FTC در اعتراض به اصلاحات ضد انحصاری از فیس بوک استفاده می کند

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 facebook-f8-2019-9907

نبرد ضد تراست FTC با فیس بوک هنوز به پایان نرسیده است.


جیمز مارتین/CNET

کمیسیون تجارت فدرال روز پنجشنبه یک شکایت ضد انحصاری اصلاح گردیده علیه فیس بوک ثبت کرد و غول رسانه های اجتماعی را متهم کرد که با بدست آوردن یا حذف شرکت هایی که از نظر آنها تهدیدهای رقابتی هستند ، سلطه خود را به طور غیرقانونی حفظ کرده است.

شکایت ۸۰ صفحه ای جدید FTC ادعا می کند که فیس بوک به طور غیرقانونی رقبای خود را از طریق تاکتیک هایی مانند خرید رقبا خرد کرده است. این پرونده به مصرف کنندگان آسیب رسانده است ، زیرا آنها انتخاب های کمتری در شبکه های اجتماعی دارند و به فیس بوک اجازه می دهد از جمع آوری داده های شخصی کاربران استفاده کند.

“فیس بوک فاقد مهارت و استعداد فنی برای زنده ماندن از گذار به موبایل بود. پس از شکست در رقابت با مبتکران جدید ، فیس بوک به طور غیرقانونی آنها را خریداری یا دفن کرد وقتی که محبوبیت آنها به یک تهدید وجودی تبدیل گردید ،” هالی ودووا گفت ، ” سرپرست دفتر رقابت FTC ، در بیانیه ای.

در ماه ژوئن ، قاضی منطقه ای جیمز بواسبرگ شکایت ضد انحصاری قبلی FTC را رد کرد و گفت که آژانس شواهد کافی ارائه نکرده است که نشان می دهد فیس بوک دارای قدرت انحصاری در شبکه های اجتماعی شخصی است. قاضی با اشاره به اینکه خدمات فیس بوک برای مصرف کنندگان رایگان است ، گفت: “چیزی که یک شبکه اجتماعی را تشکیل می دهد” به سختی واضح است.

FTC گفت که شکایت تجدید گردیده شامل داده ها و شواهد بیشتری برای اثبات ادعای خود مبنی بر اینکه فیس بوک انحصاری است که از قدرت بازار خود برای آسیب رساندن به رقبای خود سوء استفاده کرده است ، می باگردید.

این شکایت اصلاح گردیده در میان نگرانی های فزاینده ای مطرح می شود که Big Tech به قدری بزرگ گردیده است که انحصارات غیرقابل کنترل را تشکیل می دهند. در ماه ژوئن ، قانونگذاران از بسته اسکناس های دو حزبی که آمازون ، اپل ، فیس بوک و گوگل را هدف قرار می دهند ، رونمایی کردند. در صورت تصویب این لوایح ، مهمترین تغییر شکل قوانین ضدتراست در دهه های اخیر خواهد بود.

بواسبرگ همچنین پرونده مشابهی را علیه ۴۸ دادستان کل علیه فیس بوک رد کرد. وی در یک نظر جداگانه گفت که ایالت ها سال ها منتظر ماندند تا خریدهای فیس بوک از خدمات عکس اینستاگرام و برنامه پیام رسانی WhatsApp را به طور قانونی به چالش بکگردید. خریدها به ترتیب در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ اتفاق افتاد.

FTC 30 روز فرصت داشت تا یک شکایت اصلاح گردیده ارسال کند ، مهلتی که تا ۱۹ آگوست تمدید گردید.

در ماه ژوئیه ، فیس بوک همچنین طوماری را درخواست کرد تا لینا خان ، رئیس FTC از دعاوی آژانس مستثنی شود و استدلال کند که خان در حال حاضر تصمیم خود را در مورد مسئولیت ضد تراست شرکت اعلام کرده است.

فیس بوک بلافاصله در مورد شکایت اصلاح گردیده نظری نداشت.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت