Moderna آزمایش واکسن های جدید HIV را آغاز می کند

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1289968932

آنا افسووا/گتی ایماژ

Moderna با استفاده از همان فناوری mRNA که قالب را با واکسن های موثر COVID-19 شکست ، دو واکسن برای HIV ایجاد کرده است. بر اساس یک پست در وب سایت موسسه ملی بهداشت برای آزمایشات بالینی ، اولین مرحله آزمایش برای هر دو می تواند از پنجشنبه آغاز شود.

مرحله ۱ آزمایش واکسن ، ایمنی واکسن ها را آزمایش می کند و همچنین ایمنی و پاسخ آنتی بادی را اندازه گیری می کند. اگر واکسن ها بی خطر باشند ، باید آزمایش های بیشتری را برای محققان انجام دهند تا تعیین کنند که چقدر م effectiveثر هستند. شرکت کنندگان بزرگسالان ۱۸ تا ۵۰ ساله هستند که مبتلا به HIV نیستند. چندین دانشگاه و مutesسسه علاوه بر دارو ساز در این مطالعه همکاری می کنند ، از جمله دانشگاه تگزاس در سان آنتونیو ، دانشگاه جورج واشنگتن ، مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون و دانشگاه اموری. این توسط طرح بین المللی واکسن ایدز حمایت می شود.

ایجاد یک واکسن م forثر برای HIV یا ویروس نقص ایمنی انسانی ، تا حدودی به دلیل نحوه واکنش سیستم ایمنی بدن ما به HIV در مقایسه با سایر ویروس ها ، دشوار است. و هاروارد واکسن ها مانند عفونت های طبیعی عمل می کنند زیرا سیستم ایمنی بدن ما را برای ساخت آنتی بادی و حمله به ویروس تحریک می کند. اما این موسسه بر خلاف زمانی که به ویروسی مانند آبله یا فلج اطفال پاسخ می دهد ، بدن ما در برابر HIV “کور” است. نسبت به سایر واکسن ها محققان امیدوارند موفقیت واکسن های mRNA COVID-19 شامل واکسن HIV شود.

یکی از اجزای واکسن های HIV که در حال آزمایش بودند ، در مطالعه قبلی امیدوار کننده بود. واکسن را با فناوری mRNA پیش ببرید. یکی دیگر از تولیدکنندگان واکسن COVID-19 ، Johnson & Johnson ، در حال آزمایش واکسن HIV است.

بر اساس داده های سازمان ملل متحد ، در سال ۲۰۲۰ ۳۷٫۷ میلیون نفر در سراسر جهان با HIV زندگی می کردند. طبق گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، حدود ۱٫۳ میلیون نفر در ایالات متحده با HIV زندگی می کنند.

Moderna فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

اطلاعات مندرج در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاع رسانی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. همیشه در مورد هرگونه س questionsالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید ، با پزشک یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت