دانش آموزان راهنمایی از لایحه ای برای عدالت برای “جادوگری” که در سال ۱۶۹۳ محکوم شد الهام می گیرند

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 salemtrials

صحنه ای از نمایش آرتور میلر The Crucible درباره محاکمات جادوگران سالم.


مجموعه Hulton-Deutsch/Corbis از طریق گتی ایماژ

در سال ۱۶۹۳ ، دادگاه حکم اعدام الیزابت جانسون جوان ۲۲ ساله را صادر کرد. جنایت او؟ جادوگر بودن.

جانسون در بین ۲۰۰ نفر از افرادی بود که در جلسات بدنام ساحر سالم به جادوگری متهم گردیدند ، مجموعه ای از جلسات دادرسی و تعقیب قضایی در ماساچوست مستعمره که در بهار ۱۶۹۲ آغاز گردید و کمی بیش از یک سال به طول انجامید. اولین فردی که محکوم گردید ، بریجت بیشاپ ، در ژوئن همان سال به دار آویخته گردید و دست کم ۱۸ نفر دیگر در شیب بی حاصل در نزدیکی روستای سالم به سرنوشت مشابهی دچار گردیدند. این محاکمات که بیشتر زنان را مورد هدف قرار می داد ، مدت ها به عنوان یک قسمت تاریک و غم انگیز در تاریخ آمریکا مطرح بود.

در قرن ۱۷ در نیوانگلند ، جادوگری تصور می گردید که کسی است که روح خود را به شیطان فروخت. جانسون به دلیل عفو فرمانداری در سال ۱۷۱۱ از چوبه دار فرار کرد ، اما ایالت او را به لیست کسانی که بعداً به طور رسمی مورد عفو قرار گرفتند ، اضافه نکرد.

لایحه ای در مجلس سنای ماساچوست ارائه گردید که به دنبال تصحیح آن بود که قرن ها بعد او را تبرئه می کرد. امرسون بیکر ، استاد تاریخ در دانشگاه ایالتی سالم ، گفت: “ما نمی دانیم چرا ، اما در تمام این تلاش ها برای عفو زنان محکوم به جادوگری اما در واقع هرگز اعدام نگردیدند ، هیچکس در آن شرکت نکرد.” بوستون گلوب برای مقاله ای در مورد جانسون و تلاش برای جستجوی عدالت پس از مرگ برای او و خانواده اش. “از نظر قانون ، محکومیت وی هنوز از نظر فنی ثابت است.”

در موزه جادوگران سالم ، یادبود بریجت اسقف ، اولین فردی که در محاکمات جادوگران سالم محکوم گردید. اسقف در ژوئن ۱۶۹۲ به دار آویخته گردید.


Rachel Christ/Salem Witch Museum

این لایحه ، S1016 ، توسط دیانا دی زوگلیو ، سناتور ایالت دموکرات که نماینده شمال آندوور است ، حمایت می شود. گروهی از دانش آموزان مدرسه راهنمایی North Andover این لایحه را پس از گذراندن بخش بیشتری از سال در مورد وضعیت جانسون برای پروژه مدنی به DiZoglio ارسال کردند و دیزوگلیو این لایحه را در ماه فوریه به مجلس تقدیم کرد.

S1016 اولین تلاش قانونگذاران برای پاک کردن نام متهمان به جادوگری در ماساچوست مستعمره نیست. قطعنامه مصوب ۱۹۵۷ با نام آن پودیتور و “برخی افراد دیگر” به طور رسمی وقایع آن زمان را “تکان دهنده و نتیجه موجی از ترس هیستریک عمومی از شیطان در جامعه” نامید.

اطلاعات کمی در مورد جانسون وجود دارد ، و اینکه چرا او هنوز لیست افرادی که مورد عفو قرار گرفته اند را ارائه نکرده است.

دی زوگلیو فکر می کند این می تواند به این دلیل باگردید که جانسون “نه همسر بود و نه مادر ، او شایسته تصدیق نامش نبود.” از آنجا که او هرگز فرزندی نداشته است ، هیچ گروهی از فرزندان به نمایندگی از او وجود ندارد. ” دفتر دیزوگلیو فوراً به درخواست اظهار نظر بیشتر پاسخ نداد.

به طور شگفت انگیزی ، گروهی از دانش آموزان کلاس هشتم برای جانسون قضاوت می کنند. تاریخ را نمی توان معکوس کرد ، اما گاهی اوقات می توان آن را به روشهای کوچک تصحیح کرد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت