بر اساس این گزارش ، مقامات آمریکایی در حال بررسی رابطه احتمالی واکسن Moderna با خطر التهاب قلب هستند

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 2021-vaccine-race-target-bullseye-efektivity-three-options-3

سارا تیو/CNET
برای به روزترین اخبار و اطلاعات درباره همه گیری ویروس کرونا ، از وب سایت های WHO و CDC دیدن کنید.
بر اساس گزارشی که روز پنجشنبه از واشنگتن پست منتشر گردید ،

مقامات بهداشت فدرال در حال بررسی هرگونه ارتباط احتمالی بین واکسن Moderna COVID-19 و خطر کمی بیشتر از میوکاردیت در بزرگسالان جوان هستند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده و گزارش گردیده است که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری داده های کانادایی را تجزیه و تحلیل می کنند که نشان می دهد واکسن Moderna بیشتر از آنچه تصور می گردید خطر التهاب قلب را برای مردان زیر ۳۰ سال دارد.

این گزارش می گوید دو نفر آشنا با این بررسی “بر عارضه جانبی تأکید کردند که احتمالاً غیر معمول است.” میوکاردیت ، یا التهاب قلب ، یک عارضه جانبی شناخته گردیده (هر چند نادر) واکسن های Pfizer یا Moderna است – و کارشناسان می گویند اکثر موارد خفیف هستند.

یک سخنگوی FDA به CNET گفت که آژانس “در مورد جلسات یا مباحث داخلی اظهارنظر نمی کند” اما گفت که متعهد به بررسی داده های موجود است.

“ما قبلا در مورد میوکاردیت و واکسن COVID-19 با هم ارتباط برقرار کرده ایم و اگر اطلاعات جدید مشخصات خطر/فایده را تغییر دهد ، ما مطابق آن مردم را به روز خواهیم کرد.”

در همین حال ، گزارش گردیده است که Pfizer و Moderna در حال گسترش مطالعات واکسن در کودکان ۵ تا ۱۱ ساله هستند. در حال حاضر ، فقط افراد ۱۲ سال به بالا واجد شرایط واکسینه گردیدن در برابر COVID-19 هستند.

نمایندگان CDC فوراً به درخواست CNET برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

به روز گردیده ۱۱:۱۹ بعد از ظهر ET: نظرات FDA را اضافه می کند.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاع رسانی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. همیشه در مورد هرگونه س questionsالی که ممکن است در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید ، با پزشک یا سایر ارائه دهندگان خدمات بهداشتی واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت