به گفته قاضی ، پیشنهاد ۲۲ Uber و Lyft مغایر با قانون اساسی است

2021-08-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 uber-7897

جیمز مارتین/CNET

یک قاضی کالیفرنیایی روز جمعه حکم داد که پیشنهاد ۲۲ ، اقدامی که رای دهندگان سال گذشته به تصویب رساندند و به Uber ، Lyft و دیگر شرکت های سازنده اجازه می دهد کارگران را بعنوان پیمانکار مستقل و نه کارمند طبقه بندی کنند ، قانون اساسی ایالت را نقض می کند.

قاضی دادگاه عالی شهرستان آلمدا ، فرانک روش ، این قانون را به طور نامناسبی از توانایی دولت ایالتی برای تعیین استانداردهای محل کار منعقد کرد. Roesch با اعلام این قانون خلاف قانون اساسی ، نوشت که پیشنهاد ۲۲ “قدرت قانونگذار آینده را برای تعیین رانندگان مبتنی بر برنامه به عنوان کارگران مشمول قانون جبران خسارت کارگران محدود می کند.”

این تصمیم سرنوشت پیشنهاد ۲۲ را زیر سال می برد ، قانونی که در نوامبر گذشته پس از آنکه Uber ، Lyft و دیگر شرکت های بزرگ اقتصادی ۲۰۰ میلیون دلار بیشتر به کمپینی که از رأی دهندگان درخواست می کرد ، ریخت ، تصویب گردید. از این اقدام حمایت کنید این قانون به احتمال زیاد تا زمانی که تجدیدنظر مورد انتظار از طریق سیستم دادگاه ادامه پیدا کند ، باقی می ماند.

شرکت های گیگ پیشنهاد ۲۲ را ارائه کردند زیرا برخورد با رانندگان ، افراد تحویل گیرنده و سایر کارگران مجری به عنوان کارمند هزینه های هنگفتی را به عملیات تجاری آنها اضافه می کند. این پیشنهاد یک جایگزین ایجاد کرد و کارگران کنگره را به عنوان پیمانکار مستقل رها کرد ، اما مزایایی مانند بازپرداخت هزینه ها و یارانه مراقبت های بهداشتی را به آنها داد.

“این حکم اراده … رای دهندگان کالیفرنیا را نادیده می گیرد و منطق و قانون را نقض می کند.” سخنگو گفت که شرکت از این حکم تجدیدنظر خواهد کرد.

DoorDash که از کمپین پیشنهاد ۲۲ نیز حمایت می کرد ، گفت که کارگران آن از زمان تصویب قانون درآمد بیشتری کسب کرده و مزایای جدیدی دریافت کرده اند. Lyft و Instacart ، یکی دیگر از حامیان ، درخواست ها را به ائتلاف Protect App-based Drivers & Services ائتلاف ، گروهی که نمایندگی شرکت های بزرگ را ارائه می دهند ، ارجاع دادند. این گروه اعلام کرد که درخواست تجدیدنظر فوری خواهد داد. پستچی ها ، یکی دیگر از طرفداران ، فوراً به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند. اوبر و دیگر شرکتهای دارای اقتصاد بزرگ در حال حاضر در تلاش برای رای گیری مشابه در ماساچوست هستند. با این حال ، مخالفان می گویند رانندگان به نوع حقوق و حمایت هایی نیاز دارند که دارای وضعیت کامل کارمند هستند و چنین طبقه بندی انعطاف پذیری را رد نمی کند. گروهی از رانندگان تگرگ ، همراه با اتحادیه بین المللی کارکنان خدمات ، استدلال کردند که پیشنهاد ۲۲ توانایی کالیفرنیا را در محافظت از کارگران کنسرت از طریق ضمانت هایی مانند غرامت کارگران و حق سازماندهی محدود می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت