مرجان ۴۰۰ ساله یکی از بزرگترین مرجانی است که تا کنون در دیواره بزرگ مرجانی کشف شده است

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

دانشمندان بر فراز مرجان Porites شنا می کنند.


Woody Spark

شما در مورد گربه های نازک شنیده اید ، اما مرجان نازک چطور؟ محققان “مرغوب ترین” مرجانی را که تاکنون در دیواره بزرگ مرجانی استرالیا کشف گردیده است اندازه گیری کرده اند.

نمونه Porites (یک جنس مرجانی) در جزایر نخل در کوئینزلند استرالیا واقع گردیده است. مردم بومی منبارا ، نگهبانان سنتی منطقه ، آن را موگا دامبی (مرجان بزرگ) نامیدند. بر اساس بیانیه روز پنجشنبه Springer Nature ، ناشر مطالعه مرجان در مجله Scientific Reports ، “این وسیع ترین و ششمین مرجانی است که در صخره بزرگ سدی اندازه گیری گردیده است.”

این مطالعه ، توسط دانشمند دریایی آدام اسمیت از دانشگاه جیمز کوک ، مرجان را “فوق العاده بزرگ” توصیف کرده و سن آن را ۴۲۱ تا ۴۳۸ سال تخمین زده است. طول مرجان ۱۷٫۴ فوت (۵٫۳ متر) و ۳۴ فوت (۱۰٫۴ متر) عرض است ، عریض ترین مرجانی که در صخره بزرگ سد اندازه گیری گردیده است ۷٫۹ فوت (۲٫۴ متر) را مسدود می کند.

مرجان می تواند کلان شهرهای زیر آب را ایجاد کند. سال گذشته ، دانشمندان با اشمیت اقیانوس کشف یک صخره مرجانی بلندتر از ساختمان امپایر استیت را اعلام کردند. دیواره بزرگ مرجانی یک سیستم عظیم از صخره های مرجانی است که مساحتی در حدود ۱۳۳،۰۰۰ مایل مربع (۳۴۴،۰۰۰ کیلومتر مربع) را پوشش می دهد.

صخره بزرگ مانعی در معرض تهدید افزایش دمای اقیانوس ها است که توسط بحران آب و هوایی ناشی از انسان ایجاد گردیده است. بخشهایی از صخره مرده است و محققان در حال کار بر روی راههایی برای نجات آن از نابودی و کمک به بهبود مرجان هستند. دانشمندان در حال مطالعه مرجان های مقاوم در برابر حرارت هستند و به دنبال راه هایی برای مهار انفجار ستاره دریایی شکارچی هستند. در این مطالعه آمده است: “مرجان بزرگ Porites در جزیره گولبودی (اورفئوس) به طور غیرمعمول کمیاب و مقاوم است.” “تقریباً ۵۰۰ سال است که از سفید گردیدن مرجان ، گونه های مهاجم ، طوفان ها ، جزر و مد گردیدید و فعالیت های انسانی جان سالم به در برده است.” و فرهنگ. “

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت