فیس بوک و آمازون توسط لینا خان ، صندلی جدید FTC ، تکان می خورند

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 لینا خان هنگام سخنرانی قبل از میکروفون کوچک در جلسه تأیید مجلس سنا حرکت می کند.

تعهد لینا خان به جنبش اصلاحات ضد تراست شرکت های فناوری مدعی است که او عادل نخواهد بود.


Getty Images

کریستوفر لزلی قانون ضد تراست را می شناسد. او استاد دانشکده حقوق دانشگاه ایروین است ، او سه کتاب درسی در این زمینه نوشته یا نویسندگی کرده است. بنابراین او از ملاقات با یک دانشجوی دانشکده حقوق ییل که تخصص خود را از درون می دانست مات و مبهوت گردید. لسلی درباره برخورد ۲۰۱۶ گفت: “این برای یک دانش آموز بی سابقه است.” “معلوم گردید که آن دانش آموز لینا خان است.”

خان اکنون بستر بزرگی دارد که می تواند علاقه خود را به قوانین ضد تراست اعمال کند. در ماه ژوئن ، این ۳۲ ساله به عنوان رئیس کمیسیون تجارت فدرال ، یکی از بزرگترین پلیس های انحصاری آمریکا سوگند یاد کرد. این انتصاب به سرعت نگرانی را در میان شرکت های Big Tech برانگیخت ، یکی از اهداف اصلی او به دلیل قدرت متمرکز صنعت بود. فیس بوک و آمازون قبلاً علیه خان مخالفت کرده اند. آنها احتمالاً شرکت خواهند داشت

در ماه ژوئیه ، فیس بوک به FTC درخواست داد که از خان بخواهد خود را از پرونده های مربوط به غول رسانه های اجتماعی معاف کند. در یک سند ۲۶ صفحه ای ، شرکت استدلال کرد که نظرات و نوشته های عمومی خان نشان می دهد که او قبلاً به این نتیجه رسیده است که شرکت قوانین ضد تراست را نقض کرده است و بنابراین نمی تواند به آن دادرسی عادلانه بدهد. در ماه ژوئن ، آمازون درخواست استرداد را با استدلال مشابه ارائه کرد.

FTC خان را برای مصاحبه در دسترس قرار نداد یا بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ داد.

نگرانی های فیس بوک و آمازون بر اساس انتقادات صریح خان از هر دو شرکت شکل گرفته است. او استدلال کرد که این بی انصافی است که فیس بوک می تواند حریم خصوصی را زیر پا بگذارد ، زیرا کاربران آن هیچ شبکه اجتماعی قابل مقایسه ای برای مراجعه ندارند. او می گوید ، آمازون می تواند در رقابت با خرده فروشان که از بازار آن استفاده می کنند ، مزیت ناعادلانه ای کسب کند ، زیرا این شرکت غول پیکر به داده های فروش و محصولات آنها دسترسی دارد. تحقیقات FTC از هر دو شرکت قبل از ورود خان به آژانس آغاز گردید. با این حال ، روز پنجشنبه ، تحت رهبری خان ، آژانس شکایتی را علیه فیس بوک ثبت کرد تا تلاش کند تا استدلال خود را مبنی بر اینکه شرکت با انحصار غیرقانونی در شبکه های اجتماعی شخصی با شواهد بیشتر ایجاد کرده است ، تقویت کند.

این مسئله منافع مالی منافع نیست ، مانند این که خان صاحب سهام رقبای آمازون بود. خان در فرم افشای مالی خود در کمیته بازرگانی سنا ، تنها برنامه های بازنشستگی و مزایای چندی را که می تواند هنگام مرخصی از کار در دانشگاه کلمبیا واجد شرایط باگردید ، ذکر کرده است. در عوض ، شرکت ها س questionال می کنند که آیا خان به دفاع حقوقی خود ضربه قابل توجهی می زند یا نه. به نتایج جستجوی خود از طریق پیوندهای رقبا و سازندگان دستگاه هایی که از سیستم عامل Android استفاده می کنند مجبور شود برنامه های Google را با محصولات خود وارد کند. اپل همچنین به دلیل کنترلی که بر رقبای خود در فروشگاه App خود دارد تحت نظارت است.

اپل و گوگل از اظهار نظر خودداری کردند. آمازون به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. در بیانیه ای ، فیس بوک گفت: “صندلی خان به طور مداوم اظهارات مستندی در مورد فیس بوک و موضوعات ضد تراست ارائه می دهد که هر ناظری منطقی را به این نتیجه می رساند که او در مورد پرونده ضد تراست فیس بوک که توسط FTC مطرح گردیده است پیش داوری کرده است.”

شرکت ها به احتمال زیاد اقدامات آنها قوانین ضد تراست را نقض نمی کند ، که از دریچه قیمت مصرف کننده از دهه ۱۹۷۰ تفسیر گردیده است. نظریه نشان می دهد که اگر یک شرکت بازار را کنترل کند ، می تواند قیمت ها را افزایش دهد. به این فکر کنید که اگر یک بازیکن مالک Park Place و Broadway بود ، چه مبلغی می پرداختید. (دلیلی وجود دارد که بازی انحصار نامیده می شود.)

شرکت های فناوری این تفسیر از قانون را آزمایش کردند. اکثر خدمات آنها برای مصرف کنندگان رایگان است. این تبلیغ کنندگان و دیگر مشتریان تجاری هستند که هزینه می پردازند. در مورد آمازون ، این شرکت قیمت های خود را پایین نگه می دارد و در تجارت خرده فروشی خود حاشیه کمی دارد ، چیزی که معمولاً خرده فروشان ندارند.

خان معتقد است که تفسیر قدیمی تهدیدها را از دست می دهد. تسلط Big Tech می تواند رقبا را از بازار بیرون کند ، بنابراین ما چند گزینه دیگر برای خرید ، معاشرت آنلاین و جستجوی وب نداریم. او در مقاله ای که در مجله حقوق ییل منتشر گردید ، نوشت: “این قدرت اقتصادی و سیاسی را در دست گروه کوچکی از مشاغل و رهبران آنها متمرکز می کند و” منافع چند نفر را برای هدایت نتایج جمعی تقویت می کند “. این شرکت ها به طور استثنایی موقعیت مناسبی برای درگیر گردیدن در تاکتیک های سوء استفاده از خود دارند ، زیرا اینترنت به آنها این امکان را داده است تا قدرت خود را با سرگیجه سرسام آور افزایش داده و چندین بخش را به طور همزمان کنترل کنند. در نتیجه ، خان باید در معرض بازرسی قرار گیرد که این قدرت را مورد بررسی قرار می دهد.

“خان در مقاله ای که او را به عنوان ستاره راک منجمد می کند ، بسیار مهم است.” وضعیت در جهان بسته گردیده قوانین ضد انحصار.

خان در نمای سیلیکون ولی

نمایندگی خان کار نکرده است ، به عنوان یک اصلاح کننده پیشرونده ضدانحصار در تضاد با کاهش تنظیم کننده های فدرال سنتی ، که معمولاً در محافل دنج و تداخل دار گردش می کنند. لابی های دولتی و تجاری همانطور که Big Tech بزرگتر گردید ، جریان مردم از دولت به دره سیلیکون افزایش یافته است و زنگ خطر را در بین طرفداران تغییر ایجاد کرده است.

هال سینگر ، اقتصاددان ضد انحصار و مدیر شرکت مشاوره دعاوی Econ One ، داده های LinkedIn را در سال ۲۰۲۰ تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که آمازون ، گوگل و فیس بوک به ترتیب ۱۹ ، ۲۷ و ۳۰ نفر که قبلاً در ضدتراست کار کرده بودند ، استخدام می کردند. گروه FTC ، بخش ضد انحصار وزارت دادگستری ، کمیته قضایی سنا یا کمیته قضایی مجلس نمایندگان. سینگر استدلال می کند که جریان تخصص بین دولت و بخش خصوصی به نفع شرکت ها است ، به آنها ارتباطات شخصی در آژانس ها و قانون گذاران ناظر آنها می دهد.

خان یک راه کاملا متفاوت را در پیش گرفته است و به جای آن بورسیه و نقش دولتی را انتخاب کرده است. از کارهای بخش خصوصی پس از فارغ التحصیلی از کالج ویلیامز در سال ۲۰۱۰ ، او به بنیاد آمریکای جدید پیوست ، جایی که تحقیقات ضد انحصار را انجام داد. پس از تحصیل در دانشکده حقوق ، او یک سال به عنوان مدیر حقوقی موسسه تازه تاسیس بازارهای باز ، یک موسسه غیر انتفاعی که بر خطرات سوء استفاده از انحصار تمرکز دارد ، قبل از پیوستن به کارکنان کمیته فرعی کمیته قضایی مجلس در امور ضد تراست ، تجارت و اداری کار کرد.

او در گزارش ۴۴۹ صفحه ای خود به کمیته فرعی توصیه کرد که شرکت های بزرگ فناوری را به “سوء استفاده از قدرت انحصاری” متهم می کند. از آن زمان به بعد ، این کمیته پنج لایحه ضد انحصاری ارائه کرده است که می تواند تأثیر قابل توجهی بر بخش فناوری داشته باگردید. در اکتبر ۲۰۲۰ ، خان به عنوان دانشیار به دانشکده حقوق کلمبیا پیوست ، شغلی که او در حال حاضر در FTC از آن مرخص گردیده است.

تحسین کنندگان می گویند این ترکیبی قوی از تجربه است.

“شما این پوپولیست را دریافت کرده اید. او می گوید که سیستم خراب است. او گزارش را در مورد سیستم عامل های اصلی که قانون بر اساس آن است می نویسد. و سپس به عنوان تنظیم کننده وارد عمل می شود تا واقعاً این اتفاق رخ دهد. ” علاقه. “هیچ چیز شنیده نگردیده است.”

Big Tech تحت بررسی است

بسیاری از کارهای خان بر توانایی آمازون در رقابت با خرده فروشان در وب سایت خود متمرکز گردیده است. این شرکت همچنین سایر خدمات آمازون ، مانند ذخیره سازی ابری ، تبلیغات ، ذخیره سازی و تحویل را به این خرده فروشان می فروگردید. قانون آنلاین انتخاب و نوآوری آمریکایی این رفتار را هدف قرار می دهد و مالکان بازارها مانند آمازون را از ترجیح محصولات خود و یا خرده فروشان شخص ثالث برای خرید سایر محصولات خود منع می کند ، چیزی که این شرکت متهم است اما آن را رد می کند.

 درب به FTC ، که دارای یک دروازه فلزی با تصاویر مجسمه گردیده از کشتی ها و یک اتاقک است.

FTC به احتمال زیاد در مرکز موارد بزرگ فناوری تحت لینا خان


گتی ایماژ

سایر شرکت های Big Tech نیز احتمالاً با خان نبرد خواهند کرد.

انتظار می رود که فیس بوک ، که قبلاً با شکایت FTC روبرو گردیده است ، اولین آزمایش او باگردید. در ماه ژوئن ، یک قاضی فدرال شکایت FTC را رد کرد که غول رسانه های اجتماعی را متهم به انجام اقدامات غیرقابل رقابت غیرقانونی می کرد. قاضی گفت FTC شواهد کافی مبنی بر انحصار فیس بوک در شبکه های اجتماعی ارائه نمی دهد ، اما به آژانس اجازه داد تا شکایتی اصلاح گردیده ارائه دهد ، که در ۱۹ اوت انجام گردید.

گوگل سال ها با FTC درگیر گردیده است. در سال ۲۰۱۹ ، پس از آنکه مشخص گردید سایت اشتراک گذاری ویدئوی YouTube خود قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان را نقض کرده است ، این غول جستجو با ۱۷۰ میلیون دلار جریمه و همچنین الزامات جدید جریمه گردید. اخیراً ، این شرکت در چندین دعوی عمده ضد انحصار مورد هدف قرار گرفته است ، از جمله یک پرونده مهم از سوی وزارت دادگستری و دو شکایت از طرف ائتلاف ایالتی. نهادهای نظارتی و دادستان در حال تحقیق درباره کسب و کارهای تبلیغاتی و تبلیغاتی گوگل ، و همچنین سیستم عامل اندروید ، غالب ترین نرم افزار موبایل در جهان هستند. به نفع برنامه های خود App Store همچنین به دلیل قدرت بیش از حد این شرکت بر توسعه دهندگان برنامه ، که فقط می توانند محصولات iPhone و iPad خود را از طریق بازار شرکت بفروشند ، انتقاد می کند. کمیسیون این شرکت که می تواند تا ۳۰ درصد نیز باگردید ، شکایاتی را در پی داشته است.

مکان مناسب ، زمان مناسب

خان در لندن از پدر و مادر پاکستانی در سال ۱۹۸۹ متولد گردید و در ۱۱ سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد. در دوران دانش آموزی در مامارونک ، نیویورک ، او برای روزنامه دبیرستان نوشت ، استارباکس محلی که از نشستن دانش آموزان در فروشگاه جلوگیری می کرد. خان با داشتن تحصیلات عالی و مشارکت در صحبت کردن تحت پوشش خود ، خود را با اقتدار نشان می دهد. در جلسه نامزدی خود ، او به راحتی وارد دنیای فنی قوانین ضدتراست گردید و گهگاه برای نشان دادن نقطه نظراتش اشاره کرد. او همچنین از موقعیت خود به عنوان یک متخصص در زمینه خود همانطور که بادهای سیاسی تغییر کرده است ، سود برده است.

در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما ، Big Tech محبوب دی سی بود. جای تعجب نیست که شرکتها از آن دوره برای تثبیت قدرت خود استفاده کردند ، هم خود را در بازارهای خود جا دادند و هم به دیگران گسترش دادند.

خان این قدرت رو به رگردید را در طول راه مستند کرد و در استفاده از رسانه ها برای یافتن مخاطبان مهم و تأثیرگذار ماهر بود. نظرات وی در The American Prospect ، CNN ، Foreign Policy ، The New Republic ، Quartz ، Salon ، Washington Monthly و The Washington Post منتشر گردیده است.

او به سرعت به یک شخصیت برجسته در جنبش New Brandeis تبدیل گردید ، که اساساً رویکرد ایالات متحده در اجرای ضمانت اجرایی را مورد تجدید نظر قرار داد ، به ویژه هنگامی که صحبت از Big Tech می شود. طرفداران از نسخه قرن بیست و یکم سیاست های رقابت پوپولیستی که زمانی توسط لوئیس براندیس ، قاضی دیوان عالی حمایت می گردید ، حمایت می کنند و معتقدند که آسیب های کوتاه مدت به مصرف کنندگان مانند قیمت های بالاتر تنها مشکلاتی نیست که قانون ضد تراست باید هدف آنها قرار دهد. برای مثال ، تمرکز قدرت بازار ، رقابت برای مشاغل جدید را در یک صنعت غیرممکن می سازد.

تمرکز ثروت همچنین ایجاد الیگارشی های تجاری را تحت تأثیر قرار می دهد که بر زندگی روزمره تأثیر می گذارد. او در مقاله خود در مورد بررسی قانون ییل در آمازون ، از سناتور جان شرمن ، نویسنده قانون بنیادی ضد انحصار آمریکا در سال ۱۸۹۰ ، نقل کرد که می گوید: “اگر ما یک پادشاه را به عنوان یک قدرت سیاسی تحمل نکنیم ، نباید یک پادشاه را بر تولید تحمل کنیم. حمل و نقل و فروش هر یک از ملزومات زندگی. ” الیزابت وارن ، سناتور مترقی از ماساچوست ، در جریان یک رقابت قدرتمند برای ریاست جمهوری پیام خان را پذیرفت. رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و وفادارانش همچنین فیس بوک ، توییتر و یوتیوب گوگل را مورد انتقاد قرار دادند و استدلال کردند که این سیستم عاملها صدای آنها را به صورت آنلاین خاموش کرده است. قانونگذاران هر دو طرف راهپیمایی های سیاسی در جلسات سهمگین کنگره به مدیران فناوری انتقاد کردند.

هنگامی که جو بایدن جایگزین ترامپ به عنوان رئیس جمهور گردید ، خان در موقعیت مناسبی قرار گرفت تا به FTC دعوت شود.

چقدر م effectiveثر خواهد بود؟

دیدگاه های خان در مورد اجرای قانون ضدتراست از تصمیمات اخیر دادگاه و نظرات اقتصاددانان خارج می شود از دهه ۱۹۷۰ رویکرد عجیب و غریب ، همراه با عدم تجربه نسبی وی ، س questionsالاتی را در روند نامزدی سنا ایجاد کرد.

“بدون تردید خان حرفه ای امیدوارکننده در پیش دارد ، اما با کمتر از ۴ سال تحصیل در دانشکده حقوق ، فاقد تجربه است. سناتور یوتا ، مایک لی ، جمهوری خواه ، در بیانیه ای در ماه مارس گفت که برای چنین نقش مهمی مانند کمیسر FTC ضروری است. “دیدگاه های وی در مورد اجرای قانون ضد انحصاری نیز با رویکرد محتاطانه ای در قانون بسیار دور از انتظار است.” نقش در FTC این کمیسیون در حال حاضر دارای اکثریت ۳-۲ دموکرات است ، اما انتظار می رود روهیت چوپرا دموکرات به زودی این کمیسیون را ترک کند تا دفتر حفاظت مالی مصرف کنندگان را رهبری کند.

تا زمانی که بایدن جانشین چوپرا را معرفی نکند ، احتمالاً کمیسیون در یک رأی تقسیم ۲-۲ به بن بست می رسد. علاوه بر این ، بایدن این فرصت را دارد که با جایگزینی چوپرا با یک دموکرات معتدل ، انتخاب خان خود برای رهبری FTC را تعدیل کند ، که می تواند نفوذ خان را به تغییرات بیشتر محدود کند.

اگر او برای نقش های باز مترقی انتخاب کند ، ایالات متحده می تواند تغییراتی در قانون ضد انحصار تجربه کند.

“اگر این تسخیر اوباما سازگار با پلت فرم باگردید ، واقعاً می تواند کل برنامه خان را خنثی کند.” آزادی FTC برای پیگیری ضد تراست. “ابتدا باید ببینیم چه کسی این مشاغل دیگر را تکمیل می کند.”

Rich Nieva ، Ian Sherr و Queenie Wong از CNET به این داستان کمک کردند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت