هوش مصنوعی خودران Waymo's Driver واضح تر از همیشه دیده می شود

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

Waymo در حال توسعه سخت افزار هوش مصنوعی Driver خود بوده و اکنون آزمایش آن را در سان فرانسیسکو انجام داده است.


Waymo

وایمو مدتی است که در خط توسعه خودروهای خودران قرار دارد. این شرکت یک سرویس شاتل بدون راننده در دسترس عموم در آریزونا برای چند سال است و برنامه های آزمایش خود را در همه جا ، از جمله در سان فرانسیسکو ، گسترش داده است.

اگر هرگز در سانفرانسیسکو رانندگی نکرده اید ، این مکان سرگرم کننده ای نیست که بتوانید با ماشین در آن تردد کنید. خیابان ها اغلب باریک هستند ، تقاطع ها می توانند عجیب و غریب باشند ، عابران پیاده در همه جا هستند و همه تغییرات ارتفاعی می تواند دید را به یک کابوس تبدیل کند. به طور خلاصه ، این مکان عالی برای آزمایش کارآیی AI خودران مانند Waymo Driver است. در حال حاضر ، در یک پست وبلاگی که روز پنجشنبه منتشر گردید ، ما به آنچه که Waymo Driver هنگام حرکت در شهر می بیند می پردازیم.

این دیدگاه که Waymo's Driver AI می بیند حتی برای چشم انسان نیز منطقی است.


وایمو

یک دلیل بزرگ که Waymo در برنامه های آزمایشی خود تا این حد موفق بوده است ، مقدار زیادی مایل است که طی کرده است (۲۰ میلیون در جاده های واقعی!) ، هم در دنیای واقعی و هم در شبیه سازی. این امر منجر به یک هوش مصنوعی واقعاً آموزش دیده با موقعیت های عمیق گردیده است که می تواند تصمیمات چند ثانیه ای را در مکانی مانند سان فرانسیسکو بدون اتکا به دخالت انسان اتخاذ کند.

هوش مصنوعی Waymo Driver به وضوح در SF بوده است. برای مدتی اگر در حال سفر به ماموریت برای بوریتو است.


Waymo

نکته واقعاً مرتب این است که نمای خودرو تفاوت چندانی با نمای دوربین ندارد. این داده ها را از دوربین ها ، لیدار و رادار گرفته و آنها را به چیزی تبدیل می کند که به ما اجازه می دهد وسایل نقلیه و عابران پیاده را تشخیص دهیم. این بسیار متفاوت از ابرهای نقطه ای مبهم است که در گذشته دیده بودیم.

هنوز به احتمال زیاد ما فاصله زیادی با خودمختاری سطح ۴ یا ۵ تجاری داریم. با این حال ، پیشرفتی که Waymo در سال های اخیر انجام داده است تا بتواند با اطمینان خودروهای آزمایشی خود را در سانفرانسیسکو بفرستد ، بسیار سرسام آور است. ما بی صبرانه منتظریم تا ببینیم در آینده چه چیزی از شرکت خودروسازی خودکار آلفابت می آید.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش: [۱۹۶۵۹۰۱۵] این را تماشا کنید:

سوار گردیدن در خیابان های عمومی در Waymo One۶:۰۸

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت