نحوه کار کارت های اعتباری – CNET

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1302535740

گتی

کارت های اعتباری جایگزین مناسبی برای پول نقد هستند و می توانند بخشی مفید از استراتژی مالی شما باشند – به شرطی که از آنها با مسئولیت پذیری استفاده کنید. به همین دلیل قبل از ثبت نام در کارت ، باید درک کاملی از نحوه عملکرد کارت های اعتباری داشته باشید.

استفاده از کارت با مسئولیت پذیری می تواند امتیاز اعتباری شما را بهبود بخگردید در صورتی که ثابت کنید وام دهندگان می توانند روی بازپرداخت بدهی خود به طور قابل اعتماد و طبق برنامه حساب کنند. اما جمع آوری اسکناس هایی که نمی توانید آنها را تحمل کنید ، به اعتبار شما آسیب می رساند ، وام را در طول راه گران می کند. انواع موجود و همه مزایا و خطرات.

کارت های اعتباری چیست و چگونه کار می کنند؟

یک کارت اعتباری به شما امکان دسترسی به خط اعتباری برای خرید ، پیش پرداخت نقدی را می دهد (نوعی وام کوتاه مدت) و گاهی اوقات ، نقل و انتقالات موجودی (انتقال موجودی کارت اعتباری به کارت دیگر). ارائه دهنده کارت اعتباری شما محدودیت اعتباری شما را تعیین می کند و شما می توانید تا این میزان وام بگیرید. موجودی شما بیش از حد حساب است – می توانید بارها و بارها با کارت وام بگیرید.

هر خریدی که انجام می دهید به موجودی حساب شما می افزاید. ماهانه یک بار ، صادرکننده کارت بیانیه ای را برای شما ارسال می کند که فعالیت حساب شما را برای آخرین چرخه صورتحساب خلاصه می کند و کل موجودی و حداقل مبلغ قابل پرداخت را ذکر می کند. بسیاری از صادرکنندگان کارت مهلت ارائه می دهند که در سررسید صورت حساب شما به پایان می رسد. اگر کل مبلغ بدهی خود را در این دوره مهلت پرداخت کنید ، بهره ای از شما دریافت نمی شود. اگر این کار را نکنید ، بخش پرداخت نگردیده شروع به جمع آوری سود می کند.

نحوه استفاده از کارت اعتباری شما بر روی گزارش اعتباری شما منعکس می شود. استفاده از اعتبار با مسئولیت پذیری و عدم مصرف بیش از حد و پرداخت کامل موجودی خود می تواند امتیاز اعتباری شما را افزایش دهد. مصرف بیش از حد ، استفاده از کل محدودیت اعتباری یا پرداختهای دیرهنگام می تواند به کاهش نمره اعتباری کمک کند. هرچه میزان APR شما بیشتر باگردید ، خطر پرداخت آن بیشتر است. APR شما نیز می تواند تغییر کند. به عنوان مثال ، اگر در پرداخت ها عقب افتاده باشید ، صادرکننده کارت ممکن است نرخ بالاتری از شما به عنوان “APR جریمه” دریافت کند. این مبلغ علاوه بر هزینه جریمه ای که ممکن است از شما گرفته شود ، مانند هزینه های دیرکرد.

کارت های اعتباری نیز دارای هزینه هستند. برخی از نمونه های رایج شامل هزینه های پیش پرداخت نقدی ، هزینه های انتقال موجودی (انتقال موجودی از یک کارت به کارت دیگر) یا هزینه معاملات خارجی (استفاده از کارت در یک کشور خارجی) است. برخی از کارت ها همچنین هزینه های سالانه دریافت می کنند.

انواع کارت های اعتباری

تعداد زیادی کارت اعتباری عمومی وجود دارد ، اما برخی از کارت ها دارای ویژگی های خاصی هستند یا برای مصارف خاص در نظر گرفته گردیده اند.

 • کارت های بازپرداخت پول : این کارت ها با هر دلار هزینه ای به شما پاداش می دهند. شما درصدی از خریدهای خود را به صورت نقدی یا اعتبار صورت حساب به دست می آورید. بسته به کارتی که استفاده می کنید ، معمولاً ۱ تا ۵ درصد در هر تراکنش بازپس می گیرید. به کارت های مسافرتی ممکن است دارای مزایایی مانند ورود به سالن های فرودگاه ، پوشش بیمه ای برای اجاره اتومبیل و صرفه جویی در TSA PreCheck باگردید. برنامه ها. ممکن است از مزایایی مانند سواری با اولویت و نرخ های تخفیف دریافت کنید ، اما معمولاً محدود به استفاده از پاداش از طریق شرکت هواپیمایی یا هتل یا شرکتهای وابسته به آن هستید. که کارت را ارائه می دهد به طور کلی تأیید کارت فروشگاهی آسان تر از سایر کارت های اعتباری است ، اما نرخ سود شما ممکن است بالا باگردید.
 • کارت های انتقال موجودی : ممکن است بتوانید با انتقال موجودی کارت اعتباری به کارت انتقال موجودی بسته به شرایط ، ممکن است در طول دوره مقدماتی نرخ کمتری یا هیچ گونه سودی به موجودی خود پرداخت کنید. هنوز سابقه اعتباری قابل توجهی ندارند اگر زیر ۲۱ سال سن دارید ، برای تأیید کارت نیاز به اثبات درآمد یا یک امضا کننده بزرگسال دارید.
 • کارت های اعتباری امن : این کارت ها می توانند به شما در ایجاد کارت سابقه اعتباری یک کارت امن شما را ملزم به سپرده گذاری می کند و ممکن است به شما محدودیت اعتباری برابر یا کمی بیشتر از مبلغی که شما گذاشته اید بدهد. هنگامی که ثابت کردید که می توانید از یک کارت ایمن با مسئولیت پذیری استفاده کنید ، ممکن است بتوانید به یک کارت اعتباری استاندارد “فارغ التحصیل” شوید. پس انداز ، کارت های بدهی به یک حساب بانکی متصل می شوند. کارت بدهی شما وجوهی را از حساب جاری یا پس انداز برداشت می کند و از آنجا که شما وام نمی گیرید ، برای خریدهای انجام گردیده از شما بهره ای دریافت نمی شود. استفاده از کارت بدهی نیز به سابقه اعتباری شما کمک نمی کند.

  کارت های اعتباری و کارت های بدهی همچنین سطوح مختلفی از تقلب را ارائه می دهند. اگر شخصی کارت اعتباری شما را بدزدد و خریدهای آن را از شما دریافت کند ، شما نمی توانید بیش از ۵۰ دلار مسئولیت داشته باشید و برخی از صادرکنندگان کارت از شما یک پنی نمی خواهند. اگر در دو روز کاری بانک خود را در جریان کلاهبرداری قرار دهید ، با استفاده از کارت بدهی ، میزان خسارت ناشی از کلاهبرداری شما ۵۰ دلار است. اما اگر کلاهبرداری را در آن زمان گزارش نکنید ، می توانید خیلی بیشتر بیرون بیایید. نگران این نباشید که پول شما از بین می رود. ] انعطاف پذیری: شما می توانید اقلام را پیش از پرداخت حقوق خود خریداری کرده و آنها را تا سررسید خود ، بدون ایجاد سود ، پرداخت کنید. اگرچه این استراتژی می تواند خطرناک باگردید ، بنابراین سعی می کنیم آن را تبدیل به یک عادت خرج معمول نکنیم. و اگر کارت اعتباری را بلند مدت نگه دارید ، می تواند بر سن متوسط ​​حساب های شما یا طول سابقه اعتباری شما تأثیر مثبتی بگذارد که ممکن است امتیاز اعتباری شما را افزایش دهد.

خطرات در نظر گرفتن

 • شما می توانید به سرعت سود را جمع کنید: اگر موجودی خود را حفظ کنید ، بدهی شما به سرعت افزایش می یابد و سود افزایش می یابد. عدم پرداخت کامل موجودی خود در موعد مقرر ، سود بیشتری بر بدهی شما اضافه می کند.
 • کارت های اعتباری ممکن است منجر به هزینه بیش از حد شود: هنگامی که به خط اعتباری دسترسی دارید ، ممکن است خود را بیش از حد هزینه کنید و نتوانید پرداخت کنید موجودی کامل شما – یا حتی حداقل پرداخت. و به لطف افزایش تسهیلات ، ممکن است با بدهی کارت اعتباری بیش از حد سر و کار داشته باشید. نمره اعتباری استفاده بیشتر از خط اعتباری موجود نیز می تواند بر میزان استفاده از اعتبار شما تأثیر بگذارد ، یعنی مبلغی که بدهکار هستید تقسیم بر مبلغی که می توانید وام بگیرید. نسبت بالا می تواند امتیاز اعتباری شما را پایین بیاورد ، بنابراین عاقلانه است که بیش از ۳۰ درصد از اعتبار خود را از قرض گرفتن وام نگیرید. از آن استفاده خواهم کرد لوگان آلک ، یک CPA و مالک وبلاگ امور مالی شخصی Money Done Right ، گفت که برنامه ریزی برای کنترل صورت حساب کارت اعتباری شما مهم است. “تا زمانی که بودجه ای تنظیم کرده اید و از کارت اعتباری خود برای صرف این بودجه استفاده می کنید ، مشکلی نخواهید داشت.” و اگر تاریخ سررسید را از دست بدهید ، نمره اعتباری شما احتمالاً ضربه خواهد خورد. اما همیشه باید تلاش کنید تا تعادل کامل را بپردازید و نه فقط حداقل.

  “اگر شما فقط حداقل پرداخت را انجام دهید ، این موجودی فقط رگردید می کند و به دلیل علاقه رگردید می کند و رگردید می کند.” انباشت سود باعث می شود که پرداخت کارت اعتباری غیرممکن شود.

  هنگام استفاده از کارت اعتباری از چه چیزی باید اجتناب کرد

  برای استفاده بیشتر از کارت اعتباری خود ، مراقب این اشتباهات رایج باشید.

  درمان این کارت مانند پول رایگان

  اگر بتوانید این واقعیت را از دست بدهید که هر ضربه پلاستیکی به صورت حساب شما اضافه می شود ، بیش از حد هزینه کنید. Allec توصیه می کند کارت های اعتباری خود را به صورت نقدی مشاهده کنید. “اگر ۱۰۰ دلار خرید دارید ، تصور کنید قبل از دادن کارت اعتباری خود ، فرانکلین را از جیب خود بیرون آورید.” اگر قصد خرید نقدی ندارید ، همین کار را با کارت اعتباری انجام ندهید. عدم موفقیت در به حداکثر رساندن پاداش ها می تواند پول را روی میز بگذارد ، اما تعقیب پاداش همچنین می تواند باعث شود که شما بیش از حد هزینه کنید. او می گوید: “یک کارت شروع خوب ، کارتی است که ۲٪ به شما پول نقد می دهد. این یک اصل است.” هنگامی که با استفاده از این کارت پاداش های مسئولانه ای کسب کردید ، می توانید به دنبال کارت دوم باشید که پاداش های بالاتری را در رده ای که بخش عمده ای از بودجه شما را تشکیل می دهد ، مانند مواد غذایی یا مسافرت ، جستجو کنید.

  مراقب هزینه های سالانه باشید ، هم. گاهی اوقات آنها ارزشمند هستند ، اما شما ابتدا می خواهید ریاضی را انجام دهید. آلک خاطرنشان می کند: “گاهی اوقات ، هنگامی که یک کارت هزینه سالانه دارد ، شما باید مقدار زیادی هزینه کنید تا پاداش کافی برای جبران هزینه دریافت کنید.” اطمینان حاصل کنید که پاداشهایی که پس از پرداخت هزینه برای شما باقی می ماند ، بیشتر از آن چیزی است که در کارت قابل مقایسه بدون کارمزد دریافت می کنید. کارت ، یک درخواست جدید در گزارش اعتباری شما ظاهر می شود ، که می تواند به طور موقت چند امتیاز از اعتبار اعتباری شما را حذف کند. داشتن سوالات بیش از حد همزمان می تواند شما را برای وام دهندگان خطرناک جلوه دهد.

  “هر بار که برای کارت اعتباری درخواست می کنید ، نمره اعتباری شما ممکن است کمی خراب شود.” او توصیه می کند که برنامه های کارت اعتباری خود را از هم جدا کنید ، کارت هایی پیدا کنید که با مشخصات نمره اعتباری شما مطابقت داشته باگردید و فقط در صورت نیاز به کارت جدید درخواست دهید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت