ایلان ماسک از تسلا بات ، یک ربات انسان نما که از وسیله نقلیه هوش مصنوعی تسلا استفاده می کند ، رونمایی کرد

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 teslarobot1.png

Tesla Bot ، یک روبات انسان نما که خودروساز عصر پنجشنبه از آن رونمایی کرد.


تسلا

ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا ، روز پنجشنبه از یک ربات انسان نما به نام Tesla Bot رونمایی کرد که با همان هوش مصنوعی مورد استفاده در وسایل نقلیه خودران تسلا کار می کند. یک نسخه کاربردی از این ربات در هنگام افشای ماسک ظاهر نگردید ، اگرچه یک رقص کمی عجیب توسط یک مجری که مانند یک تسلا بات بود.

افشای غیرمنتظره در پایان AI Day Tesla ارائه گردید ، در حالی که ماسک جزئیات کمی در مورد Tesla Bot شبیه اسلندرمن در خارج از چند اسلاید پاورپوینت ارائه کرد. او گفت که این ربات ۵ پا -۸ متری ۱۲۵ پوند وزن دارد و از “مواد سبک” ساخته گردیده است.

سر آن با دوربین های خلبان خودکار که توسط وسایل نقلیه تسلا برای درک محیط استفاده می شود مجهز گردیده و دارای صفحه ای برای نمایش اطلاعات است. در داخل ، از طریق رایانه خودران (FSD) تسلا کار می کند.

“ماسک به شوخی گفت” “این دوستانه است و در دنیایی که برای انسان ساخته گردیده است حرکت می کند.”

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را ببینید:

ایلان ماسک از تسلا بات رونمایی می کند۶:۳۵

افشای این ربات پس از ارائه ۹۰ دقیقه ای با جزئیات برخی از ارتقاء هوش مصنوعی در رانندگی وسایل نقلیه برقی تسلا ، از جمله ابر رایانه Dojo ، انجام گردید که به خودروها کمک می کند تا بدون کمک انسان در خیابان های شهر حرکت کنند. ماسک گفت: “منطقی است که آن را روی شکل انسان نما قرار دهیم.”

سه اسلاید مشخصات پیشنهادی این روبات را به تفصیل توضیح داد و ماسک مطمئن گردید که وی اشاره کرد که شما می توانید از تسلا ربات پیشی گرفته و بر آن “غلبه کنید”. او در گذشته علیه استفاده از روبات ها به عنوان سلاح تجمع کرده بود و درباره خطرات احتمالی هوش مصنوعی هگردیدار داده بود – یک بار آن را “بزرگترین خطری که ما به عنوان یک تمدن با آن روبرو هستیم” نامید. من حدس می زنم اگر آنها روبات های شما فوق العاده آهسته و قدرتمند هستند ، خطرات کاهش می یابد.

“ما باید نگران هوش مصنوعی باشیم” ، ماسک در جلسه پرسش و پاسخ پس از ارائه “آنچه ما در اینجا در تسلا انجام می دهیم این است که از هوش مصنوعی مفیدی استفاده کنیم که مردم دوست دارند و … بی چون و چرا خوب است.”

 techdetails.png

تسلا

در یک اسلاید خاص آمده بود که تسلا ربات “کارهای خطرناک ، تکراری و خسته کننده” را حذف می کند ، و ماسک با ارائه مثال ، پیشنهاد می کند که به ربات گفته شود “به فروشگاه بروید و … مواد غذایی زیر را تهیه کنید.” نه اینکه چنین وظیفه ای به ویژه خطرناک باگردید ، اما ممکن است شما آن را تکراری و خسته کننده بدانید. وی گفت: “من فکر می کنم این بسیار عمیق خواهد بود.” “اساساً ، در آینده ، کار بدنی یک انتخاب خواهد بود. اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، می توانید ، اما نیازی به انجام آن ندارید.”

گفتن اینکه چنین آینده ای چقدر دور است دشوار است. ، اما بین نشان دادن چند اسلاید پاورپوینت و یک روبات انسان نما واقعی و واقعی فاصله زیادی وجود دارد. ماسک گفت: احتمالاً زمان زیادی طول می کگردید تا نان و شیر خود را از طریق تسلا بات تهیه کنید ، اما نمونه اولیه آن احتمالاً سال آینده آماده خواهد گردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت