مریخ نورد چینی طول عمر خود را بیشتر کرده و همچنان ادامه دارد

2021-08-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

سلام ، مریخ نورد ژورونگ و لندر Tianwen-1. این سلفی از یک دوربین از راه دور بر روی سطح مریخ تهیه گردیده است.


CNSA

مریخ نوردان استقامت و کنجکاوی ناسا ممکن است ستاره مریخ باشند ، اما یک مریخ نورد دیگر در حال عبور از سیاره سرخ است: ژورونگ چین. ژورونگ برای یک ماموریت سه ماهه طراحی گردیده بود. این هفته ، اداره ملی فضایی چین اعلام کرد که این مریخ نورد چاقو بیش از امید به زندگی خود بوده و تمام وظایفی را که باید انجام دهد به پایان رسانده است.

این پایان خط خودروهای خورشیدی نیست. این “اعزامی طولانی به سمت یک منطقه ساحلی باستانی” به دست آورد.

ژورونگ در ماه مه وارد گردید و چین را تنها دومین کشوری کرد که مریخ نورد را به مریخ فرستاد. این مریخ نورد یکی از مأموریت های CNSA تیان ون -۱ است که شامل فرود و مدارگرد نیز می شود. ژورونگ در حال تحقیق در مورد Utopia Planitia است ، منطقه ای دشتی که در دهه ۱۹۷۰ توسط ماموریت وایکینگ ۲ ناسا مورد بازدید قرار گرفت.

این مریخ نورد تقریباً ۳۰۰۰ پا (۹۰۰ متر) را طی کرده است ، داده ها را جمع آوری کرده است ، تصاویر را گرفته و ترک مسیرهای چرخ را در طول مسیر ترک کرده است.

ژورونگ قرار است از اواسط سپتامبر تا اواخر اکتبر به دلیل اختلال در ارتباطات استراحت کند. این امر هر از گاهی با ورود خورشید به زمین و مریخ اتفاق می افتد. مأموریت پس از آن از سر گرفته می شود.

در مریخ اطلاعات زیادی برای گردش وجود دارد ، به خصوص اینکه سه مریخ نورد فعال روی کره زمین همه در حال بررسی مناطق بسیار متفاوت هستند. برو جلو ، ژورونگ.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت