هیچ کس نمی داند تسلا بات کی می رسد. در اینجا ربات هایی وجود دارد که می توانید اکنون آنها را تجربه کنید

2021-08-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 ربات نقطه Boston Dynamics '

ربات نقطه Boston Dynamics'


استفان شنکلند/CNET

ایلان ماسک ، مدیرعامل تسلا ، دستگاه توجه خود را پنجشنبه چرخاند و یک روبات انسان نما را که از هوش مصنوعی برای انجام وظایف پیش پا افتاده مردم استفاده می کند ، بیرون کشید. Tesla Bot به جای چهره از دوربین خلبان خودکار و نمایش اطلاعات استفاده می کند. باید بتواند ۱۵۰ پوند وزن بلند کند ، اگرچه به اندازه یک عروسک کن در اندازه واقعی نیست.

ماسک پیشنهاد کرد که این ربات ، که هنوز در مرحله اولیه نیست ، می تواند “خطرناک ، تکراری ،” مشاغل خسته کننده مانند رفتن به فروشگاه برای خرید مواد غذایی. این یک کار معمولی است و می تواند خطرناک تلقی شود ، با این فرض که شما مستعد خرید نیم وان گالن بستنی هستید. تحویل در روزهای هفته.

“اساساً ، در آینده ، کار بدنی یک انتخاب است.” ماسک در جریان ارائه در روز هوش مصنوعی تسلا گفت. “اگر می خواهید این کار را انجام دهید ، می توانید ، اما نیازی به انجام آن ندارید.”

ماسک اظهار داشت که امیدوار است نمونه اولیه تسلا بات در سال آینده باگردید ، اما هیچ کس نمی تواند حدس بزند چه زمانی با یکی از آنها در خانه خود برخورد خواهید کرد. Safeway محلی ماسک همچنین به ما گفته است که ما به مریخ می رویم ، اما هنوز کسی پیراهن یادگاری یا کره برفی را پس نداده است. ربات تسلا که ما دیدیم فقط یک شخص لاغر با کت و شلوار اسپندکس بود.

با این حال ، روبات ها ایده ای جذاب هستند و تخیلات بشر را برای بیش از یک قرن تسخیر کرده اند. اگر نمی خواهید منتظر تسلا بات باشید – اگر باید بیاید – در اینجا چند روبات وجود دارد که می توانید آنها را در حال حاضر تجربه کنید:

جاروبرقی ربات

صحبت از کارهای تکراری و خسته کننده ، بهترین خط تولید ربات احتمالاً برای مدلهایی است که کف شما را تمیز می کنند. iRobot این روند را با خط Roomba خود آغاز کرد ، اما در حال حاضر تعداد زیادی جاروبرقی دیگر و جاروبرقی های روبات دیگر وجود دارد.

سازندگان جاروبرقی ربات شامل iRobot ، Eufy ، Samsung و سایر موارد هستند.

ربات های تحویل

ربات ها آمدن… به درب شما در سراسر جهان ، شرکت ها در حال آزمایش روبات هایی هستند که مستقیماً به مشتریان خود تحویل می دهند.

در برکلی ، کالیفرنیا ، ناوگان کیویبوت های ناز هنگامی که در خیابان ها با غذا برای دانش آموزان شهر حرکت می کردند ، توجه مردم را برانگیخت. آنها همچنین رتبه بندی کردند. مردی که از حضور آنها ناراحت گردیده بود ، یکی از دستگاه ها را که پلیس با GPS ردیابی کرد ، بمباران کرد. این شرکت برنامه رباتهای تحویل Scout خود را دو سال و نیم پیش و نه چندان دور از مقر خود در سیاتل آغاز کرد. ماه گذشته ، آمازون گفت که در حال ایجاد یک مرکز تحقیق و توسعه پیشاهنگان در هلسینکی است. Google ، Postmates و شرکت های دیگر نیز روی خدمات تحویل رباتیک کار می کنند.

 ربات تحویل Starship Technologies

ربات تحویل Starship Technologies در پیاده رو در لندن.


Starship Technologies

پلیس های بازار

روبات ها می توانند در امنیت و پلیس کمک کنند ، حداقل در نگاه شرکت هایی که محصولات را می فروشند ، و ممکن است در برخی از نقاط جهان یک RoboCop واقعی مشاهده کنید. دبی از یک محصول Pal Robotics به عنوان ربات پلیس در مراکز خرید و مناطق توریستی استفاده می کند. مردم می توانند از آن برای کسب اطلاعات ، پرداخت جریمه و گزارش جنایات استفاده کنند. روبات های اطلس انسان نما با قابلیت پشت گردن احتمالاً نزدیک ترین وسیله به یک تسلا بات است ، اما محصولی که امروز این شرکت می فروگردید ، Spot Mini شبیه سگ است.

Spot Mini در شهر نیویورک چندان خوب نبود. به اداره پلیس نیویورک پس از انتقاد نماینده الکساندریا اوکاسیو-کورتز و سایر نگرانی های عمومی ، قرارداد سگ ربات پلیس را لغو کرد.

روبات های Telepresence

حتی قبل از اینکه COVID-19 سفرهای تجاری را از بین ببرد. شرکت ها استدلال می کردند که اگر با استفاده از یک ربات telepresence از شرکتی مانند Double Robotics در یک سایت دور افتاده ، یک iPad را روی ساقه ای قرار دهید که می توانید در یک دفتر کار کنید ، می توانید یک بسته نرم افزاری را در بلیط هواپیما ذخیره کنید. چهره شما روی صفحه iPad ظاهر می شود تا مردم بدانند با چه کسانی سر و کار دارند و دوربین iPad نیز نمای آن را به صفحه شما نشان می دهد. قیمتها از ۴۰۰۰ دلار شروع می شود.

اسباب بازی های آموزشی

بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا از امیدهای والدین استفاده کنند که اگر آنها یک روبات آموزشی مناسب بخرند ، فرزندشان می تواند ایلان ماسک بعدی باگردید. آنها ممکن است در واقع یک رشته سریع برای درجه مهندسی کارنگی ملون نباشند ، اما می توانند سرگرم کننده و آموزنده باشند.

ربات قوطی قلع ۴M راهی ارزان برای شروع سرگرمی مکانیکی است. ربات ۱۵۰ دلاری Wonder Workshop Dash در حال حاضر مونتاژ گردیده است اما به بچه ها اجازه می دهد تا آن را از طریق برنامه نویسی اولیه کنترل کنند. و کیت Robot Inventor Lego Mindstorms 51515 با قیمت ۳۵۰ دلار ، گزینه های ساخت و ساز باز را با برنامه نویسی ترکیب می کند. اگر می خواهید فناوری داخلی پیشرفته تری داشته باشید ، Anki Vector با قیمت ۴۸۹ دلار دارای کنترل صدا AI و دوربین است.

قهوه تازه

وقتی از ربات طبقه کارخانه با یک باریستا عبور می کنید ، چه چیزی دریافت می کنید؟ ربات Cafe X's Gordon ، قهوه ساز. آنها هنوز دانشجویان دانشگاهی که در Starbucks کار می کنند را جابجا نمی کنند ، اما می توانید یکی را در ترمینال ۳ فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو در حال حرکت ببینید.

کارگران انبار

در انبار یا کارخانه کار می کنند و به احتمال زیاد شما در یک مرحله با ربات ارتباط برقرار کنید ماشین آلات در همه جا در حال تولید هستند ، از جمله آبجوسازی ، نانوایی و آجرسازی.

یکی از شرکت هایی که مدت ها پیش تسلیم روبروهای روبات گردید: آمازون. در سال ۲۰۱۴ ، e-tailer غول پیکر شروع به عرضه روبات های Kiva در مراکز تکمیل آن کرد ، جایی که آنها در حال جمع آوری سفارشات و آوردن آنها به یک کارگر انسانی بودند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت