ویژگی فیس بوک دیگری در اتاق کار وجود ندارد. مسنجر در برنامه وجود ندارد ، اما این نیز به این دلیل است که Bosworth اشاره می کند که Quest 2 دارای اعلان های مسنجر در سیستم عامل است. این نکته عجیب در مورد VR است: دشوار است که بفهمیم دیوارهای یک برنامه به کجا ختم می شود و بقیه سیستم عامل همچنان ادامه دارد. این چیزی است که فیس بوک احتمالاً با تصحیح VR به AR ادامه می دهد.

 horizon-workrooms-still-3

چت ویدئویی چگونه به نظر می رسد: صفحه دیواری ، مشابه برنامه هایی مانند فضایی.


فیس بوک

این که بعد از آن ممکن است به کجا برسد

این که بتوانید در حین VR به معنای واقعی کلمه به رایانه خود دسترسی داشته باشید ، یک جهش بزرگ در انجام چند وظیفه به نظر می رسد ، چیزی که فیس بوک مدام درگیر آن است: در رایانه شخصی در VR ، می توانید از قبل این کار را انجام دهید. و Quest 2 اوایل امسال پشتیبانی اعلانات تلفن را اضافه کرد. اما طبق گفته Bosworth از فیس بوک ، که با من در VR در اتاق های کار آنجا بود و همه دور هم نشسته بودیم و گپ می زدیم ، هنوز در Quest 2 از سیستم برای بالا بردن صفحه کامپیوتر شما پشتیبانی نمی شود.

“این یک باسوورث از روی میز ، در حالت کارتونی-بوسورث ، به من گفت: “واقعا یک چالش محاسباتی بزرگ است.” “اگر به یک بازی بزرگ نگاه می کنید ، واقعاً مقدار زیادی از آنچه سیستم انجام می دهد را اشغال می کند.” Bosworth به Quest 2 اشاره می کند که بیشتر دنیای واقعی را از طریق دوربین های خود با واقعیت مجازی ترکیب می کند ، چیزی که در حال حاضر در حال رخ دادن است ، به علاوه ردیابی دستی ، به عنوان دریچه ای برای موارد بعدی. “این بدیهی است که به سمت واقعیت ترکیبی بسیار غنی تر ، آینده واقعیت افزوده در طول زمان پیش می رود. اما ما هنوز در مراحل بسیار بسیار اولیه آن هستیم.”

ظاهراً فیس بوک عینک های هوشمند خود را عرضه می کند امسال ، اما هنوز شامل واقعیت افزوده نمی شود. همانطور که شرکت استراتژی AR بزرگتر خود را مشخص می کند ، Quest 2 همچنان روشی خواهد بود که شرکت احتمالاً به ویژگی های عملی تجربی مانند این تمایل دارد. و ، یک زاویه کاربردی برای واقعیت مجازی فراتر از بازی ها بیابید.

“من فکر می کنم Quest دلایل زیادی برای خرید دارد ؛ من فکر می کنم ما سعی می کنیم بهانه های بیشتری برای خرید داشته باشیم.” Bosworth در مورد ماموریت یافتن موارد مفید می گوید. زوایای Quest 2 ، می گویند که اهداف فیس بوک برای Oculus پس از خرید این بوده است که آن را “نه فقط یک وسیله جانبی جالب بازی … بلکه می تواند اجتماعی انجام دهد ، کار کند ، کارهای بیشتری انجام دهد.”

آیا من دوباره از آن استفاده می کنید؟

من سعی کردم در VR کار کنم و با افراد در VR ملاقات کنم . تجربیات متفاوت است: احساس قطعاً با زوم متفاوت است. مصنوعی تر – و همچنین گاهی واقعی تر.

ملاقات در یک اتاق کنفرانس مجازی برای من چیز جدیدی نبود. اما چیزی که کاملاً جدید بود این بود که کامپیوترم را به همراه میز کارم همراه خود بیاورم. برای کار روی صفحه کلید ، صفحه من را ببینید و میز کارم را زیر دستم حس کنید ، حتی با ظرافت ، باعث گردید بیشتر احساس کنم آنجا . مانند قطعات تئاتر همه جانبه VR سالها پیش سعی کردم دنیای واقعی را به آنچه در واقعیت مجازی دیدم ترسیم کنم ، این تجربه می تواند شگفت انگیز باگردید.

فیس بوک قصد دارد با این فناوری بیشتر کار کند و دستگاه های بیشتری را به ارمغان بیاورد. به VR سرانجام بیشتر اتاق اطرافم را نیز شناخت. امروز ، یک میز ، صفحه کلید من. بعدش چی؟ با تکامل دوربین های هدست VR و ترکیب فناوری با واقعیت های مخلوط – و سرانجام هدست های AR مانند فیس بوک – ایده این است که چیزها را بیشتر مخلوط کنیم. واقعیت ترکیبی در حال حاضر در اتاق کار فیس بوک وجود دارد ، حتی اگر یک مرحله اولیه باگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت