تریلر بنیاد: سری Apple TV Plus به کتاب ها نمی چسبد و این خوب است

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

یکی از مورد انتظارترین برنامه های علمی تخیلی آینده Foundation است. تریلر جدیدی از سریال اپل تی وی پلاس پنجشنبه منتشر گردید که نشان می داد جارد هریس بازیگران این اقتباس سنگین از سری رمان های کلاسیک ایزاک آسیموف را رهبری می کند.

Foundation برای انتشار در Apple TV Plus برنامه ریزی گردیده است. اگر تا به حال در مورد کتابهای بنیاد چیزی نشنیده اید ، با جستجوی لیست علمی-تخیلی “بهترین ها” ، آن را در بالای صفحه پیدا خواهید کرد. این سریال جزء اصلی این ژانر است. من چندین بار آن را خوانده ام. جلد هنرمند مایکل ویلان آنقدر تأثیرگذار بود که من سه چاپ امضا گردیده در دفتر خود آویزان کرده ام. آنها ذهن من را به آنچه در داستان و به طور کلی نوشتن امکان پذیر است باز کردند و در بخش کوچکی به من انگیزه دادند تا خودم علمی تخیلی بنویسم. ] واقعا تلویزیون خسته کننده.

اشتباه نکنید ، من آنها را دوست دارم. اما دلایل زیادی وجود دارد که آنها هرگز نتوانسته اند در ۸۰ سال گذشته از انتشار داستان های کوتاهی که اساس این مجموعه را تشکیل داده اند ، به صفحه بزرگ یا کوچک رسیده باشند. در نظر بگیرید که Dune ، یکی دیگر از آثار کلاسیک این ژانر (و از برخی جهات نقطه مقابل مجموعه بنیاد) ، تقریباً ۱۵ سال پس از اولین رمان بنیاد به نمایش درآمد و در حال حاضر دارای دو مینی سریال تلویزیونی (۲۰۰۰ Dune و ۲۰۰۳'s Children of 2003) بوده است. Dune) و یک فیلم (با فیلم دیگری در راه است ).

در اینجا به این دلیل است که کتابهای بنیاد در جلب فیلمسازان با مشکل روبرو گردیده اند و چرا من هنوز خوش بین هستم.

(اگر هرگز کتابها را نخوانده اید ، به دنبال اسپویل های ملایم باشید)

بنیاد چیست؟

مجموعه بنیاد را می توان دقیقاً “تاریخ انحطاط و سقوط امپراتوری کهکشانی” ، پس از تاریخ چند جلدی ادوارد گیبون در پایان امپراتوری روم ، که یکی از اصلی ترین تأثیرات آسیموف بود ، عنوان کرد. امپراتوری گسترده در کتابها هزاران سال وجود داشته و میلیون ها سیاره را در بر می گیرد. این در حال فروپاشی است و منجر به سی هزار سال تاریکی می شود. گروه کوچکی از مردم با استفاده از قدرت ریاضی پیش بینی کننده “روانشناسی تاریخ” که توسط شخصیتی به نام هاری سلدون توسعه یافته است ، قصد دارند آن را به “۱۰۰۰” سال کاهش دهند.

 Foundation-covers-Michael-whelen

توسط مایکل ویلان.


مایکل ویلان

سه گانه اصلی کتابها واقعاً پنج داستان کوتاه و چهار داستان است. سه دهه بعد ، آسیموف دو دنباله ، و پس از آن ، دو پیش درآمد اضافه کرد. بخشهای عظیمی از جنگ ستارگان ، دون فوق الذکر ، به علاوه تعداد بیشماری دیگر از افراد خیالی و غیر داستانی مستقیماً از سریال باورنکردنی آسیموف الهام گرفته گردیده اند.

سفینه های فضایی ، روبات ها ، درگیری های گسترده در کهکشان و سرنوشت صدها میلیارد نفر که در حال تعادل هستند. چه چیزی را دوست ندارم؟

مشکل (ها)

هنگام تطبیق این مجموعه ، یا حتی اولین کتاب ، برای فیلم یا مجموعه تلویزیونی ، دو مشکل اصلی وجود دارد. بسیاری از افراد باهوش ده ها سال است که تلاش می کنند.

اولین و واضح ترین ، مقیاس وسیع این موضوع است. اولین کتاب به تنهایی نزدیک به ۲۰۰ سال را شامل می شود. اگر فقط به محتوای نوشته گردیده از این سری پایبند باشید ، نزدیک به ۶۰۰ سال طول می کگردید.

در شکل کتاب ، این خوب کار می کند. ایده ها و محیط بسیار قانع کننده هستند ، آنچه به مجموعه ای از داستانهای کوتاه/کوتاه با شخصیت های مختلف می رسد ، هنوز بسیار جالب است. این یکی از دلایلی است که این سریال همچنان محبوب است.

 foundation-screen-grab

مطمئن نیستم اینجا چه خبر است ، اما به نظر جالب می آید.


اپل

با این حال ، تلویزیون رسانه ای بسیار متفاوت از کتاب است. به استثنای چند مورد ، آنچه بینندگان در یک برنامه تلویزیونی می خواهند شخصیت ها هستند. خوب ، بد ، تا زمانی که آنها قانع کننده باشند واقعاً مهم نیست. بنیاد به دلیل ماهیت خود مانع از داشتن شخصیت هایی می شود که مخاطب بتواند واقعاً به آنها چسبیده باگردید. این دومین مشکل اصلی است.

در مجموعه ای از داستانهای به هم پیوسته ، فرصتهای زیادی برای اکتشافات عمیق شخصیت ها ، رگردید شخصیت ها یا صادقانه صادق بودن شخصیت ها وجود ندارد. این نقطه اوج علمی تخیلی سخت مدرسه قدیمی است. شخصیت ها در بیشتر موارد فقط برای پیش بردن طرح یا توضیح ایده هستند. بسیاری از آنها چیزی بیش از نام ها نیستند ، گفتگوی سست آنها فقط اطلاعات را منتقل می کند. حتی هری سلدون ، تنها شخصیتی که به شکل خاصی در داستانهای متعدد ظاهر گردیده است ، در اوایل کتاب می میرد و حتی صحنه مرگ مفصلی ندارد. با این حال ، او دو پیش درآمد دارد تا از پشت داستان خود بیرون بیاید. جهش های زمانی بسیار چشمگیر است ، تقریباً هر شخصیتی “خارج از صفحه” می میرد و دیگر هرگز نامی از او برده نمی شود. درباره چیزهاست. باز هم ، این یک انتقاد نیست. آنها از نظر آنچه هستند درخشان هستند ، اما کتاب هستند ، و از نظر ماهیت آنچه هستند ، تبدیل آنها به تلویزیون بسیار دشوار خواهد بود. همان چیزی که آنها را جالب می کند ، تقریباً غیرممکن است که به صفحه نمایش ترجمه شود.

یک مسئله کمتر ، هرچند که قطعاً مربوط به دشواری است ، اجتناب گسترده از اقدام یا درگیری مستقیم است. یکی از شخصیت ها می گوید: “خشونت آخرین پناهگاه افراد بی کفایت است.” مشکل این است که خشونت باعث ایجاد تلویزیون های عالی می شود. اساساً در نمایش های علمی تخیلی با بودجه بزرگ به نوعی نیاز است. نبردهای بزرگ فضایی ، ذاتی در فرض کتابها ، وعده داده می شود و سپس تا حد زیادی اجتناب می شود. نبرد حرامزاده ها در بازی تاج و تخت را به خاطر دارید؟ یکی از حماسی ترین صحنه های نبردی که تا به حال در تلویزیون پخش گردیده است؟ حالا تصور کنید اگر شش فصل در مورد آن صحبت می گردید ، که سال ها بر اساس طرح و هیاهو ساخته گردیده بود ، و درست قبل از شروع آن ، جان اسنو و رمزی بولتون در یک میخانه ملاقات می کردند و یک قرارداد تجاری امضا می کردند. این بنیاد است.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید: [۱۹۶۵۹۰۳۲] اولین تریلر Foundation را برای Apple TV Plus تماشا کنید۱:۳۵

بنیاد پیدا گردید

یک چیز از هر دو تریلر مشخص است ، اپل پول زیادی برای این چیز می اندازد. کاملا زیبا به نظر می رسد. واضح است که آنها آن را جدی می گیرند. این نوع پول مطمئناً کمک می کند ، اما به هیچ وجه کیفیت را تضمین نمی کند. فصل هشتم بازی تاج و تخت پول زیادی نیز در بر داشت ، اما ببینید در آنجا چه اتفاقی افتاد .

پس از چندین دهه تلاش کارگردانان و استودیوهای مختلف برای ایجاد چیزی از بنیاد ، شرکت تولید کننده Skydance از David S. Goyer به عنوان تهیه کننده و نمایشگر حمایت می کند. Skydance دارای اعتبارات علمی تخیلی محکمی مانند Star Trek Beyond و برخی اعتبارات علمی تخیلی مانند Star Trek Into Darkness است. Skydance اساساً فقط پول است. گویر در حال نوشتن و اجرا است و به نظر می رسد راه خود را در مورد یک داستان می داند: او Dark City ، Blade و Batman Begins ، و بسیاری دیگر را نوشته یا نویسندگی کرده است … خوب ، بگذارید بگوییم فیلم های فوق العاده برجسته ای نیستند. [۱۹۶۵۹۰۰۳] (برخی از برون ریزی های خرابکارانه در زیر.)

 jared-harris-foundation

جارد هریس در نقش هاری سلدون.


اپل

با توجه به اعتبارات IMDb ، می توانیم چند فرض را انجام دهیم. جارد هریس در نقش هری سلدون عالی خواهد بود. او در همه چیز فوق العاده است و اگر شما Expanse را تماشا نکرده اید ، باید آن را تماشا کنید. او در هر ۱۰ قسمت از فصل اول قرارداد امضا کرده است ، که نشانه محکمی است که آنها نمی توانند کل کتاب اول را بسازند. نه زمانی که چندین بازیگر دیگر نیز در هر ۱۰ قسمت حضور داشته باشند.

سپس بازیگر فنلاندی لورا بیرن در نقش دمرزل وجود دارد. این کمی در علفهای هرز است ، اما اتو دمرزل در واقع نام مستعار است که توسط R. Daneel Olivaw ، ربات از سری Robot Asimov (کتابها ؛ بدون ارتباط با فیلم) استفاده می شود. این قابل توجه است زیرا این شخصیت در سه گانه اصلی نبود ، فقط پیش درآمد بود ، و در مورد آنچه در نمایش پوشش داده می شود اشاره می کند. همچنین این دستگاه به طور بالقوه مفید برای Goyer و دیگر سازندگان است که دارای شخصیتی اساساً جاودانه هستند که مخاطبان می توانند در چندین فصل آن را تشخیص دهند. یعنی اگر این مجموعه چندین فصل پخش شود و بیشتر از صدها سال توصیف گردیده در کتابها را پوشش دهد.

 lou-llobell-foundation

لو لوبل در نقش گال.


اپل

لو لوبل در نقش گال اشاره خوبی است که نشان می دهد این محصول تصویری متنوع تر از آینده خواهد بود تا کتابهایی که پیشنهاد گردیده است – هر چند که آیا نسخه تلویزیونی Gaal دارای قوس داستان گسترده تری نسبت به تکرار ادبی خواهد بود

بنابراین این همه چگونه کار می کند؟

من به عنوان یکی از طرفداران بزرگ کتاب ها از گفتن متنفرم … امیدوارم این مجموعه فقط از کتاب ها به عنوان مبنایی برای تنظیم و ایده ها استفاده کند و سپس با آن اجرا شود. بیشتر شبیه سری Watchmen HBO . زیرا در غیر این صورت ، واقعاً خسته کننده خواهد بود. این به نظر من بدترین سناریو خواهد بود. “تا زمانی که خسته کننده نباگردید” آرزوی اصلی من است. تریلر مطمئناً امیدوار کننده به نظر می رسد ، اما ممکن است هر فیلم یا نمایشی را به تریلری تبدیل کنید که سرگرم کننده به نظر برسد.

اگر خوب باگردید و فصل دوم نیز وجود داشته باگردید ، تقریباً به این معناست که قاطر- یک شخصیت اصلی- می آید بازی می کند ، که می تواند برای تلویزیون بسیار جالب باگردید. در عین حال ، من کتابها را بسیار توصیه می کنم.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت