نزدیک به ۱۰۰ گروه سیاست گذاری و حقوق اپل را وادار می کند تا از برنامه های اسکن آیفون برای کودک آزاری دست بکشد

2021-08-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 break-iphone-cracked-7679.jpg

تعدادی از گروه های بین المللی سیاست می گویند فشار اپل اشتباه است.


CNET

ائتلافی متشکل از بیش از ۹۰ سازمان آمریکایی و بین المللی روز پنجشنبه نامه ای سرگشاده به مدیرعامل اپل تیم کوک ارسال کردند و از وی خواستند برنامه های شرکت برای ایجاد ویژگی های جدید ایمنی کودکان در iPhone ، iPad و Mac خود را متوقف کند. این گروه هگردیدار داد که قابلیت های جدید ، که اپل قصد دارد به عنوان بخشی از به روز رسانی نرم افزار رایگان در ماه های آینده منتشر کند ، می تواند به ابزارهای نظارتی تبدیل شود.

“اگرچه این قابلیت ها برای محافظت از کودکان و کاهش شیوع مواد مورد سوء استفاده جنسی از کودکان (CSAM) ، ما نگران هستیم که از آنها برای سانسور گفتار محافظت گردیده ، تهدید حریم خصوصی و امنیت افراد در سراسر جهان استفاده شود و پیامدهای فاجعه باری برای بسیاری از کودکان به همراه داشته باگردید. ” شامل مرکز دموکراسی و فناوری ، اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ، بنیاد مرزهای الکترونیکی و حریم خصوصی بین المللی است. تحویل در روزهای هفته.

اپل از پاسخ مستقیم به نامه خودداری کرد. از زمان اعلام برنامه های خود در اوایل ماه جاری ، این شرکت مقالات تحقیقی و تجزیه های فنی فناوری خود را در تلاش برای رفع نگرانی هایی که بسیاری از حامیان حریم خصوصی و امنیت مطرح کرده اند ، منتشر کرده است.

بیشتر بخوانید: چگونه تصمیم اپل برای افشای بیشتر کریگ فدریقی ، سرپرست مهندسی نرم افزار اپل ، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال گفت: “بدیهی است که بسیاری از پیامها از نظر نحوه درک چیزها بسیار بد آمیخته گردیده اند.” جمعه گذشته منتشر گردید. “ما آرزو می کنیم که این امر برای همه کمی واضح تر نشان داده شود زیرا ما نسبت به کاری که انجام می دهیم بسیار مثبت و قوی هستیم.” در سیستم عامل iOS ، iPad OS ، WatchOS و Mac آینده خود ساخته می شود. اپل گفت که این فناوری را با در نظر گرفتن حریم خصوصی توسعه داده است. یکی از ویژگی های جدید آن اسکن تصاویر و فیلم هایی است که توسط حساب های کودکان ارسال گردیده یا دریافت می شوند و از طریق برنامه پیام رسان آن تنظیم گردیده است. اپل قصد دارد پیام را مبهم کند و هگردیدار دهد که ممکن است صریح باگردید. اگر کاربر کودک هنوز پیام دریافت گردیده را ارسال می کند یا تصمیم می گیرد پیام دریافت گردیده را مشاهده کند ، می توان به والدین هگردیدار داد-هرچند خود اپل اینطور نیست. مدافعان حریم خصوصی می گویند نگران هستند که سیستم اپل اطلاعات بهداشتی یا منابع آموزشی را به اشتباه پرچم گذاری کند. استثمار کودکان در عوض ، اپل گفت که می خواهد قسمتی از آنچه در دستگاه های ما است را اسکن کند و به شیوه ای برای حفظ حریم خصوصی .

بیشتر بخوانید: برنامه اپل برای اسکن گوشی ها برای کودک آزاری نگران مدافعان حریم خصوصی است [۱۹۶۵۹۰۱۱] هر چند بسیاری از کارشناسان حریم خصوصی و امنیت نیز با این طرح ها مخالفت کرده اند. آنها می گویند گرچه نیت اپل ممکن است خوب باگردید ، اما فناوری آن می تواند به ابزارهای نظارت دولتهای تمامیت خواه تبدیل شود. شارون برادفورد فرانکلین ، مدیر پروژه CDT Security & Surveillance ، در بیانیه ای گفت: “ما می توانیم انتظار داشته باشیم که دولت ها از قابلیت نظارتی که اپل در iPhone ، iPad و رایانه ایجاد می کند ، استفاده کنند.” “آنها از اپل درخواست خواهند کرد که تصاویر نقض حقوق بشر ، اعتراضات سیاسی و سایر محتواهایی را که باید به عنوان بیان آزاد محافظت شود ، اسکن و مسدود کند.”

اپل قول داده است از هرگونه درخواست برای گسترش سیستم تشخیص خود فراتر از تصاویر شناخته گردیده از استثمار کودکان خودداری کند ، اگرچه در گذشته نیز گفته می گردید که قوانین محلی در کشورهایی را که در آن فعالیت می کند دنبال می کند. اپل گفته است که سیستم آن به گونه ای طراحی گردیده است که فقط سازمان های حمایت از کودکان مشخص گردیده می توانند آنچه را که در پایگاه داده اسکن آن وجود دارد تغییر دهند. این شرکت همچنین قول داده است که کد شناسایی هر بروزرسانی را در پایگاه داده خود به صورت عمومی به اشتراک بگذارد تا از دستکاری دستگاه های مردم اطمینان حاصل کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت