گوگل بیش از ۲۰ هزار حکم جغرافیایی بین سال های ۲۰-۲۰۱۸ دریافت کرده است

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 google-hq-sede-mountain-view.jpg

Google اطلاعات مربوط به ضمانت نامه های جغرافیایی را افشا کرد.


آنجلا لانگ/CNET

گوگل روز پنجشنبه گفت که در سه سال تقویمی گذشته بیش از ۲۰۰۰۰ حکم جغرافیایی در ایالات متحده دریافت کرده است ، که بیش از یک چهارم تمام حکم هایی است که غول فناوری در آن زمان دریافت کرده است.

با حکم جغرافیایی ، یک ابزار بحث برانگیز اجرای قانون ، پلیس می تواند منطقه و بازه زمانی مشخصی را تعیین کند و Google می تواند اطلاعاتی را در مورد دستگاه هایی که در آن پنجره وجود داشت جمع آوری کند. این اطلاعات ناشناس است ، اما پلیس می تواند آن را تجزیه و تحلیل کرده و آن را در چند دستگاه محدود کند که فکر می کند ممکن است مربوط به تحقیقات باگردید. سپس گوگل نام و اطلاعات دیگر آن کاربران را فاش می کند.

گوگل گفت که تعداد “حکم” افزایش یافته است که از گوگل می خواهند تا کاربران را بر اساس سابقه موقعیت مکانی آنها شناسایی کند – داده هایی که این شرکت از افرادی که از خدمات تلفن همراه خود استفاده می کنند جمع آوری می کند و آنها را تقویت می کند کسب و کار تبلیغاتی گوگل

در سال ۲۰۱۸ ، گوگل ۹۸۲ حکم جغرافیایی را دریافت کرد. در سال ۲۰۱۹ ، به ۸،۳۹۶ افزایش یافت. سال گذشته ، این رقم به ۱۱،۵۵۴ رسید. در کل ، گوگل ۲۰،۹۳۲ حکم جغرافیایی در آن پنجره دریافت کرد. در حالی که گوگل فقط ارقام مربوط به آن سه سال را فاش کرد ، این شرکت گفت که از سال ۲۰۱۶ درخواست هایی دریافت کرده است. سازمانهای دیگر TechCrunch قبلاً در مورد ارقام جغرافیایی گزارش کرده است.

Google به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

این ارقام در حالی ارائه می شود که گوگل و دیگر شرکت های دره سیلیکون به دلیل شیوه های حفظ حریم خصوصی خود و رسیدگی به اطلاعات شخصی افراد مورد بررسی قرار می گیرند. در سال ۲۰۱۹ ، گوگل پس از گزارش نیویورک تایمز در مورد Sensorvault ، پایگاه داده Google با پرونده های دقیق موقعیت از صدها میلیون تلفن در سراسر جهان ، به دلیل دست داشتن در حکم جغرافیایی بازخورد دریافت کرد. منظور از پایگاه داده جمع آوری اطلاعات در مورد کاربران محصولات Google است تا این شرکت بتواند آنها را بهتر با تبلیغات هدف قرار دهد و ببیند که این تبلیغات چقدر موثر هستند. اما نیروی انتظامی از داده ها برای کمک به حل پرونده ها استفاده کرده است.

در گزارش روز پنجشنبه ، گوگل گفت که بیشترین درخواست ها را در سال ۲۰۲۰ از نیروی انتظامی در کالیفرنیا دریافت کرده است. حوزه های قضایی با کمترین حکم ، هاوایی و مین بودند که هر کدام یک درخواست داشتند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت